Літературний дайджест

Ефективне читання: ТОП-6 порад, які допоможуть запам’ятати навіть найменші деталі

З вами колись траплялося таке, що, закінчивши читання, ви не пам’ятаєте, про що ж йшлося у книжці чи не можете пригадати багатьох деталей? Існують люди, які роками тримають у пам’яті найдрібніші подробиці з книг, рядки віршів тощо, більшість з нас з часом забуває навіть найбільш яскраві моменти з прочитаного.

З вами колись траплялося таке, що, закінчивши читання, ви не пам’ятаєте, про що ж йшлося у книжці чи не можете пригадати багатьох деталей? Існують люди, які роками тримають у пам’яті найдрібніші подробиці з книг, рядки віршів тощо, більшість з нас з часом забуває навіть найбільш яскраві моменти з прочитаного. Дослідження, проведене співробітниками Університету Мельбурна (Австралія), показує: прочитане чи переглянуте зберігається в нашій пам’яті лише впродовж перших 24 годин, а далі починає забуватися.
 
Якщо ви хочете краще запам’ятовувати все, що було в тексті (особливо для навчання Підморгує), маємо для вас кілька порад, як зробити читання ще більш ефективним.
 
 
Заведіть читацький щоденник 
 
Хочете пам´ятати, які книги читали і що відбувалося у кожній з них? Не існує кращого способу, ніж ведення читацького щоденника. Записуйте туди назви книжок, авторів, важливі сюжети, імена персонажів, улюблені цитати, врешті ідеї, що виникають під час читання, – все, що зможе нагадати вам про прочитане.
 
Читайте вголос
 
Згідно з дослідженням, проведеним вченими Університету Ватерлоо  (Канада), найефективніше запам’ятовується текст книжки, якщо читати його вголос. Спершу це може здатися дивним, але якщо ви хочете поліпшити пам’ять, вам доведеться використовувати ваші розум і голос одночасно.
 
 
Віддайте перевагу паперовим книжкам
 
Хоча електронні книжки мають багато переваг, безумовно вони мають і свої недоліки. Як зазначає викладачка психології в Університеті Лестера (Англія) Кейт Гарленд, читачі швидше і частіше забувають те, що вони читають на різних ґаджетах, ніж у паперових книжках.
 
Читайте вночі
 
Якщо ви один із тих книголюбів, які люблять читати перед сном, вам пощастило, бо насправді це найкращий час дня для читання та запам´ятовування нової інформації. За даними дослідників з Університету Аделаїди(Австралія), мозок краще навчається вночі, а це означає, що читання ввечері насправді полегшує запам’ятовування прочитаного.
 
 
Спершу прочитайте анотацію чи синопсис до книжки
 
Перш ніж взятися за книжку, ознайомтеся з її описом, прогляньте кілька сторінок, можливо, навіть прочитайте чиїсь відгуки, щоб отримати загальне уявлення про сюжет, головних героїв та тематику твору. Це створить підґрунтя для читання і ефективнішого запам’ятовування історії. УВАГА! Якщо ви не готові до спойлерів, тоді цей метод – не для вас.
 
Читайте з друзями
 
Читаючи новий роман одночасно з кимось іншим – другом чи цілим книжковим клубом, – на вас чекатиме обговорення книжки, щойно ви перегорнете останню сторінку. Завдяки таким дружнім дискусіям ви зможете проговорювати різні теми, персонажів, сюжетні лінії, мову твору тощо, а це допоможе не лише зберегти історію у пам’яті, а й весело провести час із близьким людьми чи завести нові знайомства у книжкових клубах.


Додаткові матеріали

ТОП-5 альтернатив підручникам
ТОП-7 книжок, які треба прочитати цієї осені
Сонячна балканська література: ТОП-10 книг сербських і хорватських письменників
ТОП-5 дитячих книг про магію і чари
ТОП-10 найочікуваніших новинок від українських видавництв
Що радять читати зірки серіалу «Школа»
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери