Re: цензії

20.11.2024|Михайло Жайворон
Слова, яких вимагав світ
19.11.2024|Тетяна Дігай, Тернопіль
Поети завжди матимуть багато роботи
19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачка
Часом те, що неправильно — найкращий вибір
18.11.2024|Віктор Вербич
Подзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. Суми
Діалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
Розворушімо вулик
11.11.2024|Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
«Але ми є! І Україні бути!»
11.11.2024|Ігор Фарина, член НСПУ
Побачило серце сучасніть через минуле
10.11.2024|Віктор Вербич
Світ, зітканий з непроминального світла
10.11.2024|Євгенія Юрченко
І дивитися в приціл сльози планета

Літературний дайджест

02.09.2018|09:30|Буквоїд

Сонячна балканська література: ТОП-10 книг сербських і хорватських письменників

Продовжуємо розповідати про знакові твори письменників з різних країн. Далі – 10 книг від кращих письменників Сербії та Хорватії.

Продовжуємо розповідати про знакові твори письменників з різних країн. Далі – 10 книг від кращих письменників Сербії та Хорватії.
 
Сергій Завалко, Yakaboo, чільне фото -  Jenna Jacobs
 
Мілорад Павич «Разноцветные глаза»
(Амфора, 2011, пер. Лариса Савєльєва, Є. Кузнецова, Я. Перфільєва, Дмитро Стукалин)
 
Збірка оповідань відомого сербського письменника. Темами творів автора стали любов, життя, смерть, загадкові ситуації та збіги обставин. Для своїх робіт Павич підібрав питання, що балансують на межі реального й вигаданого.  Оповідання серба виділяються оригінальними метафорами, персонажами і сюжетними лініями. У кожному оповіданні тісно переплітаються магія і реалізм. А якщо не читали «Хозарський словник», то звісно — почніть знайомство з Павичем із нього.
 
Горан Петрович «Крамничка “З легкої руки”»
(Комора, 2017, пер. Алла Тараненко)
 
Адам Лозанич належить до тієї когорти людей, які, читаючи книгу, повністю в неї поринають. Такі читачі з легкістю ставлять себе на місце головного героя. Для Лозанича це навіть є роботою. Так, одного разу хлопець отримує завдання втрутитися в маловідому книгу. Спочатку юнакові ця задача здається дивною, адже твір не має ніякого сюжету, окрім описання маєтку і саду. Але саме там Лозанич згодом порине у вир подій, познайомиться з іншими читачами і розкриє таємницю великого кохання.
 
Звонко Каранович «Три картини перемоги»
(Комора, 2016, пер. Зоряна Гук)
 
Дія роману відбувається в Сербії 1999 року під час бомбардування НАТО. Десь там колись жив Джоле – екстравагантний і примхливий член неофіційної урбаністичної еліти. Таким він залишався, доки його не забрали на війну. Загальна мобілізація змінила життя багатьох людей, включаючи Джоле. Хлопець повернувся з війни живим, але вже зовсім іншою людиною. Частково це добре, тому що пережиті події допоможуть героєві нарешті пізнати себе справжнього.
 
Наташа Маркович «Я – необитаемый остров»
(Рипол Классик, 2008)
 
Головна героїня книги – жінка, котра старається врятувати світ усіма доступними методами. Спочатку вона відкриє журнальний проект, не маючи досвіду в цій справі. Після цього почнуться веселі й цікаві пригоди, які змусять головну героїню перебороти купу комплексів і знайти власне кохання. Займаючись собою, жінка встигне позбавити від нудьги та депресії всіх оточуючих.
 
 
Нікола Тесла «Мої винаходи»
(ВСЛ, 2018, пер. Олександа Гордінчук)
 
Тесла – один із найвідоміших у світі винахідників у галузях механіки та електрики. В цій книзі читачі дізнаються про юність талановитого серба і велику роботу над собою. Автор відверто розповів про свої перші спроби і описав найкращі власні проекти. Крім того, можна дізнатися про світобачення Тесли і його погляд на різні ситуації. Наостанок – передбачення про технологічне майбутнє людства. Деякі прогнози науковця, до речі, вже збулися.
 
Віда Огнєнович «Мілева Айнштайн»
(Видавництво Анетти Антоненко, 2018)
 
Основа книги – біографія першої сербської жінки-науковця, яка працювала в сферах математики й фізики. Мілева Айнштайн (Марич) – перша дружина всесвітньовідомого вченого Альберта Айнштайна. Авторка покаже читачам фізичні лабораторії й приватні куточки життя загадкової пари фізиків. Та в першу чергу – це драма, а не документалістика. Твір насправді не про винаходи і не про точні науки. «Серце» книги – реальна історія кохання, сповнена драматизму.
 
Славенка Дракуліч «Вони б і мухи не скривдили. Воєнні злочинці на суді в Гаазі»
(Комора, 2018, пер. Роксоляна Свято)
 
Основою книги стали спостереження письменниці за справами, що розглядалися на засіданнях Міжнародного кримінального трибуналу в Гаазі. Підсудними були люди, звинувачені у військових злочинах проти колишньої Югославії. Авторка намагалася зрозуміти, чому члени цивілізованого суспільства перетворюються на дикунів під час війни. Невже політична нестабільність і психологічна напруга здатні перетворити культурну людину на монстра? На це та інші питання Дракуліч і шукала відповіді.
 
Ренато Баретич «Розкажи мені про неї»
(Фоліо, 2011, пер. О.Концаревіч)
 
Події роману розгортаються в повоєнній Хорватії 90-х років. У відомого адвоката Томо Крісте безслідно зникає дружина. Івану Крісте знали всі, оскільки журналістка робила репортажі з окупованого міста. Томо три роки не отримував ніяких новин про дружину. Адвокат зустрів іншу жінку – Аніту Челан, яка змінила його життя. Однак пара не відчуває себе щасливою через невизначеність із Іваною. Ситуацію ускладнює лист для Аніти, в якому вказано, що дружина його коханого – жива.
 
Іво Брешан «Азартні ігри з долею»
(Книги-ХХІ, 2017, пер. Ірина Маркова)
 
Тема роману – пошук убивці. Однак усередині книги все значно складніше й цікавіше. Основою твору стало сильне кохання, яке довелося пронести через сумніви, війну і біль. Головний герой, до того ж, постійно шукає себе, а це складне завдання. Автор також підняв теми чоловічої дружби і психологічних конфліктів.
 
 
Міленко Єрґович «Іншалла, Мадонно, іншалла»
(ВСЛ, 2018, пер. Катерина Калитко)
 
Збірка меланхолійних прозових творів хорватського та боснійського письменника. Автор зачепив теми релігії, написав про арабів, євреїв і з різних боків відкрив Югославію. Герої письменника – звичайні люди. Це селяни й містяни, представники різних рас, герої, вбивці, психопати та інші особистості. Автор показав, що життя буває несподіваним і жорстоким, та врешті-решт воно – прекрасне.


Додаткові матеріали

ТОП-5 дитячих книг про магію і чари
ТОП-10 найочікуваніших новинок від українських видавництв
Що радять читати зірки серіалу «Школа»
ТОП-7 новинок нон-фікшну
ТОП-3 книжки про непересічних особистостей, які змінили світ
Книжкові новинки від українських авторів. На що чекати?
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

21.11.2024|18:39
Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
19.11.2024|10:42
Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
19.11.2024|10:38
Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
11.11.2024|19:27
15 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
11.11.2024|19:20
Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
11.11.2024|11:21
“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
09.11.2024|16:29
«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
09.11.2024|16:23
Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії
09.11.2024|11:29
У Києві видали збірку гумору і сатири «СМІХПАЙОК»
08.11.2024|14:23
Оголосили довгий список номінантів на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2024 року


Партнери