Буквоїд

Ефективне читання: ТОП-6 порад, які допоможуть запам’ятати навіть найменші деталі

З вами колись траплялося таке, що, закінчивши читання, ви не пам’ятаєте, про що ж йшлося у книжці чи не можете пригадати багатьох деталей? Існують люди, які роками тримають у пам’яті найдрібніші подробиці з книг, рядки віршів тощо, більшість з нас з часом забуває навіть найбільш яскраві моменти з прочитаного.
З вами колись траплялося таке, що, закінчивши читання, ви не пам’ятаєте, про що ж йшлося у книжці чи не можете пригадати багатьох деталей? Існують люди, які роками тримають у пам’яті найдрібніші подробиці з книг, рядки віршів тощо, більшість з нас з часом забуває навіть найбільш яскраві моменти з прочитаного. Дослідження, проведене співробітниками Університету Мельбурна (Австралія), показує: прочитане чи переглянуте зберігається в нашій пам’яті лише впродовж перших 24 годин, а далі починає забуватися.   Якщо ви хочете краще запам’ятовувати все, що було в тексті (особливо для навчання ), маємо для вас кілька порад, як зробити читання ще більш ефективним.     Заведіть читацький щоденник    Хочете пам´ятати, які книги читали і що відбувалося у кожній з них? Не існує кращого способу, ніж ведення читацького щоденника. Записуйте туди назви книжок, авторів, важливі сюжети, імена персонажів, улюблені цитати, врешті ідеї, що виникають під час читання, – все, що зможе нагадати вам про прочитане.   Читайте вголос   Згідно з дослідженням, проведеним вченими Університету Ватерлоо  (Канада), найефективніше запам’ятовується текст книжки, якщо читати його вголос. Спершу це може здатися дивним, але якщо ви хочете поліпшити пам’ять, вам доведеться використовувати ваші розум і голос одночасно.     Віддайте перевагу паперовим книжкам   Хоча електронні книжки мають багато переваг, безумовно вони мають і свої недоліки. Як зазначає викладачка психології в Університеті Лестера (Англія) Кейт Гарленд, читачі швидше і частіше забувають те, що вони читають на різних ґаджетах, ніж у паперових книжках.   Читайте вночі   Якщо ви один із тих книголюбів, які люблять читати перед сном, вам пощастило, бо насправді це найкращий час дня для читання та запам´ятовування нової інформації. За даними дослідників з Університету Аделаїди(Австралія), мозок краще навчається вночі, а це означає, що читання ввечері насправді полегшує запам’ятовування прочитаного.     Спершу прочитайте анотацію чи синопсис до книжки   Перш ніж взятися за книжку, ознайомтеся з її описом, прогляньте кілька сторінок, можливо, навіть прочитайте чиїсь відгуки, щоб отримати загальне уявлення про сюжет, головних героїв та тематику твору. Це створить підґрунтя для читання і ефективнішого запам’ятовування історії. УВАГА! Якщо ви не готові до спойлерів, тоді цей метод – не для вас.   Читайте з друзями   Читаючи новий роман одночасно з кимось іншим – другом чи цілим книжковим клубом, – на вас чекатиме обговорення книжки, щойно ви перегорнете останню сторінку. Завдяки таким дружнім дискусіям ви зможете проговорювати різні теми, персонажів, сюжетні лінії, мову твору тощо, а це допоможе не лише зберегти історію у пам’яті, а й весело провести час із близьким людьми чи завести нові знайомства у книжкових клубах.
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/digest//2018/09/14/123022.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.