
Re: цензії
- 12.04.2025|Андрій СодомораІ ритмів суголосся, й ран...
- 06.04.2025|Валентина СеменякЧитаю «Фрактали» і… приміряю до себе
- 05.04.2025|Світлана Бреславська, Івано-Франківськ«Ненаситність» Віткація
- 30.03.2025|Ігор ЧорнийЛікарі й шарлатани
- 26.03.2025|Віталій КвіткаПісня завдовжки у чотири сотні сторінок
- 11.03.2025|Марина Куркач, літературна блогерка, м. КременчукЖінкам потрібна любов
- 05.03.2025|Тетяна Белімова"Називай мене Клас Баєр": книга, що вражає психологізмом та відвертістю
- 05.03.2025|Тетяна Качак, м. Івано-ФранківськСтефаник у художньому слові Оксани Тебешевської
- 22.02.2025|Василь Пазинич, поет, фізик-математик, член НСПУЗоряний "Торф"
- 18.02.2025|Світлана Бреславська, Івано-ФранківськПро Віткація і не тільки. Слово перекладача
Видавничі новинки
- Микола Мартинюк. «Розбишацькі рими»Дитяча книга | Буквоїд
- Ніна Горик. «Дорога честі»Книги | Буквоїд
- Еліна Заржицька. «Читанка-ЧОМУчка». 7+Дитяча книга | Буквоїд
- Мистецтво творення іміджу.Книги | Дарина Грабова
- Еліна Заржицька. «Читанка-ЧОМУчка»Дитяча книга | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Торф»Книги | Буквоїд
- Вийшла антологія української художньої прози «Наша Перша світова»Книги | Іванка Когутич
- Олександр Ковч. "Нотатки на полях"Поезія | Буквоїд
- У видавництві Vivat вийшов комікс про Степана БандеруКниги | Буквоїд
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
Літературний дайджест
ТОП-5 альтернатив підручникам
Новий навчальний рік - і знову нецікаві підручники. Пропонуємо кілька книжок, за допомогою яких можна заохотити дитину до отримання знань.
Новий навчальний рік - і знову нецікаві підручники. Пропонуємо кілька книжок, за допомогою яких можна заохотити дитину до отримання знань.
Аманда Вуд, Майк Джоллі "Знайди помилки: давня історія"
#книголав
"Що не так із цією книжкою?" ‒ ця фраза на першій сторінці привертає увагу дитини краще, ніж зображення всіх фей чи зомбі світу. Автори книжки пропонують читачеві перевірити знання з історії, розібравшись у тій плутанині, яку вони навмисно створили.
Кожен розділ переносить у давні часи: від життя у кам’яну добу до піратства XVII століття. Після невеличкого вступу-екскурсу діти мають знайти двадцять речей, яких не могло бути у Великих Моголів, середньовічних лицарів чи войовничих вікінгів. Кожна наступна сторінка ‒ робота над помилками, де пояснюються особливості побуту, культури, інколи ‒ тваринного світу та географії, доби, що досліджується.
У такий спосіб дитина не лише закріплює ті знання з історії, що вже має, а й дізнається безліч цікавих фактів, які підвищують рівень загальної ерудиції. Формат, який передбачає пошук чогось, роздивляння, вироблятиме навичку зосередженого сприйняття інформації, заразом давши батькам десь півгодини спокою.
Стівен і Люсі Гокінґ "Джордж і скарби космосу"
Серія книжок про пригоди Джорджа ‒ знахідка для батьків, чиї діти цікавляться астрофізикою, але поки не знають, що це таке. Її автори ‒ зірковий дует геніального батька-вченого Стівена Гокінґа та його доньки, письменниці й популяризаторки науки.
Спільно вони створили не енциклопедію чи підручник, а художній твір, пригодницьку повість, герої якої розгадуватимуть загадки, наражатимуться на небезпеки, дізнаючись про складні, але надзвичайно цікаві речі. "Джордж і скарби космосу" стала другою книжкою серії. В ній сміливий й допитливий хлопчик з іншими членами екіпажу шукатиме життя на інших планетах, з’ясує, що таке космологічне зміщення, розгляне значення науки для людства.
Автори, уважно стежачи за тим, щоб не перенавантажити читача інформацією, вплітають в текст не лише найактуальніші дослідження, адаптовані провідними вченими спеціально для цієї книжки, а й роздуми на важливі морально-етичні теми, описують ситуації, добре знайомі 10-11-річним читачам. Тому повість позбавлена награності, що часто зустрічається у творах, які дорослі пишуть для дітей.
Таня Стус "Письмонавтика"
Pabulum
Викладачі філологічних факультетів хапаються за голови: після школи їхні студенти продовжують відшукувати образи й символи поневолення народу навіть у прозі імпресіоністів чи поезії неокласиків, вони пишуть курсові роботи, що своєю стилістикою ближчі до 1960-х, але аж ніяк не до наших часів. Підручники рясніють штампами на кшталт "вічний каменяр" чи "дочка вкраїни", а відхід від них, скажімо, у творах школярів, самими ж вчителями сприймається як помилка, а не випадок індивідуального сприйняття літературного тексту чи прояв творчості.
Тому, щоб ні на кого не сподіватися, а сприяти літературному хисту дитини, варто покластися на "Письмонавтику" Тані Стус ‒ курс літературної творчості для молодших школярів. Авторка пропонує читачеві разом створити "книгатор-письмобус-бібліокар", яким майбутні письменники пересуватимуться світом літератури.
Як працювати з сюжетом, передавати характери персонажів, тримати увагу "книгодрузяк", формулювати думки і головне ‒ не боятися фантазувати ‒ йдеться у цій веселій і надзвичайно корисній книжці, написаній з великою повагою й любов’ю до дітей.
Ірина Тараненко, Юлія Курова "Книга-мандрівка. Україна"
#книголав
Нашим дітям пощастило зростати у добу децентралізації та спроб розвитку внутрішнього туризму. Активісти не втомлюються розповідати, в якій унікальній країни ми мешкаємо, скільки всього ще не знаємо. Тому дуже хочеться, щоб після шкільного курсу географії в головах синів і дочок залишалося щось більше, ніж фраза про "24 області та автономна республіка Крим".
"Книга-мандрівка. Україна" створена саме для того, щоб вразити юного читача, пробудити цікавість, бажання досліджувати й пізнавати рідний край. Її авторки зібрали безліч неймовірних фактів про кожну область. Тут йдеться: про видатних особистостей, історичні пам’ятки, заповідники, винаходи, непересічні факти тощо. Що важливо ‒ книжка орієнтована на сучасну дитину, тому розмовляє з нею однією мовою, зрозумілими образами.
Так, тут є Леся Українка та Михайло Коцюбинський, але присутні й Святослав Вакарчук з Андрієм Шевченком. Інформація подана доволі лаконічно, спонукаючи читача дізнавати більше про те, що його найбільше вразило. Стильні ілюстрації, створені з неабияким почуттям гумору, будуть чудовою протиотрутою від шкільних кліше.
Крістіна Банфі "Від тиранозавра до півня. Велика книга еволюції тварин"
Vivat
Який предмет може бути цікавішим за біологію? Тут і будова клітин, і бактерії з вірусами… Але поки сучасна дитина читатиме про запилення й шукатиме з батьками у ґуґлі, як виглядає люпин, є ризик, що цікавості до цієї науки лишатиметься все менше й до теорії еволюції Чарльза Дарвіна, яку вивчають у 9 класі, дотягне не кожен.
Але завдяки книжці, створеній цілим авторським колективом італійських вчених з Освітньої музейної асоціації, можна завадити песимістичному розвитку подій. "Від тиранозавра до півня. Велика книга еволюції тварин" неймовірно цікаво, захопливо й просто розповідає про те, як змінювався тваринний світ протягом мільйонів років.
Автори доводять, що не всі динозаври вимерли, деякі з них еволюціонували, наприклад, у птахів, розповідають, звідки взялися наші домашні улюбленці ‒ коти, від кого походять кити й акули, пояснюють, чому ті чи інші тварини мають свою особливу будову. Ще одним беззаперечним плюсом книжки є дуже круті ілюстрації Романа Гарсіа Мори, відомого у Європі спеціаліста з 3D моделювання.
Додаткові матеріали
- Макс Кідрук: «Схильний вважати освіченою людину, котра прочитує не менше 20 книг у рік»
- Сонячна балканська література: ТОП-10 книг сербських і хорватських письменників
- ТОП-5 дитячих книг про магію і чари
- ТОП-10 найочікуваніших новинок від українських видавництв
- ТОП-7 новинок нон-фікшну
- ТОП-3 книжки про непересічних особистостей, які змінили світ
Коментарі
Останні події
- 12.04.2025|09:00IBBY оголосила Почесний список найкращих дитячих книжок 2025 року у категорії «IBBY: колекція книжок для молодих людей з інвалідностями»
- 06.04.2025|20:35Збагнути «незбагненну незбагнеж»
- 05.04.2025|10:06Юлія Чернінька презентує свій новий роман «Називай мене Клас Баєр»
- 05.04.2025|10:01Чверть століття в літературі: Богдана Романцова розкаже в Луцьку про книги, що фіксують наш час
- 05.04.2025|09:56Вистава «Ірод» за п’єсою Олександра Гавроша поєднала новаторство і традицію
- 30.03.2025|10:014 квітня KBU Awards 2024 оголосить переможців у 5 номінаціях українського нонфіку
- 30.03.2025|09:50У «Видавництві 21» оголосили передпродаж нової книжки Артема Чапая
- 20.03.2025|10:47В Ужгороді представили книжку про відомого закарпатського ченця-василіянина Павла Мадяра
- 20.03.2025|10:25Новий фільм Франсуа Озона «З приходом осені» – у кіно з 27 березня
- 20.03.2025|10:21100 книжок, які допоможуть зрозуміти Україну