Re: цензії

20.11.2024|Михайло Жайворон
Слова, яких вимагав світ
19.11.2024|Тетяна Дігай, Тернопіль
Поети завжди матимуть багато роботи
19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачка
Часом те, що неправильно — найкращий вибір
18.11.2024|Віктор Вербич
Подзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. Суми
Діалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
Розворушімо вулик
11.11.2024|Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
«Але ми є! І Україні бути!»
11.11.2024|Ігор Фарина, член НСПУ
Побачило серце сучасніть через минуле
10.11.2024|Віктор Вербич
Світ, зітканий з непроминального світла
10.11.2024|Євгенія Юрченко
І дивитися в приціл сльози планета

Літературний дайджест

Книжковий Арсенал 2018: найцікавіші новинки, які варті уваги

Книжковий Арсенал 2018 потішив книголюбів довгоочікуваними новинками! Письменник та оглядач Ігор Бондар-Терещенко склав список найцікавіших новодруків, який допоможе вам зорієнтуватися в морі літератури на масштабному ярмарку. Обирайте найкращі книги!  

У Києві стартував Книжковий Арсенал 2018, і на ньому представлена велика кількість видавництв, презентується безліч новодруків і запрошено чимало українських та зарубіжних гостей. Ось чому зорієнтувати читача в морі літературної продукції просто необхідно, а підказати кілька цікавих книжок – і поготів.

"Повне зібрання прозових творів т. ІІІ", Говард Лавкрафт

(К.: Видавництво Жупанського, 2018)

Лавкрафт - фото 251614
Лавкрафт

Нарешті всі любителі "готичного" чтива дочекалися виходу чергової книги із зібрання творів майстра сюжетної магії і класика літературного трилера. Третій том повного зібрання прозових творів видатного метра літератури, "загадкового і потойбічного" Г. Ф. Лавкрафта присвячений останньому періоду життя і творчості письменника (з 1930-го по 1935-й рік).

Саме в цей період з-під його пера з´явилися такі масштабні твори, як "Шепіт у пітьмі", "У горах божевілля", "Морок над Інсмутом", "Сни у відьминому домі" і "За пеленою часу", які завершили формування циклу Міфів Ктулху і повністю представили публіці страшну і химерну манеру письма Лавкрафта.

"Маленька книга люке", Майк Вікінг

(Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2018)

Маленька книга люке - фото 251613
Маленька книга люке

Автор цієї книги працює в Інституті дослідження щастя в Копенгагені, але питання, на які він намагається дати відповідь, насправді цікавлять майже кожну людини в цьому світі. Отже, що таке щастя? З розділів книги назвою "Гроші", "Здоров´я", "Доброта", "Довіра" потроху складається мозаїка цього химерного явища, але найбільш цікаві "живі" розповіді автора про його пошуки. Адже де б він не був, скрізь прагне зрозуміти, що таке щастя, добробут, задоволення життям.

"Отже, яким є спільний знаменник для найщасливіших людей на планеті? – запитує автор перед тим, як відповісти на всі питання про щастя. – Чого ми навчимося, якщо уважно подивимося на найщасливіші країни світу? Що ми можемо зробити, аби самим почуватися щасливішими? Це питання, на які дає відповіді, власне, ця книга: тут розкриваються секрети найщасливіших народів та погляди на добро, яке існує у світі. Тож гайда разом на пошуки скарбів!"

"Софія", Олесь Ульяненко

(Х.: Фоліо, 2018)

Софія - фото 251611
Софія

Старі, як світ, сюжети у викладі цього автора – і церковною анафемою покараного, і в порнографії звинуваченого, і, нарешті, убитого "за нез´ясованих обставин" – щоразу виглядають трагічно привабливими. І все через те, що Ульяненко, немов Буковскі, пише "з життя", тобто, не вигадує, а розповідає все, як є, як було, і як буде. Хоча, на перший погляд, кримінальний світ в його текстах мало чим відрізняється від того, що ми бачимо в житті і по телевізору.

Але зрозуміти його героїв та їхні дії – так, щоб читач не тільки отримав задоволення від чергової "чорнухи" з "полуничкою", а перейнявся гірким пафосом автора – це було під силу тільки Ульяненку. Ось і на цей раз його новий роман, останній з кримінального циклу, заснований на реальних подіях, хоча, дійсність в ньому "деформована" особистими рефлексіями героя, і в цьому теж суть магії цієї прози.

"Лицар Смарагдієвого Ордену", Юлія Чернінька

(К.: Саміт-Книга, 2018)

Лицар Смарагдієвого Ордену - фото 251610
Лицар Смарагдієвого Ордену

На початку цієї містичної книжки стародавні мудрагель виголошує пророцтво, в якому має народитися хлопчик, "який через десять зим звільнить наших дітей від холоду в серці, розтрощить замок Магістрат і випустить на волю Життєдайне Мерехтіння". І чим далі ми дізнаємося про перебіг цієї незвичайної пригоди, тим більше в ній загадок і таємниць.

А якщо зважити, що розгадувати їх доведеться звичайному київському хлопчику, який таки народився, і до нього замість царів з дарами прилетів кумедний кажан, то справа стає все більш таємничішою. І як бути головному героєві, який отримує смс на зразок "Ваша світлосте, прийміть наші щирі вітання! З нетерпінням чекаємо Вашого приїзду! Щасливої подорожі!".

Отже, перед нами не лише захоплива історія про переможця зла і визволителя світу, але й магічна оповідь про те, що казковий світ насправді існує, і його мешканці живуть серед нас. Але не всі, за сюжетом, почуваються добре у тому потойбіччі.

"Діти, у яких забирали Життєдайне Мерехтіння, ставали блідими, сумними та слухняними рабами Магістра Злий чарівник відправляв їх працювати на свою фабрику, де Мерехтіння перетворювалося на Життєдайний Еліксир Маленькі працівники фабрики втрачали зір від того, як переливався та мерехтів у величезній колбі добутий ними еліксир, завдяки якому Магістр здобував безсмертя та безмежну силу".

 

"Хрупкие фантазии обербоссиерера Лойса", Анатолий Вишевский

(Чернівці: Meridian Czernowitz, 2018)

Хрупкие фантазии обербоссиерера Лойса - фото 251609
Хрупкие фантазии обербоссиерера Лойса

Цей роман – потенційний європейський бестселер, чий автор майстерно і професійно, без купюр і замовчувань розповідає історію старого майстра порцелянової справи, який закохався в юного продавця апельсинів. Атмосфера, побут, найдрібніші деталі інтер’єрів, ціни і звички, лексикон і традиції сучасників героя за часу Просвітництва – все в романі викладено з великим знанням справи, тактом і психологічною переконливістю.

Майстер з пам´яті робив фігурки зі свого платонічного (спочатку) коханця, а коли той повернувся з війська, його життя змінилося – але чи на краще? Життя утрьох – з дружиною і молодим квартирантом, який позбувся ноги – утримування побуту і участь у світському житті того часу – чи цього прагнув і чи про це мріяв старий майстер у своїх "крихких фантазіях"?

Ігор Бондар-Терещенко, спеціально для Радіо МАКСИМУМ 



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

21.11.2024|18:39
Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
19.11.2024|10:42
Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
19.11.2024|10:38
Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
11.11.2024|19:27
15 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
11.11.2024|19:20
Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
11.11.2024|11:21
“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
09.11.2024|16:29
«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
09.11.2024|16:23
Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії
09.11.2024|11:29
У Києві видали збірку гумору і сатири «СМІХПАЙОК»
08.11.2024|14:23
Оголосили довгий список номінантів на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2024 року


Партнери