Re: цензії
- 20.11.2024|Михайло ЖайворонСлова, яких вимагав світ
- 19.11.2024|Тетяна Дігай, ТернопільПоети завжди матимуть багато роботи
- 19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачкаЧасом те, що неправильно — найкращий вибір
- 18.11.2024|Віктор ВербичПодзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
- 17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. СумиДіалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
- 14.11.2024|Ігор Бондар-ТерещенкоРозворушімо вулик
- 11.11.2024|Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти«Але ми є! І Україні бути!»
- 11.11.2024|Ігор Фарина, член НСПУПобачило серце сучасніть через минуле
- 10.11.2024|Віктор ВербичСвіт, зітканий з непроминального світла
- 10.11.2024|Євгенія ЮрченкоІ дивитися в приціл сльози планета
Видавничі новинки
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
- Легенда про ВільнихКниги | Буквоїд
- Нотатник Вероніки Чекалюк. «Смачна комунікація: гостинність – це творчість»Книги | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Небо, ромашки і ти»Поезія | Буквоїд
- Володимир Жупанюк. «З подорожнього етюдника»Книги | Буквоїд
Літературний дайджест
Що читати у травні: 4 нові романи
Роман про Кремнієву долину та нова книга Нобелівського лауреата Кадзуо Ішіґуро – письменник Любко Дереш розповідає про найцікавіші книги травня.
Александра Вулф «Долина богів»
Донька відомого письменника Тома Вулфа уклала детальний путівник по найгарячішій точці планети – Кремнієвій долині. Саме там сьогодні зароджуються не лише інновації у сфері ай-ті, але й формуються радикальні соціальні та світоглядні моделі. В центрі оповіді – кілька стипендіатів премії фундації Пітера Тіля, засновника PayPal та легендарного інвестора. Вчорашні ботани і аутсайдери, які заробили на нових технологіях карколомні статки, і до котрих не дотягнутися навіть вовкам із Уолл-стріт, сьогодні стають лідерами нового світу: до них дослухаються, їх запрошують на розкішні прийоми та пропонують місця у парламенті. Однак ідеологи Кремнієвої долини залишаються вірними своєму кредо: проста сіра футболка і джинси, економний електрокар і невеликий будинок з підвалом, де можна облаштувати інженерну лабораторію для нового старт-апу. Простежуючи долю кількох підлітків-новачків у «місті геніїв», Александра Вулф змальовує повсякденне життя юних стартаперів у заворожуючих деталях. Візит у серце технократичної столиці нагадує мандрівку в пітерпенівський «Неверленд»: твори, заробляй, трансгресуй – і жодних тобі батьків. Несподівано глибока книга Александри Вулф про надихаючі ідеї, азартних людей і про складні запитання життя, відповіді на які залишаються все так само далеко.
Алекса Клей, Кіра Майя Філліпс, «Економіка бунтівників»
Ця робота комплементарно доповнює «Долину богів» А. Вулф. В той час, поки Вулф зосередилася на мейнстрімових постатях із Кремнієвої долини, Клей і Філліпс намагаються виокремити людей, що готують нам новий світ за межами Каліфорнії. Для них авторки підібрали влучний термін: «misfit» – слово, що позначає невдаху, «білу ворону», того, хто йде проти правил. Підбірка геніальних «невдах», котрі вибороли свій успіх, широка – від міссурських амішів, які розводять дійних верблюдів, до сомалійських піратів і французьких хакерів, зайнятих нелегальною… реставрацією Парижа. Що спільного між цими громадами? Всі вони, вступили у нерівний бій зі світом, здобули успіх – а отже, мають, що розказати іншим. Члени латиноамериканських кримінальних угруповань можуть поділитися не менш цікавим досвідом, аніж спеціалісти з МВА у Гарварді, а китайські експерти з підробок іноді роблять не менший переворот у моді та технологіях, аніж знані світові бренди. Крізь усю книжку проходить єдина ідея: хакерство – це стиль життя, і гакнути можна не тільки програму, але й самого себе, своє мислення, свій спосіб життя.
Кадзуо Ішіґуро «Похований велетень» Несподівані пастки для читача – візитна картка Кадзуо Ішіґуро, британського письменника родом з Японії. Цього разу приманкою став канон фентезі. Перед нами – Англія п’ятого століття невдовзі після смерті короля Артура, період лицарства, яке ще пам’ятає римлян і тільки вийшло з темряви Залізного віку. Британські острови заселені оґрами, ельфами та драконами, однак, на відміну від ідилічного толкієнівського Середзем’я, Англія Ішіґуро нагадує діораму в історичному музеї – з усією достовірністю ти бачиш землянки перших бритів і саксів з їх лякаюче простим побутом і господарюванням. Сюжет роману простий та неквапливий – Британія оповита таємничою імлою, яка відбирає у людей пам’ять, тож недалека мандрівка до сина перетворюється для головних героїв, старих Акселя та Беатрис, на справжнє випробування. Забуття відбирає в мешканців острова найцінніше – їх самих, однак повернення спогадів означатиме повернення до ворожнечі між саксами і бритами, яке закінчиться жахливою кровопроливною війною. Це книжка для медитації, безмежно красива і вкрита таємничою пітьмою.
Ісабель Альєнде «Там, за зимою» Оповідання історій – коник Ісабель Альєнде, особливо коли справа стосується витіюватості людських доль. Попри те, що багато років мешкала в США після втечі з Чилі, Альєнде залишається у світовій літературі голосом Латинської Америки. Її новий роман – традиційне заглиблення в психологічний реалізм і гірку поетику Півдня. В Нью-Йорку, паралізованому сніговим бураном, Річард Баумастер, старий університетський викладач, потрапляє у невелику автомобільну аварію. Протаранений ним автомобіль належить господарям Евелін, молодій дівчині з Ґватемали, яка панічно боїться повертатися назад до суворого роботодавця. Однак ставки в цій ситуації різко підвищуються, коли з’ясовується, що в багажнику позиченого без дозволу автомобіля знаходиться мертве тіло, чиїй появі, далебі, слід завдячувати лиховісному господареві Евелін. Річард і його співмешканка Луїса, закохана в нього професорка з Чилі, стають заручниками совісті. Вони не спроможні ані відправити дівчину до господарів, ані звернутися в поліцію, адже побоюються її депортації. Переступаючи закон держави заради закону серця, вони вирішують допомогти неповносправній «нелегалці» втекти від можливого покарання. Однак почасти комічна пригода, у яку вирушають всі троє героїв, перетворюється на мандри у власну пам’ять – трагічну для кожного. Альєнде підіймає широкий пласт соціальних тем – від живописання мучівної дороги емігрантів у США до травми диктаторського періоду в Чилі у семидесятих, скрупульозно виписуючи деталі латиноамериканського побуту. Альєнде сама пережила численні удари долі, тому знає, як зробити із солодкавої історії роман про печаль, що приносить надію.
Коментарі
Останні події
- 21.11.2024|18:39Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
- 19.11.2024|10:42Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
- 19.11.2024|10:38Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
- 11.11.2024|19:2715 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
- 11.11.2024|19:20Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 11.11.2024|11:21“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
- 09.11.2024|16:29«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
- 09.11.2024|16:23Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії
- 09.11.2024|11:29У Києві видали збірку гумору і сатири «СМІХПАЙОК»
- 08.11.2024|14:23Оголосили довгий список номінантів на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2024 року