Літературний дайджест

19.04.2018|20:24|Yakaboo

«Повелитель блискавок» або той, хто стрибнув вище голови

Людина, чиє ім’я завжди на слуху.

За життя – через неймовірних експериментів і досягнень, а після смерті – назвами вулиць, астероїда і знаменитого електромобіля. Син православного священика, який повинен був продовжити справу свого батька. Але безмежна любов до науки зробила свою справу. Загадковий вчений, відомий фізик і електротехнік, інженер і видатний винахідник – Нікола Тесла . Що ви знаєте про повелителя блискавок?

Вам знайомий вираз «Вище голови не стрибнеш»? Це омана. Людина може все.

Біографія з уже такої рідної серії «Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей » знайомить нас із видатним вченим, його неймовірним життям і досягненнями. Усе  традиційно: прекрасні ілюстрації, підсумкові питання наприкінці кожного розділу і величезний потік цікавої інформації – все для того, щоби в ідкрити дитині світ приголомшливого Ніколи Тесли.  Про що мріяв майбутній винахідник у дитинстві? Чим займався, поки інші діти насолоджувалися безтурботним дитинством? Чому маленького Теслу мучили нічні кошмари? Чи були в родині хлопчика винахідники? Неймовірно, але факт: батько забороняв маленькому Ніколі заходити у свою бібліотеку. Справа в тому, що хлопчик дуже багато читав, що здавалося татові ненормальним. Відсутність свічок і батьківський заборона зовсім не завадили Теслі продовжувати пірнати в літературу.

18_6_04

З дитинства Нікола почав проявляти кмітливість. Він єдиний знайшов і усунув поломку пожежного шланга, поки дорослі ламали голову над тим, чому все не працює. А знання фізики неодноразово виручало хлопчика в складних та екстремальних ситуаціях.

Чи знали ви, що Тесла був шульгою й ненавидів уроки креслення в школі? Чому вченому було набагато «зручніше» тримати всю інформацію в голові, а не записувати на папері? І як він розвивав свою пам’ять? Чому батько спалював грамоти успішності Ніколи? І як молодий винахідник домігся можливості слідувати своїм захопленням, а не продовжувати справу батька?

18_7_04

Життя фізика не було безхмарним. Вчений-мрійник неодноразово потрапляв у вкрай неприємні ситуації. Наприклад, Тесла запізнився на потяг, який відвіз його речі, гроші й найголовніше – квиток до Америки. Неймовірними зусиллями вчений добирався до корабля, подорожував у злиднях і сидячи на палубі. А «жарти» в компанії Едісона? Про відносини цих двох не знає хіба що лінивий! Чому кумир Ніколи – Томас Едісон, в один момент перетворився на конкурента і ворога? Чому вченому не виплатили обіцяних грошей за виконану роботу? Як Тесла зважився на відкриття власної компанії? Чи стала вона успішною? І як яйце допомогло винахіднику буквально вибити гроші для своїх експериментів? Що таке «мільйон Вестінгауза»?

Цікавий момент: відносини Ніколи Тесли з… грошима. Незважаючи на свої неймовірні ідеї й досягнення та популярність, вчений усе життя жив у готельних номерах і часто мав борги. Справа в тому, що всі свої заробітки Тесла витрачав на дослідження. Ба більше, фізик міг відмовитися від мільйонів, тільки щоби зберегти справу, яка могло принести користь людству.

А найцікавіше – багато експериментів Нікола проводив на власному тілі. Наприклад, вчений міг пропустити через свій організм розряд у кілька тисяч герц. А чи знали ви, що саме Тесла вперше запропонував використовувати рентген для пошуку пухлин в організмі людини? І хто надихнув Кіплінга на написання одного з «дорослих» творів? Що стало страшним ударом для кар’єри винахідника? І хто перший запатентував радіоприймач? Чому Тесла відкривав усі вікна під час грози? Сумбурні і часом дивні факти з життя не менш дивакуватого вченого.

18_8_04

У день свого 50-річчя Нікола Тесла презентував світу маленьку парову машину, а через багато років його розробки будуть використані для створення нових механізмів – у тому числі авіаційних реактивних двигунів. Чи знали ви, що Тесла так і не удостоївся Нобелівської премії?  І яку медаль так не хотів отримати? Про що мріяла ця видатна людина? І чому він завжди був зайнятий о 6 годині вечора? А електромобіль Тесли – вигадка чи реальність?

Історія життя Ніколи Тесли надихає й мотивує, а його одержимість власними неймовірними ідеями – захоплює. Є люди, які щодня змінюють світ на краще. Без сумнівів, Тесла – оди н із н их.  Людина, завдяки якій ми маємо електродвигуни та електрогенератори, радіокеровану робототехніку та бездротові зарядні пристрої. Спадщина цього мрійника велика, ідеї неймовірні, а життя гідне великої уваги. Тесла присвятив його науці, справжньому служінню людству – ми просто зобов’язані зануритися в біографію цієї людини, нехай навіть на один вечір. Без сумнівів, це буде захопливо!

Ірина Юрченко



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

18.04.2025|12:57
Під час обстрілу Харкова була пошкоджена книгарня «КнигоЛенд»
14.04.2025|10:25
Помер Маріо Варгас Льоса
12.04.2025|09:00
IBBY оголосила Почесний список найкращих дитячих книжок 2025 року у категорії «IBBY: колекція книжок для молодих людей з інвалідностями»
06.04.2025|20:35
Збагнути «незбагненну незбагнеж»
05.04.2025|10:06
Юлія Чернінька презентує свій новий роман «Називай мене Клас Баєр»
05.04.2025|10:01
Чверть століття в літературі: Богдана Романцова розкаже в Луцьку про книги, що фіксують наш час
05.04.2025|09:56
Вистава «Ірод» за п’єсою Олександра Гавроша поєднала новаторство і традицію
30.03.2025|10:01
4 квітня KBU Awards 2024 оголосить переможців у 5 номінаціях українського нонфіку
30.03.2025|09:50
У «Видавництві 21» оголосили передпродаж нової книжки Артема Чапая
20.03.2025|10:47
В Ужгороді представили книжку про відомого закарпатського ченця-василіянина Павла Мадяра


Партнери