Re: цензії
- 20.11.2024|Михайло ЖайворонСлова, яких вимагав світ
- 19.11.2024|Тетяна Дігай, ТернопільПоети завжди матимуть багато роботи
- 19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачкаЧасом те, що неправильно — найкращий вибір
- 18.11.2024|Віктор ВербичПодзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
- 17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. СумиДіалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
- 14.11.2024|Ігор Бондар-ТерещенкоРозворушімо вулик
- 11.11.2024|Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти«Але ми є! І Україні бути!»
- 11.11.2024|Ігор Фарина, член НСПУПобачило серце сучасніть через минуле
- 10.11.2024|Віктор ВербичСвіт, зітканий з непроминального світла
- 10.11.2024|Євгенія ЮрченкоІ дивитися в приціл сльози планета
Видавничі новинки
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
- Легенда про ВільнихКниги | Буквоїд
- Нотатник Вероніки Чекалюк. «Смачна комунікація: гостинність – це творчість»Книги | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Небо, ромашки і ти»Поезія | Буквоїд
- Володимир Жупанюк. «З подорожнього етюдника»Книги | Буквоїд
Літературний дайджест
5 детективів, з якими ви забудете про усе на світі
Після того, як ви відкриєте хоча б одну з цих книжок, зупинитися буде дуже важко.
Юлія Дьякова, ТСН
Лягти ввечері на диван та поринути з головою у неймовірну історію — хіба може бути щось краще? Лише уявіть, як усе в будинку вже затихло, позасинали діти та навіть стомлені буденними турботами коти ледь чутно муркотять на кріслах. А ви увімкнули настільну лампу, заварили чашку чаю або налили келих вина, та вже через певний час стали свідком загадкового вбивства, розслідування якого вкрай необхідно закінчити, тому часу на сон немає.
У ЛІСІ-ЛІСІ ТЕМНОМУ, РУТ ВЕА
Нора приходить до тями у лікарні. Їй ніхто нічого не пояснює, однак з почутих випадково фрагментів розмов вона розуміє — сталося щось страшне, але не може згадати, що саме. Пам´ятає лише, як напередодні отримала листа, в якому її запросили на весілля Клер — колись у школі вони були найкращими подругами, однак дещо сталося, і Нора покинула рідне місто та назавжди розірвала усі зв’язки з минулим. Якесь передчуття підказувало, що треба відмовитися. Однак цікавість перемогла, і дівчина приїхала до загадкового прозорого будинку зі скла, що більше нагадував театральну сцену посеред темного-темного лісу, на якій зовсім скоро розіграється страшна трагедія.
ПРАВДА ПРО СПРАВУ ГАРРІ КВЕБЕРТА, ЖОЕЛЬ ДІККЕР
Мабуть, це один з найцікавіших детективів серед усіх, що мені довелося прочитати за кілька останніх років. Уявіть письменника — молодого та перспективного, за плечима якого вже є світовий бестселлер, що приніс йому славу, гроші та безмежну любов прихильників. Однак видавці вимагають від Маркуса нової книжки, бо якщо автор не нагадує про себе, його починають забувати. Він їде за місто до свого колишнього наставника Гаррі Квеберта, у маєтку якого, на мальовничому березі моря, розраховує вигадати щось цікавеньке. Однак натхнення все не йде, і одного разу Маркус знаходить схованку Гаррі з листами, з яких дізнається, що у того колись був роман з пятнадцятирічною дівчиною Нолою.
Все б нічого, але самому йому тоді було вже 34 — підсудна справа. Та навіть не це найстрашніше. З´ясовується, що тоді ж, тридцять років тому, сама Нола зникла за загадкових обставин. І чи треба казати, що саме зараз зовсім випадково буде знайдене її тіло. І в усьому, звісно, звинуватять Гаррі. Однак Маркус вирішить допомогти другу та почне власне розслідування, під час якого виявиться, що маленьке містечко Аврора, де, здавалося б, усі одне одного знають та люблять, майже як таємничий Твін Пікс Девіда Лінча, насправді приховує безліч таємниць та злочинів, які дуже скоро стануть відомі й нам.
ТАЄМНИЧА РІЧКА, ДЕННІС ЛІГЕЙН
Ще й двадцяти років не минуло з моменту написання цього роману, а він вже став класикою сучасного детективу і зовсім не дарма. Далекого 1975-го року Дейву, Джиммі та Шонові було по одинадцять, і вони товаришували. Якось біля них на вулиці зупинилася поліцейська автівка, що забрала Дейва та зникла у невідомому напрямку. Він повернувся через чотири дні, але це був вже зовсім не той хлопчина, якого вони знали, бо й чоловіки в авто виявилися не зовсім копами. Минуло багато років. Їхні шляхи розійшлися, кожен обзавівся власною родиною та намагався забути про те, що сталося. І ось одного ранку Дейв заявиться додому весь залитий чужою кровю. Тієї ж ночі хтось жахливо вб’є юну доньку Джиммі. А Шон розпочне розслідування, що виявиться найважчим за всю його кар´єру детектива. Ця історія також лягла в основу одноіменного фільму Клінта Іствуда та отримала два "Оскари". Якщо ви його ще не бачили, то подивіться — не пошкодуєте.
ТАЄМНА ІСТОРІЯ, ДОННА ТАРТТ
Історія, що розгортається у приватному коледжі, розташованому у віддаленій гірській місцевості серед глухих лісів, за визначенням не може бути нудною, оскільки рано чи пізно там щось-таки станеться. Що саме — ми дізнаємося зі спогадів Річарда, хлопця, який не мав за душею ані копійчини, однак дуже прагнув приєднатися до спільноти престижного навчального закладу, тому вступив до факультету античної філософії та мови. Там він став частиною обмеженого кола "обраних", учасники якого були красиві, багаті та занадто самовпевнені. І поки він усіляко намагався вийти з їхньої тіні та довести, що й сам чогось вартий, не помітив, як став став частиною їхніх дивних розваг, що й призвели до біди.
ДІВЧИНА У ПОТЯГУ, ПОЛА ГОУКІНЗ
Уявіть собі жінку, життя якої не склалося, бо чоловік пішов до іншої. Рейчел перестала стежити за своєю зовнішністю, стала огрядною, впала у депресію та майже постійно п’є. Кожного дня вона проїжджає електричкою повз одного будинку, і поки та стоїть на світлофорі, бачить крізь вікно закохану пару, що стає символом її розбитого кохання. День за днем вона має змогу по кілька хвилин бачити, як вони розмовляють, обіймаються та роблять щось разом. Після чого вже у себе вдома сідає на самоті та заливає спогади про своє колишнє щастя пляшкою джину. І ось одного разу Рейчел бачить у вікно, як жінку цілує незнайомець. А наступного дня дізнається, що її вбили. Рейчел вирішує розповісти все бідолашному чоловікові загиблої, потім поліції, але вона є занадто ненадійним свідком. Тоді жінка бере себе у руки та починає власне розслідування, яке закінчиться дуже неочікувано. До слова, за цим романом також знято досить непоганий фільм з аналогічною назвою.
Коментарі
Останні події
- 21.11.2024|18:39Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
- 19.11.2024|10:42Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
- 19.11.2024|10:38Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
- 11.11.2024|19:2715 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
- 11.11.2024|19:20Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 11.11.2024|11:21“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
- 09.11.2024|16:29«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
- 09.11.2024|16:23Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії
- 09.11.2024|11:29У Києві видали збірку гумору і сатири «СМІХПАЙОК»
- 08.11.2024|14:23Оголосили довгий список номінантів на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2024 року