Re: цензії
- 20.11.2024|Михайло ЖайворонСлова, яких вимагав світ
- 19.11.2024|Тетяна Дігай, ТернопільПоети завжди матимуть багато роботи
- 19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачкаЧасом те, що неправильно — найкращий вибір
- 18.11.2024|Віктор ВербичПодзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
- 17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. СумиДіалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
- 14.11.2024|Ігор Бондар-ТерещенкоРозворушімо вулик
- 11.11.2024|Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти«Але ми є! І Україні бути!»
- 11.11.2024|Ігор Фарина, член НСПУПобачило серце сучасніть через минуле
- 10.11.2024|Віктор ВербичСвіт, зітканий з непроминального світла
- 10.11.2024|Євгенія ЮрченкоІ дивитися в приціл сльози планета
Видавничі новинки
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
- Легенда про ВільнихКниги | Буквоїд
- Нотатник Вероніки Чекалюк. «Смачна комунікація: гостинність – це творчість»Книги | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Небо, ромашки і ти»Поезія | Буквоїд
- Володимир Жупанюк. «З подорожнього етюдника»Книги | Буквоїд
Літературний дайджест
Монстри не на канікулах. Підбірка страховиськ для зимового бінґо
З вашого дозволу трохи відійду від традиційних страховиськ штибу Франкенштейна, графа Дракули і улюбленого людожера Ганнібала Лектера.
Говоритимемо про монстрів не настільки очевидних, але не менш страхітливих.
Хорхе Луїс Борхес «Книга вигаданих істот»
Магічний реалізм ніколи не завадить, а надто мандрівка у чудовий новий світ, населений істотами, не всіх з яких можна назвати безпечними і цілком чемним. Разом з Борхесом познайомимось з тролями, сфінксами та іншою нечистю, створеною людською фантазією. Монстрючне читання для людей зі слабкими нервами – вам не буде по-справжньому страшно.
Алан Мур «Бетмен. Вбивчий жарт»
Цінителі кажуть, що це краща історія про Джокера. Лиходій з його божевільною усмішкою та диким макіяжем (і, звісно, хворобою на всю голову) – типовий психопат, якого треба зупинити. Його головна ціль – Бетмен, але й простолюд потрапляє під гарячу руку. Ця книга може стати ідеальним міксом монструозного та супергеройського, бо в певний момент навіть Темний Лицар стає не таким вже й позитивним персонажем.
Настя Мельниченко «#ЯНеБоюсьСказати. Найвідвертіша книжка для підлітків»
Непокаране зло запускає круговерть насильства. У 2016 потужний флешмоб #ЯНеБоюсьСказати розказав тисячі історій, від яких волосся ставало дибки. Щирі у своєму болі і дуже важкі для сприйняття, настільки, що аж хотілось вигукнути «У нас таке неможливо!». Ця книга для підлітків розповідає, як не стати монстром та як боронитись жертві, якщо непоправне вже сталось.
Ю Несбе «Жажда»
Втомлений постійною погонею за лиходіями Харрі Холе збирається у відставку. От тільки потрібно упіймати маніяка, який полює в інтернеті на сайті знайомств. Він обирає жертв та зустрічається з ними, щоб убити. Ю Несбе вимальовує цікаву картинку зі скандинавського нуару та власних демонів детектива. І раптом ця справа стає для Харрі Холе дуже особистою.
Тесс Геррітсен «Асистент»
Продовження знаменитого «Хірурга» і друга книга з серії про тандем детектива Ріццолі та судмедексперта Айлс. Хоч Хірург за ґратами, його злочини повторюються з підозрілою точністю, хоча не без нових деталей. Цього разу біля Ріццолі немає врівноваженого Томаса Мура, тому й доведеться самій вистежувати злочинця зі своїх найгірших кошмарів.
Сью Ґрафтон «Х (Екс)»
«Екс» належить до «алфавітної» серії Сью Графтон і поміщає на перше місце приватного жінку-детектива Кінзі Мілгоун. Інший бік історії – безжальний злочинець, який залишає по собі трупи, але не сліди, за якими його можна відшукати. І, схоже, він намітив серед своїх майбутніх жертв ту саму Кінзі. Чи вдасться їй викрити убивцю раніше, ніж він добереться до неї…
Збірка «Колір зла»
Майже ціла енциклопедія монстрів від літературних метрів: Лавкрафта, Кінга, Бредбері, Несбіта… Ця збірка короткої прози відкриє різні відтінки зла і покаже геть непривабливий бік людської природи. Книга, яка не відпускатиме від себе, а потім ще довго не дасть склепити очей. Можливо, деякий час навіть доведеться засинати при світлі. Коли монстри – люди, тоді насправді страшно.
Ерік Ларсон «Диявол в білому місті»
Уявіть собі бруднюще індустріальне Чикаго, серед якого виростає білосніжне диво спеціально до величезної виставки. Звісно, під час такого тривалого і складного будівництва не обходиться без жертв… І півроку ця споруда вабить і дивує… а тим часом у похмурій будівлі аптекар Голмс одну за одною зводить з життя довірливих жінок, які не бачать небезпеки у неймовірно красивому імпозантному чоловікові.
Марія Жученко «Абетка монстрів»
Спеціально для тих матусь, які читають книги для бінґо разом з дітками. Ось вам і монстри, і поезія, і можливість вчити літери разом з дивнуватими персонажами. Хоча, зізнаюсь, і мене цікаво погортати абетку з різнокольоровими та милими чудовиськами. До речі, я про більшість з них і не чула досі. А ви добре обізнані з класифікацією монстрів?
Збірка «Страшні історії від українських письменників»
У курсі класичної української літератури, а надто її шкільному варіанті, ми рідко звертаємось до насправді страшних історій, тому мене дуже тішить поява саме такої підліткової збірки, куди увійшли сім оповідань від таких класиків як Марко Вовчок та Григорій Квітка-Основ’яненко. Мій улюблений у цьому гурті «Закоханий чорт» Олекси Стороженка. А що вам припало до душі?
Анжела Зоммер-Боденбурґ, Ніколас Уоллер «Маленький вампір»
Книга про монстра може бути позитивною, особливо, якщо починається з дня народження юного вампіра Рудольфа. На його 13-річчя – знаменну дату – злітається увесь вампірський клан – сотні блідих та зубатих. А це приваблює ловця на упирів Рукері – аж ніяк не благородного Ван Хельсінга. «Маленький вампір» – це справжній екшн з погонями і перестрілками, перекладений вже 30 мовами.
Патрік Несс «Голос монстра»
Тис – монстр, який з’являється через сім хвилин після того, як проб’є північ. Тис розповідає історії хлопчикові Конору, який живе з хворою матір’ю. Кожна з оповідок містить у собі мораль, яка допомагає юнакові краще розуміти світ, який його оточує. Коли закінчиться третя історія, він муситиме розповісти власну про таємницю, яка його гнітить.
Джеймс Паттерсон, Девід Елліс «Черная книжка»
Три вбитих та зникла чорна книжка – жорстокий злочин, винуватця якого знайти не так легко. Для Біллі Харні ця справа стає особистою, адже серед жертв – його напарниця і кохана. Сам поліцейських чомусь не пам’ятає нічого про той фатальний день. Розгадку, вочевидь, може підказати та зловісна книга, яка зникла.
Карен Лі Стріт «Эдгар Аллан По и Лондонский Монстр»
Це дуже специфічна історія: стилізація під Едгара По з ним же у головній ролі. Карен Лі Стріт переплітає біографію одного з перших творців жахливчиків з практично міфічною історією Лондонського монстра, який тероризував жінок у першій половині ХІХ століття. Разом з детективом Дюпеном Едгару Аллану По розслідувати загадкові злочини невловимого маніяка.
Френк Перетті «Монстр»
Захоплива мандрівка дикою природою, серед дивних тіней та істот, яких вважають породженням людської фантазії. От тільки всі ці монстри реальні. «Монстр» Перетті – об’ємний багатоплановий твір, який відкриває таємний прохід у невідомі світи. Книга для тих, чия багата уява не боїться все нових та нових чудовиськ.
Рік Янсі «Монстролог»
Будинок з поганою славою, куди приходять підозрілі люди і доставляють дивні вантажі. Живе у ньому лікар Уортроп, та ніхто не вірить, що він всього лиш медик. Одного разу лікареві доставляють тіло в мішковині – от тільки до пари юній дівчині мертвий монстр, а такі живуть тільки в Африці. Що чудовисько робить в США доведеться з’ясувати.
Коментарі
Останні події
- 21.11.2024|18:39Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
- 19.11.2024|10:42Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
- 19.11.2024|10:38Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
- 11.11.2024|19:2715 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
- 11.11.2024|19:20Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 11.11.2024|11:21“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
- 09.11.2024|16:29«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
- 09.11.2024|16:23Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії
- 09.11.2024|11:29У Києві видали збірку гумору і сатири «СМІХПАЙОК»
- 08.11.2024|14:23Оголосили довгий список номінантів на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2024 року