Літературний дайджест

08.12.2017|12:55|Gazeta.ua.

"Ми з тобою в одній країні не приживемося"

"Ми з тобою в одній країні не приживемося. Нам для того треба мати кожному свою.

Або щоб хтось третій нами керував і не дав перегризтися за те, що ти важніший, а я багатший", — каже контрабандист Орест адвокату Ігнацію Камінському. Вони — герої роману "Малхут" 23-річного письменника Остапа Українця. Книжка вийшла у харкіському видавництві "Фабула".

У 1860-х молодому галицькому адвокату й контрабандисту Іґнацію Камінському під час однієї з оборудок до рук потрапляють старі листи. В паперах згадується його рідне місто Станіслав (тепер Івано-Франківськ. — ГПУ) як осередок лицарського ордену. Головною метою таємної організації було створення політичного союзу вільних Польщі, України, Білорусі, Литви. Після поділів Речі Посполитої ці країни опинилися під владою Росії, Австрії та Пруссії.

— Книжка виникла з думки про те, що великі таємниці стають такими переважно через нашу уяву, — говорить Остап Українець.

— Багато польської мови у творі — це реальність тогочасного Івано-Франківська. Мені можна дорікнути за брак єврейських образів. Але євреї не могли бути членами масонських лож. Хоча загалом вони становили майже половину населення міста. Головний герой — дрібний польський шляхтич. Був одержимий ідеєю прислужитися Батьківщині, якої тоді, по суті, не мав. І між фактичним успіхом — стати незалежним політично бургомістром — і гаданою перспективою знайти тих, хто колись давно хотів відновити Річ Посполиту, він обирає другий варіант. Ця мета безглузда. Бо сам Камінський, навіть відпочиваючи від пошуків, жодного разу не задається питанням — а що далі? Він — ідеаліст, для якого хороше звучання ідеї вже є достатньою підставою для її існування.

Остап Українець живе в Києві.

— Народився в Івано-Франківську. Часто воджу ним екскурсії. Місто збудоване на руїнах фортеці зі складною й розгалуженою системою підземних ходів. Точних планів не має ніхто. Нам шалено не щастить із ратушами — ця вже четверта. Попередні регулярно руйнувалися й горіли. Зате в нинішньої золотий купол, що автоматично робить її єдиною у своєму роді. Хоч і дещо сумнівною з естетичного погляду. Моя книжка описує ідеальний історичний Івано-Франківськ. Яким він міг стати, але яким вже ніколи не буде. Роман сповнений містифікацій поруч із достовірними історичними фактами.

У книгарнях роман "Малхут" Остапа Українця коштує 104 грн.

Катерина ЛУК´ЯШКО



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

18.04.2025|12:57
Під час обстрілу Харкова була пошкоджена книгарня «КнигоЛенд»
14.04.2025|10:25
Помер Маріо Варгас Льоса
12.04.2025|09:00
IBBY оголосила Почесний список найкращих дитячих книжок 2025 року у категорії «IBBY: колекція книжок для молодих людей з інвалідностями»
06.04.2025|20:35
Збагнути «незбагненну незбагнеж»
05.04.2025|10:06
Юлія Чернінька презентує свій новий роман «Називай мене Клас Баєр»
05.04.2025|10:01
Чверть століття в літературі: Богдана Романцова розкаже в Луцьку про книги, що фіксують наш час
05.04.2025|09:56
Вистава «Ірод» за п’єсою Олександра Гавроша поєднала новаторство і традицію
30.03.2025|10:01
4 квітня KBU Awards 2024 оголосить переможців у 5 номінаціях українського нонфіку
30.03.2025|09:50
У «Видавництві 21» оголосили передпродаж нової книжки Артема Чапая
20.03.2025|10:47
В Ужгороді представили книжку про відомого закарпатського ченця-василіянина Павла Мадяра


Партнери