Re: цензії

18.11.2025|Ігор Чорний
У мерехтінні зірки Алатир
17.11.2025|Ігор Зіньчук
Темні закутки минулого
Лірика поліської мавки
08.11.2025|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Світлойменність
05.11.2025|Віктор Вербич
Коли життя і як пейзаж, і як смерть
Галичани та духи мертвих: історія одного порозуміння
04.11.2025|Надія Гаврилюк
“Перетворює затамування на захват”: поезія Богуслава Поляка
03.11.2025|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Іспит на справжність
02.11.2025|Богдан Смоляк
Захисник Істин
31.10.2025|Володимир Краснодемський, журналіст, Лозанна, Швейцарія
Як змосковлювали ментальність українців

Літературний дайджест

30.10.2017|09:15|Yakaboo

«Келихи vs шлюпки» або «Як не побудувати другий Титанік?»

Як Ви ставитеся до енциклопедій? Перша така книжка потрапила до мене в руки у віці 6 років – відтоді у нас з ними особливі відносини.

Я маю ніжні почуття до енциклопедій, це реальна можливість повернутися в той час, коли кожна дрібниця здавалася цікавою, не кажучи вже про нові, нехай і не завжди важливі, знання. Тому я не змогла пройти повз «Ти нізащо не захочеш мандрувати на Титаніку!».


 

Що Ви знаєте про Титанік? Попри чималу кількість прочитаної літератури та переглянутих документальних фільмів, дитяча енциклопедія змогла мене здивувати. Історія розкішного корабля, одного з найвідоміших у світі, від створення до катастрофи. Читач зможе ознайомитися з технічними даними, нюансами споруди та вартістю лайнера. Більш того, книга наповнена великою кількістю цікавих, дивовижних і, часом, страшних фактів.

Чи знаєте Ви, скільки коштував квиток першого класу? Яку зарплату отримував стюард, працюючи 17 годин на добу? Скільки кілограм ковбаси було завантажено на Титанік? Скільки людей загинуло при будівництві корабля?

 

Книга вражає цифрами — від виделок для устриць до туалетів для пасажирів третього класу. Деякі моменти шокують, ось як кількість келихів для шампанського в порівнянні з числом рятувальних шлюпок. Точно не про безпеку думав творець. Здавалося б, важливі ці факти? Деякі просто комічні, але і вони можуть сказати багато про Титанік.

Найцікавіше те, що відкриваючи енциклопедію, Ви автоматично потрапляєте на лайнер. Відтепер Ви — Джозеф Брюс Ізмей, генеральний директор судноплавної компанії «Уайт Стар Лайн». На дворі 1907 рік і ваш обід перетворюється в історичний момент — народження ідеї створення приголомшливого корабля. Як відчуття? Знаючи фінал, зовсім не заздрю. Ви пройдете цю історію не глядачем, а відчуєте все на собі. Так що, будьте уважні — в книжці багато порад не тільки для власника судна.

 

«Ти нізащо не захочеш мандрувати на Титаніку!» захоплює і занурює в атмосферу першого і єдиного рейсу відомого корабля, а величезна кількість красивих ілюстрацій робить книгу ще цікавішою.

Хоч вона розрахована на вік 6-8 років, я б розширила ці межі. Ця енциклопедія може стати чудовою розвагою для всієї сім’ї та урізноманітнити спільне проведення часу. Чашка чаю, допитливий малюк (можна кілька;)) і «Ти нізащо не захочеш мандрувати на Титаніку!» — ненудний вечір вам забезпечений.

 

Легко про складне, обережно про страшне. Без нудних теорій і жахів на ніч, дитина дізнається про важливий момент всесвітньої історії, а дорослий розбавить власні знання цікавими фактами.

Ірина Юрченко



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

17.11.2025|15:32
«Основи» готують до друку «Бард і його світ: як Шекспір став Шекспіром» Стівена Ґрінблатта
17.11.2025|10:29
Для тих, хто живе словом
17.11.2025|10:25
У «Видавництві 21» вийшла друком збірка пʼєс сучасного класика Володимира Діброви
16.11.2025|10:55
У Києві провели акцію «Порожні стільці» на підтримку незаконно ув’язнених, полонених та зниклих безвісти журналістів та митців
13.11.2025|11:20
Фініш! Макс Кідрук завершив роботу над романом «Колапс»
08.11.2025|16:51
«Поети творять націю»: У Львові стартував II Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
05.11.2025|18:42
«Столик з видом на Кремль»: до Луцька завітає один із найвідоміших журналістів сучасної Польщі
04.11.2025|10:54
Слова загублені й віднайдені: розмова про фемінізм в житті й літературі
03.11.2025|18:29
Оголошено довгий список номінантів на Премію імені Юрія Шевельова 2025: 13 видань змагаються за звання найкращої книжки есеїстики
03.11.2025|10:42
"Старий Лев" запрошує на майстер-клас з наукових експериментів за книгою "Енергія. Наука довкола нас"


Партнери