Re: цензії

08.04.2024|Ігор Чорний
Злодії VS Революціонери: хто кращий?
Леді й джентльмени, або «Лондонські хроніки» Місіс К
03.04.2024|Марта Мадій, літературознавиця
Фантасмагорія імперського пластиліну
28.03.2024|Ігор Чорний
Прощання не буде?
20.03.2024|Наталія Троша, кандидат філологічних наук
Світиться сонячним спектром душа…
У роздумах і відчуттях
20.03.2024|Валентина Галич, доктор філологічних наук, професор
Життєве кредо автора, яке заохочує до читання
20.03.2024|Віктор Вербич
Ніна Горик: «Ми всі тепер на полі битви»
18.03.2024|Ігор Зіньчук
Кумедні несподіванки на щодень
17.03.2024|Ольга Шаф, м.Дніпро
Коло Стефаника

Літературний дайджест

20.09.2017|11:13|Gazeta.ua.

"Депутатство в Україні - тяжка психічна хвороба" - Оксана Забужко

Сьогодні Оксані Забужко виповнюється 57 років.

 

Одна зі знаних у світі україномовних письменниць. Автор численних культурологічних статей та есе у вітчизняній та зарубіжній періодиці. Її роман "Польові дослідження з українського сексу" став першим бестселером незалежної України.

Зараз її твори перекладені понад 20 мовами. Окремими книжками виходили в Австрії, Болгарії, Італії, Ірані, Нідерландах, Німеччині, Польщі, Росії, Румунії, Сербії, США, Угорщині, Франції, Хорватії, Чехії, Швеції, пише 24.

Вистави за її творами показують на багатьох театральних сценах України, Європи та Північної Америки. За мотивами збірки есеїв "Хроніки Фортінбраса" знято фільм. Чимало віршів авторки покладено на музику як українських, так і іноземних виконавців.

Забужко – не лише письменниця. Вона науковець, кандидат філософських наук. Викладала в Україні і Штатах. А також активний громадський діяч. Багато подорожує та має цілу низку громадських навантажень.

Її новаторський підхід буквально змінив погляди тисяч українців, перенаправив радянське мислення на сучасне. Саме Забужко познайомила велику кількість українців із фемінізмом. До думки Забужко прислухаються в Україні і світі. Тож до вашої уваги 9 важливих цитат письменниці.

Як почалася незалежність України

"Україна до Чорнобиля була радянська, бо вона була перелякана. Україна після Чорнобиля відкрила, що є сили, страшніші за КГБ. І ось так почалася українська незалежність", – переконана письменниця.

Про депутатів

… депутатство в Україні - тяжка психічна хвороба з усіма ознаками втрати почуття реальності.

Про історичну пам´ять

Безпам´ятний – значить ослаблений. Той, хто не знає, звідки він вийшов, позбавлений дуже важливого ресурсу психологічної підтримки – розуміння логіки і змісту власного життя, і тих подій, які в ньому відбуваються.

Про роботу над творами

"Дуже великий кайф отримуєш, коли річ починає "сама писатися". Ти наче потрапляєш у якийсь потужний потік інформації, і він тебе несе далі й далі, події самі структуруються тобі перед очима, а тобі залишається тільки найточніше викласти це в словах. Трохи ніби алхімія воно все – скільки психологи її не намагаються "заміряти алгеброю", процес не піддається", – розповіла в одному з інтерв´ю Забужко.

Про продаж книжок

… маєш брати участь у промоції власних книжок, знатись на рекламі, "торгувати фейсом"... Але я стараюся, по змозі, з´являтися у ЗМІ справді тоді, коли вже "не можу мовчати".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Забужко розповіла про початок війни із Росією

Про гроші

"Гроші розв´язують в житті тільки ті проблеми, які спричинені їхньою відсутністю. Це добре, коли вони є. Це в порядку, це окей. Це хороший привід їх не помічати. Чого я всім можу бажати: щоб гроші були, щоб всі проблеми були закриті і далі ви могли в своєму житті займатися тим, що насправді є в житті цікавим і вартим того, щоб для нього жити", – переконана письменниця.

Про шлюб

Я інститут офіційного шлюбу в тому вигляді, який є на сьогодні в суспільстві, приймаю тільки в тих формах, коли офіційний шлюб неминучий: діти, майно. В офіційному шлюбі ви винні обом сторонам, обом родинам, починаючи від того самого РАГСу.

Про фемінізм

"До фемінізму ставлюся позитивно. Але не до радикального. Який, як і будь-який екстремізм, є глухим кутом. Фемінізм я розглядаю як прояв культури. Жінку тиснули століттями, не давали їй висловитися. Взагалі це – бунт. Щось зовні малозрозуміле, як націоналізм в 70-х, але якось боязко", – ось так вважає письменниця.

Про ставлення до життя

Взагалі-то – я оптимістка: "Світло в кінці тунелю є".



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери