Re: цензії

20.11.2024|Михайло Жайворон
Слова, яких вимагав світ
19.11.2024|Тетяна Дігай, Тернопіль
Поети завжди матимуть багато роботи
19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачка
Часом те, що неправильно — найкращий вибір
18.11.2024|Віктор Вербич
Подзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. Суми
Діалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
Розворушімо вулик
11.11.2024|Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
«Але ми є! І Україні бути!»
11.11.2024|Ігор Фарина, член НСПУ
Побачило серце сучасніть через минуле
10.11.2024|Віктор Вербич
Світ, зітканий з непроминального світла
10.11.2024|Євгенія Юрченко
І дивитися в приціл сльози планета

Літературний дайджест

Парад чемпионов: Лучшие детские книги фестиваля в Одессе

Международный книжный фестиваль «Зеленая волна», который ежегодно проходит в Одессе — это не только культурное мероприятие и не только книжная ярмарка, это еще и конкурс «Искусство книги», многие из номинаций которого посвящены именно детским книгам.

Какие книги украинских издательств были удостоены звания лучших на этом конкурсе за два последних года? Комментируют и нахваливают «чемпионов» наши любимые издательства. Татьяна Гордиенко, WoMo 

Лінія часу

Петер Гюс, «Віват» 

Номинация «Детская иллюстрированная книга», 2017 

Начнем с тех, кто совсем уже впадает в паранойю и боится, что без познавательной литературы дети деградируют до состояния австралопитеков в считанные недели. Эта замечательная книга точно добавит знаний по истории нашего мира, более того, вдохновит ребят на то, чтобы искать больше информации. Удивительные рисунки, в которых представлена история от Большого взрыва до наших дней, не оставят никого равнодушными. Даже вас, дорогие родители, а уж вам-то, казалось бы, и эволюционировать дальше некуда было. Но предела совершенству нет! Игорь Зарудко, креативный директор издательства «Віват» так комментирует успехи на одесском фестивале: «Ми приділяємо вeлику увагу книжковим ярмаркам і форумам Украіни, аджe самe там є прямий бeзпосeрeдній контакт з читачами. Для іміджу таких-от ярмарок та форумів важливо проводити конкурси на найкращу книгу, найкращий дизайн тощо. Цe збирає навколо тeбe профeсіоналів своєі справи і додає імідж та спортивний інтeрeс. «Зeлeна хвиля» в Одeсі нe є виключeнням. Вжe другий рік поспіль ми бeрeмо нагороди. Минулого року нагороду отримала книга Оксани Лущeвської з новітньою дeщо eкспeримeнтальною ілюстрацією Світлани Балух. Цього року ми отримали дві нагороди за крeативну абeтку для малeчі «Абeтка монстрів» Марії Жучeнко та візуальну історію світу «Лінія часу» Пeтeра Гюса. Ці нагороди нe просто привносять позитив у наш видавничий процeс, а й показують шо ми йдeмо курсом новаторства, курсом крeативу і вдалих eкспeримeнтів».  

Рік у лісі

Эмилия Дзюбак, «Видавництво Старого Лева»  

Номинация «Подарочные издания», 2017 

Каждая страница — месяц из жизни леса и его обитателей, много информации о том, кто где живет, кто когда спит, что ест, как воспитывает деток. На последнем развороте — еще и интеллектуальная игра! Оксана Зьобро, PR&Marketing «Видавництво Старого Лева»: «Книжка «Видавництва Старого Лева» «Рік у лісі» Ємілії Дзюбак — це чудовий подарунок і друзям, і своїй власній дитині, і собі. Це історія цілого року у лісі. Розворот за розворотом ти бачиш, як на одній і тій самій галявині вирує життя. Як одні тваринки засинають, прокидаються, дорослішаються, живуть. Що відбувається на землі і під нею на деревах, за листям, у небі. Чудова книжка про природу і прекрасна нагода і порозглядати звірят, і поговорити з дитиною про те, як вони виглядають та чим відрізняються їхні життя». 

Все про все

Я. Батый, «Ранок» 

Номинация «Учебно-справочные издания», 2017 

Наталия Биричева, ведущий редактор издательства «Ранок»: «Книга «Все про все. Велика енциклопедія молодшого школяра» стала одним із переможців XIII конкурсу «Мистецтво книги» в номінації навчально-довідкові видання, тому що вона відрізняється від подібних видань інформативністю тексту та веселим креативним дизайном. Енциклопедія має особливість, свою родзинку – великі кольорові інтерактивні розвороти. Вони допомагають більш детально зосередитися на об’єкті вивчення, продивитися деталі, виконати завдання. Книга ідеально підходить для молодших школярів, але буде цікава і старшим діткам». 

Абетка монстрів

Мария Жученко, «Віват» 

Номинация «Художник книги», 2017

Книга вышла совсем недавно и уже стала настоящим хитом. Потому что это очень скучно — учить, что буква «Б» — это белочка, булочка и так далее, когда есть страшные и смешные монстры на все буквы алфавита. А еще они помогают учить цифры и с ними никогда не соскучишься! 

Що ховається у лісі?

Айна Бестард, «Видавництво Старого Лева»  

Номинация «Технологии и материалы», 2017

Здесь не просто о внимательности, а и о лесных флоре и фауне. Этот виммельбух еще более увлекательный, потому что с ним ваши дети узнают, что такое оптическая иллюзия. Оксана Зьобро: «Книжка Айни Бестард «Що ховається у лісі?» — чудо із чудес. Завдяки чарівним скельцям ти побачиш те, що заховано у малюнках, нові і нові виміри проявляться перед очима. А ще дізнаєшся, що таке справжня оптична ілюзія. Вирушиш у захопливу мандрівку, щоби віднайти те, що, на перший погляд, заховалося у великому та живому лісі за листочками та гілками, у дуплі дерева чи норі, у воді чи над хмарами. Це справжня книжка-загадка. Контурні ілюстрації в книзі надруковано трьома кольорами — жовтим, блакитним і червоним. Різнокольорові лінії переплітаються одна з одною, утворюючи справжні візерунки, в яких впізнаєш загальні обриси таємничого лісу. Але якщо подивишся на них крізь «чарівні скельця» — кольорові пластикові фільтри — то неодмінно побачиш те, що сховалося від твоїх очей. На кожній сторінці можна прочитати підказки, через який кольоровий фільтр досліджувати справжні таємниці лісового життя». 

Подорож по Україні. Допитливій малечі про цікаві речі

Анна Третяк, «Авіаз» 

Номинация «Альбомы», 2017 

Издательство «Авиаз» так характеризует книгу: «Віковічні гори та швидкоплинні річки, темні печери і широкі степи, розкішні палаци, нездоланні замки… Ви любите подорожувати? Відкривати для себе нові місця, дізнаватися про їхню історію, уявляти їхнє майбутнє? Я надзвичайно люблю подорожі! Для мене це – можливість відкрити таємниці минулого чи просто отримати нові враження, а згодом поділитися ними з друзями. Я побувала у багатьох куточках України та дізналася, наскільки дивовижною є наша держава. У кожній області є місця, які вражають, захоплюють, причаровують і назавжди залишаються у пам’яті людей, які там побували. Ця книга створена для тих, хто хоче ближче познайомитися з Україною, торкнутися багатств нашого краю та відвідати його цікаві місцини. Можливо, саме це видання надихне вас на реальні подорожі». 

Паперова царівна

Оксана Лущевская, Светлана Балух, «Віват» 

Номинация «Детская иллюстрированная книга», «Художник книги», 2016 

Замечательная детская писательница Оксана Лущевская написала эту интересную книгу о Бумажной Царевне, которую когда-то смастерила девочка Лиза. Девочка выросла и в куклы больше не играет. Бедная Царевна чувствует себя одинокой и покинутой. Но, может быть, настало время изменить свою жизнь? 

П’єр і місто лабіринтів. У пошуках викраденого Каменя

Чихиро Маруяма, «Видавництво Старого Лева»  

Номинация «Подарочные издания», 2016 

Еще раз о детективах. Пьер, детектив лабиринтов, будет преследовать вероломного Мистера Икса, похитившего волшебный Камень Лабиринта, который может превратить весь город в лабиринт внутри лабиринтов. Это книга-квест, над которой можно посидеть и вдвоем, и вообще всей семьей. Оксана Зьобро: «П’єр і місто лабіринтів» Чіхіро Маруяма — це книжка-квест. Багато завдань, загадки і пригоди, безпосереднім учасником яких стає читач. Це те видання, у якому ти не просто спостерігаєш за роботою героя-детектива, а стаєш ним. І виграш справи та розв’язання загадок залежить саме від тебе». 

Абетка

Дмитрий Ермолов, «Основи» 

Номинация «Дизайн книги», «Неординарная идея», 2016 

Совершенно необычная азбука, иллюстрированная шедеврами графики, живописи,  скульптуры, декоративного искусства из музея Варвары и Богдана Ханенко. Азбука поможет малышам, которые учат буквы, и их родителям, рассмотреть шедевры киевского музея, и, возможно, потом узнать эти картины в экспозиции. Анна Копылова, художественный руководитель издательства «Основы»: «Це світова музейна традиція — робити абетки, ілюстровані творами з музею. В Україні це перша така абетка, сподіваюсь традиція підхопиться іншими музеями, ми відкриті до співпраці. Це дуже утилітарне видання. Всередині всі сторінки проламіновані, тому якщо маленька дитина буде намагатися розірвати її, погризти або забруднити, в неї нічого не вийде. З абетками дітей можна знайомити з року, а може й раніше. Краще вивчати світ з високим мистецтвом з самого початку».



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

21.11.2024|18:39
Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
19.11.2024|10:42
Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
19.11.2024|10:38
Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
11.11.2024|19:27
15 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
11.11.2024|19:20
Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
11.11.2024|11:21
“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
09.11.2024|16:29
«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
09.11.2024|16:23
Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії
09.11.2024|11:29
У Києві видали збірку гумору і сатири «СМІХПАЙОК»
08.11.2024|14:23
Оголосили довгий список номінантів на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2024 року


Партнери