Re: цензії

26.07.2026|Ігор Зіньчук
У полоні Чугайстра
22.07.2026|Юрій Горблянський, Львів–Зашків
«ХТО ТАМ ПОВИС ТІМ’ЯЧКОМ ВНИЗ…»: про «діточі» вірші-«хулігани» для шибайголовних непосидюх…
21.07.2026|Валентина Семеняк, письменниця
Бути Небом ― це любити всіх
20.07.2026|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Різьба на долонях
20.07.2026|Олександр Козинець, письменник, педагог та музикант
Бути переможцем — це вибір
18.07.2026|Ігор Фарина, письменник, м. Шумськ на Тернопіллі
Промені любові осонцюють життя
18.07.2026|Михайло Жайворон
Червона нитка крові нового роману Петра Білоуса
14.07.2026|Вероніка Чекалюк, науковиця, журналістка
Коли тіло каже «Ні»: книга, що навчає «слухати себе»
14.07.2026|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Ліричний щоденник Роксолани Жаркової
10.07.2026|Ігор Чорний
Коли магія поза законом

Літературний дайджест

Що читати влітку: 5 книг від Білла Ґейтса

Традиційно на початку літа засновник та керівник корпорації «Microsoft» Білл Ґейтс називає кілька книг, які неодмінно слід прочитати кожному цієї теплої пори. Цьогоріч у топ-5 потрапили мемуари відомого коміка та актора, розповідь про пересадку серця та біографія одного з президентів США.

 
«Цього року я виявив, що мене більше, ніж зазвичай, привабили книги, які спонукають вийти назовні (і я не маю на увазі вийти на свіже повітря), - пише у своєму блозі Ґейтс. -  Книги з цьогорічного літнього списку читання виштовхнули мене з мого власного досвіду, і я дізнався деякі речі, що проливають світло на те, як наш досвід формує нас і куди рухається людство». Ось ці книги:
 
«Народжений злочинцем» – автобіографічна книга південноафриканського коміка та актора Тревора Ноя. Народжений у змішаній родині, де мати – південноафриканська жінка, а батько  - швейцарець, Тревор не зміг віднести себе до жодної спільноти. Заборона міжрасових стосунків лише загострила ситуацію та утруднила шлях до гідного життя, адже, народившись у такій родині, він одразу став злочинцем.
Інша книга серед рекомендованих – «Серце» Майліс де Керангаль. Книга розповідає історію трансплантації серця: в аварії гине юнак, батьки якого вирішують пожертвувати серцем сина. «Але сюжет є вторинним на противагу силі слів і персонажів. У книзі використана прекрасна мова, що глибоко з´єднає із людьми, котрі можуть бути в історії лише кілька хвилин», - пише Ґейтс.
 
«Сільська елегія» Дж. Д Венс – книга, що здавалося б мала акцентувати на житті в бідності, є насправді історією хоробрості юного Венса. Зростаючи у бідній родині та будучи вихованим бабусями і дідусями, адже батько покинув сім`ю, а мати не проявляла до сина особливої уваги, він все ж збіг вступити у Єльську юридичну школу. Це мемуари Венса про аппалачівські цінності у його вихованні та їх зв´язок з соціальними проблемами рідного міста.
 
«Коротка історія завтрашнього дня» Ювал Харарі – провокативний погляд на те, що чекає на людство, коли воно досягне своїх головних цілей – від гідного життя до позбавлення від хворіб та припинення війн. Харарі роздумує про те, як принципи, що організували сучасне суспільство, зазнають величезних зрушень у ХХІ столітті і які це матиме наслідки для людського життя.
 
Завершує п`ятірку книг біографічна розповідь 39-го президента США Джиммі Картера під назвою «Повноцінне життя». Книга прокладе шлях від дитинства автора у сільській місцевості штату Джорджії, в будинку без води та електроенергії, до президентського крісла у Білому домі. «Хоча більшість історій трапилися у минулі десятиліття, «Повноцінне життя» є актуальним в еру, коли довіра громадськості до політичних діячів та інституцій є низькою», - пише про книгу Білл Ґейтс.
 
Фото: wikipedia.org


коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

23.07.2026|08:09
В Ужгороді нагородили переможців VIII Всеукраїнського конкурсу малої прози імені Івана Чендея
20.07.2026|10:48
Внаслідок ворожого обстрілу Київщини знищено склад видавництва «Книголав» та 250 тисяч книжок
20.07.2026|10:24
Мережа «Моя книжкова полиця» остаточно закриває офлайн-простори та трансформується у ГО «Почитай мені»
20.07.2026|10:16
У центрі Львова працює книжковий «Трамвайчик»
16.07.2026|17:03
Наталка Сняданко: розмова про письмо, переклади, Україну і Європу
16.07.2026|10:32
На Закарпатті відбудеться «Чендей-фест 2026»
16.07.2026|10:30
Укрзалізниця запускає інтерсіті до Луцька в дні Міжнародного літературного фестивалю «Фронтера»
14.07.2026|14:39
BestsellerFest у Львові: Жан Рено, Артем Чех, Ірена Карпа, Володимир Кличко та інші культові особистості
14.07.2026|09:25
У Флориді відбудеться творчий вечір відомого письменника Ігоря Павлюка
10.07.2026|09:37
Інтерактивні читання, творчі майстерки, квести, руханки для дітей: якою буде дитяча програма на фестивалі «Фронтера»


Партнери