Re: цензії
- 20.11.2024|Михайло ЖайворонСлова, яких вимагав світ
- 19.11.2024|Тетяна Дігай, ТернопільПоети завжди матимуть багато роботи
- 19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачкаЧасом те, що неправильно — найкращий вибір
- 18.11.2024|Віктор ВербичПодзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
- 17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. СумиДіалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
- 14.11.2024|Ігор Бондар-ТерещенкоРозворушімо вулик
- 11.11.2024|Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти«Але ми є! І Україні бути!»
- 11.11.2024|Ігор Фарина, член НСПУПобачило серце сучасніть через минуле
- 10.11.2024|Віктор ВербичСвіт, зітканий з непроминального світла
- 10.11.2024|Євгенія ЮрченкоІ дивитися в приціл сльози планета
Видавничі новинки
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
- Легенда про ВільнихКниги | Буквоїд
- Нотатник Вероніки Чекалюк. «Смачна комунікація: гостинність – це творчість»Книги | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Небо, ромашки і ти»Поезія | Буквоїд
- Володимир Жупанюк. «З подорожнього етюдника»Книги | Буквоїд
Літературний дайджест
«Світові книжкові ярмарки МАВ-2017»: особливості та тенденції
Щороку Міжнародна асоціація видавців (МАВ) аналізує міжнародні книжкові ярмарки для свого Звіту «Світові книжкові ярмарки». Ярмарки, фестивалі, виставки-ярмарки представлені в різних установах різними учасниками та у межах різних подій. Пропонуємо переклад статті Porter Anderson .
Головною особливістю окремих ярмарків є, звісно, те, на що вони орієнтовані: на бізнес чи на пряму взаємодію з клієнтами. Загальна тенденція в багатьох місцях, навіть для виставок, які традиційно орієнтовані на покупця, є додавання «професійної програми», яка могла б включати торгівлю правами на обмежених умовах.
Торгівля: найбільш динамічна діяльність ярмарків
Звіт Всесвітнього книжкового ярмарку МАВ, PDF-файл на 34 сторінки, ділить події за географічними регіонами. Він бере до уваги й багато інших факторів і варіантів світових книжкових подій. У його вступі, наприклад, читаємо: «Поки одні [ярмарки] вимагають серйозних попередніх приготувань щодо налагодження контактів із потенційними бізнес-партнерами й влаштовування професійних зустрічей, як от Франкфурт і Лондон, інші допускають для відвідувачів більше спонтанності, як Каїр та Гвадалахара».
Згідно зі звітом, «огляд відгуків відвідувачів, які вперше відвідали ярмарок, виявив, що найбільше виділяється рекомендація заздалегідь скасувати деякі зустрічі, залишивши час для огляду виставки, випадкових знайомств, для невідомого».
Інакша, менш помітна перевага багатьох ярмарків, яку розкрив звіт МАВ, це освітня функція.
«Книжкові ярмарки відіграють важливу роль для спеціалістів із книжкової торгівлі, ознайомлюючи їх із головними трендами через семінари, конференції, круглі столи, презентації та стипендійні програми. Вони пропонують ряд подій, розроблених для полегшення співпраці», – читаємо у звіті МАВ.
«Книжковий ярмарок є зміною структури. Виробництво чітко зосереджене, але має «довгий хвіст». Один зі шести видавців, або в загальному – 159, володіє 70-ма відсотками усіх прав» – Звіт Всесвітнього книжкового ярмарку МАВ — 2017, замітки з грецького ринку.
Ярмаркова торгівля
«Франкфуртський книжковий ярмарок зарекомендував себе як найбільший всесвітній торговельний ярмарок», – пише МАВ, «разом із 5-ма іншими топ-ярмарками з погляду професійної відвідуваності відбуваються у: Лондоні (найбільший весняний ярмарок), Болоньї (спеціалізується на книгах для дітей), Гвадалахарі (шлях до Латинської Америки) та Нью-Йорку (BookExpo — найбільше книжкове торговельне місце для видавців США).
«Поки ці давно зарекомендовані ярмарки вже десь зупинилися у своєму розвитку, новостворені ярмарки стрімко зростають, як от у Пекіні чи Шанхаї (орієнтовані на книги для дітей), в Китаї, або ж Індонезійський міжнародний книжковий ярмарок у Джакарті.
Існують також нові ярмарки, наприклад, книжковий ярмарок в Баку, який відбувається двічі на рік і цьогоріч він відбудеться вп’яте, або ж Євразійський міжнародний книжковий ярмарок в Астані, який у 2017-му році відбудеться вдруге.
З професійного огляду осередків книжкових ярмарків стає зрозуміло, що «головна функція професійних книжкових ярмарків – це бути місцем торгівлі для професіоналів. Права на книги продаються й купуються, агенти пропонують нові видання для друку».
«За останні роки купівля і продаж прав стали найбільш динамічними видами діяльності на ярмарках.»
І поки двигуном багатьох книжкових ярмарків є бізнес, це не применшує важливості залучення клієнтів. Багато ключових подій починаються, як цілком загальнодоступні, а вже потім починають долучатися до бізнес-сегменту задля підприємництва.
Статистика та оцінка
Звіт МАВ містить дуже багато корисної та ґрунтовної інформації. З кожного географічного регіону він обирає одну подію, яка заслуговує особливої уваги. За Північною та Південною Америкою, наприклад, МАВ спостерігала дуже уважно, оскільки представники цих обох континентів на Міжнародному книжковому ярмарку у Гвадалахарі підписали угоду Видавничих перспектив.
Зосередження уваги на Африці випало на Нігерію, де «за підрахунками 75 відсотків книжок є нелегальними копіями», – повідомляє звіт. Як і в інших випадках, звіт налічує багато корисних фактів про ринок, тут вміщений вік нігерійської цільової аудиторії: 43 відсотки – 14 років і молодші, 19,5 відсотків – 15-24 роки.
Як ми уже дізналися зі звіту Aldus Network про європейські книжкові ярмарки, на який МАВ також звертає особливу увагу, загальне число клієнтів-відвідувачів цих подій може бути більш вражаючим.
Тайбей (уявіть собі, лютневе шоу) може залучити близько 560,000 відвідувачів до майже 700 експонентів; Нью-Делі (січневе шоу, оце так концепція) цього року побачило майже 866,000 відвідувачів й мало 1,150 індійських індійських експонентів. З іншого боку, Вільнюс відвідало 67,820 людей, Брюссель – 70,000, щойно закритий Лейпциг – 260,000, а чудовий Турин – 276,179.
Величезні та маленькі
Розміри мають різні значення для різних виставок, але вони стосуються кожної тією чи іншою мірою.
Особливо уважно звіт зосередився на Греції, яка при всій складності економічної та ринкової ситуації, сміливо працює, всупереч труднощам: «Менш ніж 50 відсотків греків є регулярними читачами», – повідомляє МАВ, «у той час, коли 42,3 відсотка людей віком від 15-ти років читають щонайменше книгу на рік (джерело: Національний книжковий центр)… Протягом останніх років відбулося стрімке падіння (мінус 37 відсотків) серед нових видань, надрукованих у Греції: з 10,680 видань у 2008 до, скажімо, 6,700 видань у 2015».
Ось така цінна інформація вміщена у звіт МАВ. Знову-таки, він загальнодоступний (як PDF-файл), і більше про його публікації Ви знайдете тут на сайт МАВ.
Публікацію перекладено з дозволу наших партнерів Publishing Perspectives
Коментарі
Останні події
- 21.11.2024|18:39Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
- 19.11.2024|10:42Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
- 19.11.2024|10:38Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
- 11.11.2024|19:2715 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
- 11.11.2024|19:20Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 11.11.2024|11:21“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
- 09.11.2024|16:29«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
- 09.11.2024|16:23Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії
- 09.11.2024|11:29У Києві видали збірку гумору і сатири «СМІХПАЙОК»
- 08.11.2024|14:23Оголосили довгий список номінантів на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2024 року