Re: цензії
- 20.11.2024|Михайло ЖайворонСлова, яких вимагав світ
- 19.11.2024|Тетяна Дігай, ТернопільПоети завжди матимуть багато роботи
- 19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачкаЧасом те, що неправильно — найкращий вибір
- 18.11.2024|Віктор ВербичПодзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
- 17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. СумиДіалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
- 14.11.2024|Ігор Бондар-ТерещенкоРозворушімо вулик
- 11.11.2024|Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти«Але ми є! І Україні бути!»
- 11.11.2024|Ігор Фарина, член НСПУПобачило серце сучасніть через минуле
- 10.11.2024|Віктор ВербичСвіт, зітканий з непроминального світла
- 10.11.2024|Євгенія ЮрченкоІ дивитися в приціл сльози планета
Видавничі новинки
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
- Легенда про ВільнихКниги | Буквоїд
- Нотатник Вероніки Чекалюк. «Смачна комунікація: гостинність – це творчість»Книги | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Небо, ромашки і ти»Поезія | Буквоїд
- Володимир Жупанюк. «З подорожнього етюдника»Книги | Буквоїд
Літературний дайджест
7 моторошних підліткових книг, які злякають навіть дорослих
Здавалосяб, чим можна здивувати читача, який в14-15 років запоєм читає під ковдрою Кінга?
Ти береш почитати легкий підлітковий романчик про чарівників. Найстрашніше, що ти очікуєш? Рожеві соплі. Текст зовсім простенький і ти з радістю розумієш, що нарешті стали випускати дитячі книги з рейтингом 18+. Але ти не можеш відірватися, бо події розвиваються карколомно швидко і ти читаєш і читаєш, аби швидше дізнатися кінцівку.
1Кораліна, 2016
Ніл Ґейман
Глибока та розумна страшилка з глибоким сенсом та фірмовою авторською іронією.
Кораліна незадоволена своєю самотністю: батьки вічно на роботі або зайняті домашніми справами. Весь час відправляють дівчинку то погуляти, то пограти з друзями, то просто не заважати. Дівча ще той горішок, в принципі, впоралася б сама. Але раптово вона потрапляє в паралельну реальність, створену якимось створінням, що зовні виглядає, як її мати й щосили намагається показати Кораліні, як же воно її любить.
Це якась потойбічна відьма, що живе за рахунок дітей, які потрапили в її світ. Вона буде прикидатися люблячою та турботливою і вип’є їх душі. Кораліна внутрішньо чинить опір, тому що бачить — ненормально так голосно волати про любов і вимагати любов у відповідь. Дівчинка спостерігає, як з кожним днем відьма звіріє все більше і з людини перетворюється на чудовисько…
2Солоденьке на денці пирога, 2016
Алан Бредлі
Літературна Великобританія напевно б’є всі рекорди за кількістю божевільних сімейок на квадратний метр території. У них величезна кількість різноманітних кістяків в шафах, або розпиханих по підвалах, горищах, за старими годинником та взагалі навіть там, де ви й звичайну людину побачити не очікували. Ніколи не вгадаєш, які таємниці приховує минуле твоєї матері і що за сюрпризи принесе новий день. Навіть непізнаний труп на грядці з огірками. І тільки 11-річна Флавія, хімік, ерудит зі смертельних отрут та знавець класичної літератури й музики здатна розкрити цю справу самотужки.
Автор дивує сюжетом та передає «той самий» дух Англії з легкістю, невимушеністю, й гумором.
3Дім дивних дітей, 2016
Ренсом Ріґґс
Підлітковий трилер з елементами містики. 40-ві роки, маленькі острови, що входять до складу Великобританії, страхи й жахи, війна та бомби, що падають на будинки.
Чому саме діти? Це діти з хороших або поганих сімей, які мають особливості або здібності, від яких стає лячно. Тому вони живуть та навчаються в школі, ховаючись від звичайних людей. І мусять проживати один і той же день весь час. Така собі петля часу. Поки не з’являється Джейкоб і намагається все змінити.
Ще більшого страху наганяють фотографії в книзі. Деякі такі лячні, що навіть дорослі не можуть спокійно дивитися на них.
4Рубінова книга, 2017
Керстін Ґір
У «Рубіновій книзі» ми зустрічаємося з шістнадцятирічною Гвендолін, яка, здається, ніколи не уявляла себе на місці носія «сімейного гена», який дозволяє подорожувати в часі. Але Гвен зовсім не підготовлена до тієї місії, яку їй доведеться виконати, а тут ще й зарозумілий, симпатичний хлопець з поганим характером. Ось так поступово і повільно життя нашої мандрівниці починає руйнуватися і реальність стає непевним поняттям.
Лиходії, інтриги, таємниці минулого, батьки-втікачі, примари, горгулі, шпаги, карети, Лондон, — все це присутнє в книзі. Нудьгувати не доведеться. По-перше, сюжет що захоплює. По-друге, стиль автора іронічний, простий і славний. По-третє, любовна лінія, яка називається «ти не в моєму смаку, — ну і чорт з тобою, я тебе ненавиджу». По-четверте, мандрівники в часі.
І наостанок для шанувальників вампірів: тут є тип з Румунії вкрай схожий на Дракулу.
5Шістка воронів, 2016
Лі Бардуго
Ця книга наче мікс з «11 друзів Оушена» та «Гри престолів». Звичайно, гумор тут важкіший, ніж в «Оушена», а такої похмурості, як в «Грі престолів», тут немає (хоча є й персонажі такі як дівчинка, що працює в борделі, рабовласницькі кораблі і сцени випливання з океану за допомогою трупа).
Загалом, суть така: в одному місті, такому собі міксі Амстердама і Лондона зразка XIX століття, всім заправляє бізнес — і, відповідно, банди. В один прекрасний день, Каза, члена й ватажка однієї з таких банд, наймають для виконання завдання. За небувалий куш він повинен проникнути до палацу іншої держави й викрасти звідти вченого, винахід якого наробив чимало галасу. Без питань, каже Каз, збирає групу і приймається за справу. Ця група і виявляється шісткою воронів.
6Напівлихий, 2014
Саллі Грін
Починаючи з прологу, автор дає нам ясно зрозуміти, що цю книгу зможе прочитати не кожен. Вона змальовує картину виживання головного героя в досить непростих життєвих умовах. Письменник легко переміщає соціальну драму до світу фентезі, в якому правлять Білі відьми та чаклуни. Причому по натурі вони не такі вже милі та пухнасті, а досить прагматичні та жорстокі особистості, мета яких — винищити всіх Чорних чаклунів. А наш герой — син Білої відьми й Чорного чаклуна, отже проблеми йому забезпечені.
Такий світ Натана Бірна. Його сім’я — це сім’я Білих. У нього є бабуся — чистокровна Біла відьма. Є старші сестри — Джессіка і Дебора та брат Арран. Їх мама наклала на себе руки, за що Джессіка ненавидить Натана. А взагалі-то Натана ненавидять всі Білі, крім його родини, тому що його батько Маркус — наймогутніший Чорний чаклун на світі, одного разу вбив Діна Бірна — рідного батька Джесіки, Дебори й Аррана.
В цій книзі дуже багато жорстокості. Такої жорстокості, від якої стає не по собі. Всю книгу продовжується знущання з підлітка. Йому ламають ребра, вирізають клеймо, розбивають ніс, б’ють кийками, садять на ланцюг і ставлять на його спину важкі черевики… Список можна продовжувати до безкінечності. Все заживає, як на собаці, і триває по колу…
7Бігун у лабіринті, 2015
Джеймс Дешнер
Лабіринт з купою підлітків. Головний герой Томас завдяки тому, що новенький і ще не має відчуття страху перед незвіданим, готовий ризикувати і йти на подвиг заради того, щоб досягти мети. Внутрішній голос підказує юнакові, що він — частина цього ізольованого світу, попри те, що він не повинен цього пам’ятати. Хлопець не повинен знати нічого про себе, крім імені.
У світі лабіринту все діє за чітким розкладом, порушити який — крок до вигнання, або перетворення на жертву волохатих залізних монстрів — гріверів. Зіткнешся з ними — і смерть забезпечена. Для збереження життя потрібно всього лише скласти руки та сидіти в містечку, дотримуючись порядку і бути, як усі. Але щось тут не так. Том бажає розгадати систему, він не боїться йти на ризик, розуміючи, що все це — чиясь гра на вищому рівні. Але навіщо?
Коментарі
Останні події
- 21.11.2024|18:39Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
- 19.11.2024|10:42Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
- 19.11.2024|10:38Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
- 11.11.2024|19:2715 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
- 11.11.2024|19:20Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 11.11.2024|11:21“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
- 09.11.2024|16:29«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
- 09.11.2024|16:23Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії
- 09.11.2024|11:29У Києві видали збірку гумору і сатири «СМІХПАЙОК»
- 08.11.2024|14:23Оголосили довгий список номінантів на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2024 року