Re: цензії

22.04.2024|Ігор Чорний
Розтікаючись мислію по древу
08.04.2024|Ігор Чорний
Злодії VS Революціонери: хто кращий?
Леді й джентльмени, або «Лондонські хроніки» Місіс К
03.04.2024|Марта Мадій, літературознавиця
Фантасмагорія імперського пластиліну
28.03.2024|Ігор Чорний
Прощання не буде?
20.03.2024|Наталія Троша, кандидат філологічних наук
Світиться сонячним спектром душа…
У роздумах і відчуттях
20.03.2024|Валентина Галич, доктор філологічних наук, професор
Життєве кредо автора, яке заохочує до читання
20.03.2024|Віктор Вербич
Ніна Горик: «Ми всі тепер на полі битви»
18.03.2024|Ігор Зіньчук
Кумедні несподіванки на щодень

Літературний дайджест

06.03.2017|10:59|espreso.tv

7 нових фільмів, які зняли за цікавими книжками

Часто, прочитавши гарну книгу, ми хочемо ще раз пережити ті емоції, які подарував нам автор. І тоді на допомогу приходить фільм-екранізація.

Минулий рік став плідним на екранізації популярних творів. Розпочався він з оскароносної для Ді Капріо "Легенди Г´ю Гласса", шанувальники гри World of Warcraft побачили фентезі "Варкрафт", а фанати романтичної героїні Рене Зеллвегер дочекалися на третю частину - "Дитина Бріджит Джонс". Однак це не всі фільми, творці яких надихалися книгами у 2016-му.

Еспресо.TV пропонує добірку кращих нових фільмів, які стали екранізаціями літературних творів минулого року.

 

"Саллі" (2016 рік) 

Екранізація автобіографічної книги Чеслі Салленбергера та Джефрі Заслоу "Диво на Гудзоні"

15 січня 2009 року пілот, командир екіпажу Чеслі "Саллі" Салленбергер здійснив екстрену посадку пасажирського літака на воду, яку пізніше назвуть "дивом на Гудзоні". 

Через 90 секунд після злету літак зіткнувся зі зграєю гусей та втратив обидва двигуни на найнижчій висоті в історії. На прийняття рішення командир Саллі мав 208 секунд. Він посадив літак на води ріки Гудзон, врятувавши таким чином усіх 155 пасажирів та членів екіпажу. Але попри суспільний захват, проти Саллі розпочали розслідування, адже він дуже ризикував життями людей.

Екранізацією історії та книги зайнявся Клінт Іствуд, а головну роль зіграв Том Генкс.

"Друге життя Уве" (2015 рік)

 

Екранізація роману Фредріка Бакмана "Друге життя Уве"

Спершу може здатися, що Уве – найпесимістичніший, найнудніший та найдратівливіший чоловік на землі. Він постійно конфліктує, усіх виправляє та взагалі знається на всьому краще за інших. Він не терпить безлад та сам живе в ідеально прибраному будинку. Але насправді, він має велике добре серце. Тільки воно самотнє.

Особливе обурення в Уве викликають нові сусіди - веселі і життєрадісні люди, які звикли починати новий день з посмішки. Але зрозуміти і прийняти Уве зможуть лише ті, хто добре його пізнає і хто дізнається, у чому причина його такого ставлення до життя.

На фільм цю історію перетворив швецький режисер Ханнес Хольм. До речі, цього року фільм був номінований на "Оскар" як найкращий фільм іноземною мовою.

"Гра на пониження" (2015 рік)

 

Екранізація книги Майкла Льюїса "Велика гра на пониження. Таємні пружини фінансової катастрофи"

Минулого року стрічка Адама Маккея здобула "Оскар" у номінації "Найкращий адаптований сценарій". І це лише одна з причин подивитись екранізацію книги Льюїса. 

Картина американського режисера заснована на реальних подіях, що сталися напередодні (2005) та під час великої фінансової кризи в США (2008). Фінансовий геній Майкл Бьюррі один з небагатьох, хто передчуває фінансову кризу. Утім, до нього ніхто не прислуховується і вважає божевільним. Ніхто не може повірити, що ринок іпотечних кредитів може рухнути. І тільки кілька фінансистів розібралися в ідеї Бьюррі та вирішують зіграти проти ринку. І як результат, вони не лише змогли вижити в фінансовій катастрофі, а й навіть заробити на ній гроші.

Попри велику кількість економічних термінів, розібратися в яких важко, картина зовсім не нудна. Це захоплива азартна гра, результат якої, цілком природньо, глядачу відомий наперед.

 

"Голограма для короля" (2016 рік)

 

Екранізація роману Дейва Еггерса "Голограма для короля"

Екранізацією роману Пулітцерівського лауреата Дейва Еггерса зайнявся німецький режисер Том Тиквер, відомий своїми фільмами "Біжи, Лоло, Біжи", "Париже, я люблю тебе", "Парфумер".

Книга сучасного американського письменника не надто насичена подіями, це більше філософські роздуми та пошуки відповідей на екзистенційні питання героя. І втім, фільм Тиквера, як і книга Еггерса, зовсім не здається нудним. У трагікомічній "Голограмі для короля" якнайкраще поєдналися і гумор, і абсурд.

Головний герой Алан Клей, роль якого грає Том Хенкс, працює в IT-компанії. Зараз в його житті – не найкращі часи. Шлюб розвалюється, бізнес ледве тримається, ще й немає грошей оплатити навчання доньки. Тож Алан наважується на авантюру і вирушає до Саудівської Аравії, де сподівається укласти контракт з королем, продавши йому новий технологічний засіб зв’язку – голограму. 

Однак справи не клеяться від початку: короля неможливо вихопити з його графіку, з дня у день його помічники передають нові відмовки, а у самого Алана з´являється незрозуміла пухлина. Герой-американець стикається з новим для себе світом – Близьким Сходом. І копирсаючи у собі, у постійному самоаналізі Алан шукає вихід.

"До зустрічі з тобою" (2016 рік)

 

Екранізація роману Джоджо Мойєс "До зустрічі з тобою"

Фільм британського режисера Теа Шеррока – це непроста історія кохання, у якій, попри всю мелодраматичність, саме кохання не є головним.

Молода дівчина Лу, яку зіграла Емілія Кларк втрачає роботу в кафе і несподівано влаштовується доглядальницею за успішним молодим бізнесменом Віллом, який нещодавно опинився на інвалідному візку. Вілл не може прийняти своє нове життя і перебуває у глибокій депресії, допомогти вибратися з якої намагається Лу. 

Фільм, як і книга, очевидно більше орієнтований на жіночу аудиторію. Адже поряд із філософськими питаннями, які намагається підняти автор, моральним боком трагедії, яка спіткала героя, у фільмі багато сентиментальностей.

"Джек Річер 2, або Ніколи не вертайся" (2016 рік)

 

Екранізація 18-ї книги Лі Чайлда про Джека Річера "Ніколи не вертайся"

Бойовик та детектив від режисера Едварда Цвіка сподобається усім прихильникам цього жанру. Це вже другий фільм про Джека Річера (тоді як книга у Лі Чайлда – 18-та), і знову головну роль виконав Том Круз.

За сюжетом колишній керівник 110-го підрозділу військової поліції Джек Річер повертається, щоб особисто познайомитися з нинішнім командиром Сьюзан Тернер та подякувати їй. Саме вона під час останніх неприємностей повідомляла йому багато важливої інформації. 

Але прибувши на місце, Річер дізнався, що Тернер арештували за хабар, а його самого звинувачують у вбивстві 16-річної давнини. 

"Дівчина в потягу" (2016 рік)

 

Екранізація роману Поли Гоукінз "Дівчина в потягу"

Містичний фільм-трилер від режисера Тейта Тейлора оповідає загадкову історію, у якій спостерігач стає не менш важливим за самих учасників. 

Щодня Рейчел їздить електричкою, з вікна якої спостерігає за навколишнім життям. Одним з "епізодів", які вона бачить щодня, є життя подружжя, яке видається їй ідеальним.

Спочатку Рейчел стає випадковим свідком того, що руйнує її картинку про ідеальну пару, а потім жінка, за якою спостерігала Рейчел, взагалі зникає. Але не дивно, що поліція не ставиться серйозно до її показань, адже Рейчел – всього лише пасажирка електрички, яка проїжджала повз.  

Дар´я Тарасова



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери