Re: цензії

21.04.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук, Уповноважений із захисту державної мови
Джерела мови російського тоталітаризму
18.04.2025|Ігор Зіньчук
Роман про бібліотеку, як джерело знань
18.04.2025|Валентина Семеняк, письменниця
За кожним рядком – безмежний світ думок і почуттів
12.04.2025|Андрій Содомора
І ритмів суголосся, й ран...
06.04.2025|Валентина Семеняк
Читаю «Фрактали» і… приміряю до себе
05.04.2025|Світлана Бреславська, Івано-Франківськ
«Ненаситність» Віткація
30.03.2025|Ігор Чорний
Лікарі й шарлатани
Пісня завдовжки у чотири сотні сторінок
11.03.2025|Марина Куркач, літературна блогерка, м. Кременчук
Жінкам потрібна любов
"Називай мене Клас Баєр": книга, що вражає психологізмом та відвертістю

Літературний дайджест

06.02.2017|11:51|БараБука

Щоденники для творчих експериментів

ТВОРЧІСТЬ / СВОБОДА / ЗАДОВОЛЕННЯ.Eva Nova, К.В. Борса, І.С. Кардаш та ін.– Київ: Сова, 2016. – 48 с.

Ще в молодшій школі я завела собі грубий зошиток і перетворила його на красивий (так тоді мені здавалося) опитувальник. Розмалювала його кольоровими ручками, прикрасила марками, листівками й гарними картинками з журналів. Перша його сторінка містила запитання до друзів, а на останній сторінці ховалася секретна кишенька для таємних повідомлень. І таких анкет у класі було майже стільки, скільки дітей у ньому навчалося. Між власниками зошитів проходило ніким не оголошене змагання. Чий опитувальник красивіший і цікавіший, чию анкету заповнило більше однокласників, у кого найпровокативніші запитання і т.д. Таку дружню анкету хоч раз заповнював кожен, адже це було своєрідним визнанням, що ти крутий, а твої відповіді цікаві іншим.

Останні кілька років серед школярів захоплення викликають схожі зошитки, і знову їхні власники, як і колись, змагаються в художньому оформленні і творчих прийомах виконання завдань. Арт-щоденники на відміну від раніше популярних анкет заповнює лише її власник. Але це не звичайне ведення особистого щоденника! Заповнюючи креативний нотатник, дописувач мусить проявити фантазію, адже сторінки щоденника містять творчі завдання, цікаві ідеї, мудрі вислови і т.п.

Раніше БараБука вже писала про «Яскравий щоденник» Ірини Негован, покликаний розвивати в сучасних дітях цікавість, допитливість, творчість. Минулого року видавництво «Сова» започаткувало серію подібних креативних щоденників «Happy Book», до якої увійшли нотатники «Творчість», «Свобода» і «Задоволення».

Авторка завдань і текстів Іванна Кардаш, художньо втілила задум Аліна Кропачова. У своїх завданнях творці звертаються лише до дівчат, адже вони – основна цільова аудиторія нотатників. Проте краще було б дотримуватися ґендерного нейтралітету, адже складати тести на нестандартне мислення та передвиборчі промови майбутнього президента, створювати комікси й супергеройську футболку, вигадувати власну абетку й запроваджувати ранкові традиції може кожен незалежно від статі. Перша сторінка кожного щоденника містить звертання до його власника, в якому творці закликають «перетворити життя на неординарну історію», «серфити на хвилях свободи», «знаходити задоволення у всьому, що тебе оточує» та змінювати світ.


HP_Satisfaction.block_18
HP_Satisfaction.block_17HP_Satisfaction.block_12

На сторінках «Задоволення» пропонують знаходити позитивне в усьому, часом доволі буденних речах і радіти їм. Наприклад, записати п’ять простих речей, які приносять задоволення, скласти плейлист і топ хороших фільмів, вигадати власне свято, записувати протягом тижня речі, слова та події, за які ти вдячний і т.п. Такими завданнями щоденник налаштовує свого власника на позитивне мислення, пошук доброго й хорошого навколо, а одна зі сторінок «Задоволення» створена для того, аби поділитися цим хорошим із іншими. Це сторінка-оголошення Free happiness, на якій записані приємні, часом дуже потрібні, слова: «Я вірю в тебе!», «Ти можеш ВСЕ!», «Сьогодні твоя карма поповниться плюсиками» або «Ти сьогодні неперевершена!». Сторінку необхідно вирізати й наклеїти у велелюдному місці, щоб будь-хто зміг відірвати собі необхідний меседж і стати трошки щасливішим.

Креативний записник «Свобода» пропонує виходити за рамки, злітати до небес, дати волю емоціям, порушувати «смішні» закони та долати різноманітні бар’єри. Лейтмотивом цього нотатника так само є радість і хороший настрій, проте характер завдань дещо відрізняється від тих, що містяться в інших щоденниках серії. Тут немає мімімішних силуетів із котиками, квіточками й сердечками, а завдання вимагають певних знань і навичок. Тож «Свобода» підійде дописувачам трохи старшого віку (11+), і якби не звертання до дівчат, можна було б радити щоденник хлопцям.

HP_Satisfaction.block_8HB_Freedom.block28HB_Freedom.block26

У нотатнику «Творчість» можна написати листа собі в майбутнє, намалювати автопортрет прямокутниками, або як виглядають таргани у твоїй голові. Багато запропонованих завдань виходять за рамки щоденника, це радше ідеї для дозвілля. Наприклад, організувати флешмоб, розіграти п’єсу, або скласти у скляну баночку дрібнички, які нагадуватимуть про кожен день. Частину з запропонованих ідей доволі непросто виконати навіть для дорослих, вони вимагають часу на роздуми та втілення творчого задуму, тож цей записник – для просунутих дописувачів.

Нотатники мають зручний формат, аби власники брали їх із собою скрізь: у гості, метро чи навіть школу. Легенький, надрукований на цупкому папері, щоденник здатен витримати будь-які творчі експерименти. У поєднанні з кольоровими олівцями, ручками чи маркерами серія «Happy Book» змусить будь-кого відкласти ґаджети й поринути у світ ідей та фантазії.

 Анастасія Музиченко

 



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

21.04.2025|21:30
“Матуся – домівка” — книжка, яка транслює послання любові, що має отримати кожна дитина
18.04.2025|12:57
Під час обстрілу Харкова була пошкоджена книгарня «КнигоЛенд»
14.04.2025|10:25
Помер Маріо Варгас Льоса
12.04.2025|09:00
IBBY оголосила Почесний список найкращих дитячих книжок 2025 року у категорії «IBBY: колекція книжок для молодих людей з інвалідностями»
06.04.2025|20:35
Збагнути «незбагненну незбагнеж»
05.04.2025|10:06
Юлія Чернінька презентує свій новий роман «Називай мене Клас Баєр»
05.04.2025|10:01
Чверть століття в літературі: Богдана Романцова розкаже в Луцьку про книги, що фіксують наш час
05.04.2025|09:56
Вистава «Ірод» за п’єсою Олександра Гавроша поєднала новаторство і традицію
30.03.2025|10:01
4 квітня KBU Awards 2024 оголосить переможців у 5 номінаціях українського нонфіку
30.03.2025|09:50
У «Видавництві 21» оголосили передпродаж нової книжки Артема Чапая


Партнери