Re: цензії
- 20.11.2024|Михайло ЖайворонСлова, яких вимагав світ
- 19.11.2024|Тетяна Дігай, ТернопільПоети завжди матимуть багато роботи
- 19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачкаЧасом те, що неправильно — найкращий вибір
- 18.11.2024|Віктор ВербичПодзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
- 17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. СумиДіалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
- 14.11.2024|Ігор Бондар-ТерещенкоРозворушімо вулик
- 11.11.2024|Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти«Але ми є! І Україні бути!»
- 11.11.2024|Ігор Фарина, член НСПУПобачило серце сучасніть через минуле
- 10.11.2024|Віктор ВербичСвіт, зітканий з непроминального світла
- 10.11.2024|Євгенія ЮрченкоІ дивитися в приціл сльози планета
Видавничі новинки
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
- Легенда про ВільнихКниги | Буквоїд
- Нотатник Вероніки Чекалюк. «Смачна комунікація: гостинність – це творчість»Книги | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Небо, ромашки і ти»Поезія | Буквоїд
- Володимир Жупанюк. «З подорожнього етюдника»Книги | Буквоїд
Літературний дайджест
Десять світових зірок на книжковому ярмарку у Франкфурті-на-Майні
DW представляє десятьох знаменитостей, які завітали на книжковий ярмарок у Франкфурті-на-Майні із інших країн. При чому - не лише зі світу літератури.
Художник Девід Хокні
Він найбільше любить малювати блискучі речі: склянки, порцеляну, басейни. А останнім часом - переважно на своєму айпеді, зранку, за чашкою чаю. Кольорова гама електронного "пензля", мовляв, куди багатша і зручніша, ніж фарби для живопису із тюбиків. Про все це - дуже розслаблено - він розказав уже від час прес-конференції перед ярмарком. Книжка, яку великий британський митець представляє у Франкфурті - 35-кілограмова "Більша книжка", - відповідає масштабові художника. Він, безперечно, є найвідомішим серед цьогорічних зірок Франкфурта.
Кан Дюндар
Його заклик до боротьби за свободу преси і слова в Туреччині тільки недавно можна було побачити на сайті петицій change.org. Нині ж колишнього редактора щоденної турецької газети Cumhuriyet можна зустріти на стенді німецької щотижневої газети Die Zeit. У Франкфурті журналіст представляє власну книжку "Довічно за правду - записки із в´язниці", яка вийшла в німецькому видавництві Hoffmann und Campe. Дюндар просидів за ґратами три місяці. Його засудили до шести років позбавлення волі за звинуваченням у шпигунстві та розголошенні державної таємниці. Однак вирок ще не вступив у силу, а Дюндар - не припинив боротьбу.
Еліф Шафак
Авторка роману "Запах раю" також походить з Туреччини. Однак мешкає вона більше в Лондоні, ніж у Стамбулі, а з журналістами воліє говорити радше англійською, ніж турецькою. У Франкфурті вона бере участь у дискусіях про Європу й іслам, а також читає фрагменти із власної книжки. У ній також ідеться про Туреччину - роздерту протиріччями країну між західно-секулярною демократією і культурою, яка зазнала значного східно-ісламського впливу.
Булем Сансаль
Народжений 1949 року алжирський автор, володар Премії миру німецьких книготорговців 2011 року, у Франкфурті дискутує разом з Еліф Шафак. Однак Сансаль налаштований куди більш песимістично. Його "Промова на захист правди" про те, що іслам дедалі сильніше витісняє західні цінності, знайшла відображення і в його останньому творі. Книжка "2084 - Кінець світу" спричинила у Франкфурті фурор - візія майбутнього, в якому тоталітарний режим встановлює контроль над людством за допомогою релігійних принципів та обіцянок.
Тімоті Гартон Еш
Європа - провідна тема британського історика й письменника Тімоті Гартона Еша. Тож не дивно, що в часи зростання націоналізму його твори користуються популярністю. На Франкфуртському ярмарку автор бере активну участь - долучається до дебатів на теми світової політики, читає лекції. Звісно, у тому числі на стенді свого німецького видавництва Hanser Berlin. "Ми повинні стати більш товстошкірими", - пише автор у своїй останній книжці "Свобода слова. Принципи для мережевого світу".
Ян Кершоу
Ще один британський історик, який має багато виступів під час ярмарку. Після великої двохтомної біографії Гітлера його нова книжка "Падіння в пекло. Європа 1914-1949 років" також присвячена європейській історії ХХ століття. Ян Кершоу - майстер зрозумілої подачі історії. Під час ярмарку йому напевно випаде відповісти на запитання, чи справді європейський ідеалізм добігає кінця і які можливості для мирного співіснування з сусідами у нас є.
Леон де Вінтер
Представник Нідерландів, почесного гостя ярмарку, і без цього користується в Німеччині шаленою популярністю. У Франкфурті він представляє свій роман "Джеронімо", німецький переклад якого вийшов у видавництві Diogenes. Маленька провокація - книжка розповідає шалені історії про Усаму бен Ладена, який постає не як терорист, а як людина.
Фіона Кідман
Ця авторка користується неабиякою популярністю в себе на батьківщині у Новій Зеландії, а також в усьому англомовному світі. 76-річна письменниця є володаркою багатьох премій, а також аристократичного титулу "дама". У Франкфурті на стенді видавництва Weidle вона представляє книжку "Джин Баттен, льотчиця", яка вийшла в Німеччині у серпні 2016-го.
Джон Бьорнсайд
Шотландський письменник - автор бестселера "Брехня про мого батька", у якому автор змальовує своє дитинство й життя з жорстоким батьком-алкоголіком. У його новому романі "Ми всі інші" він згадує про 1980-ті роки, у яких він, за власним висловом автора, ще був "справді божевільним", тобто шизофреніком. У книжці грандіозно поданий його довгий, звивистий шлях до нормальності. Автор представляє свій роман на "Синій канапі" - традиційному медійному спецпроекті-інтерв´ю на Франкфуртському книжковому ярмарку.
Донна Леон
Перш ніж продовжити свій тур Німеччиною, американська письменниця презентує на ярмарку свій 25 роман про комісара Брунетті. Як завжди, він проводить розслідування у Венеції, другій батьківщині 74-річної майстрині жанру іронічного детективу. Цьогоріч вона заявила, що ніколи не хотіла б припиняти писати. Тож логічно, що нова книжка авторки називається "Вічна молодість".
Сабіне Пешель, Інна Завгородня
Коментарі
Останні події
- 21.11.2024|18:39Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
- 19.11.2024|10:42Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
- 19.11.2024|10:38Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
- 11.11.2024|19:2715 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
- 11.11.2024|19:20Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 11.11.2024|11:21“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
- 09.11.2024|16:29«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
- 09.11.2024|16:23Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії
- 09.11.2024|11:29У Києві видали збірку гумору і сатири «СМІХПАЙОК»
- 08.11.2024|14:23Оголосили довгий список номінантів на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2024 року