Re: цензії

24.04.2025|Вероніка Чекалюк, науковець, кандидат наук із соціальних комунікацій
«До співу пташок» Олега Кришталя як наука одкровення
21.04.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук, Уповноважений із захисту державної мови
Джерела мови російського тоталітаризму
18.04.2025|Ігор Зіньчук
Роман про бібліотеку, як джерело знань
18.04.2025|Валентина Семеняк, письменниця
За кожним рядком – безмежний світ думок і почуттів
12.04.2025|Андрій Содомора
І ритмів суголосся, й ран...
06.04.2025|Валентина Семеняк
Читаю «Фрактали» і… приміряю до себе
05.04.2025|Світлана Бреславська, Івано-Франківськ
«Ненаситність» Віткація
30.03.2025|Ігор Чорний
Лікарі й шарлатани
Пісня завдовжки у чотири сотні сторінок
11.03.2025|Марина Куркач, літературна блогерка, м. Кременчук
Жінкам потрібна любов

Літературний дайджест

30.06.2016|10:45|Gazeta.ua.

Золотий детектив року. Уривок на пробу

30-річна Ксенія Циганчук з Рівного отримала від письменника Андрія Кокотюхи премію "Золотий Пістоль" за детектив "Коли приходить темрява".

Ексклюзивне інтерв´ю з авторкою вдалось записати одразу після її нагородження.

Ще не випускаючи з рук диплому "За найкращий гостросюжетний роман", переводячи подих після церемонії та емоційного знайомства з автором премії, лауреатка розповіла про себе і свою книгу.


Ксеніє, ваш роман ще ніде не опублікований?

- Так, це ще лише рукопис. 

Тоді давайте зімпровізуємо анотацію до майбутньої книги.

- Спробуємо. Події роману відбуваються у наш час в моєму рідному місті Рівному. Один з героїв, хлопець на ім´я Назар, випадково опиняється на місці злочину й розуміє, що на нього також хтось починає полювати. Згодом здогадується, що в місті діє дуже жорстокий маніяк, якого ніхто не може розшукати. 

Убивця є жінкою чи чоловіком?

- Ні-ні, цього я не скажу (усміхається). І сподіваюсь, читач також до останніх сторінок не здогадуватиметься, хто є насправді убивцею. 

Як ви готувались до написання роману?

- Я дуже цікавилась кримінальними новинами, літературою з психоаналізу. Дуже цікавлюсь ученнями Зигмунда Фройда. Романтичних і вразливих читачів у цій книзі можуть вразити деякі жорстокі сцени. Але без них не вийшло би реалістично викласти цієї історії. Шкодую, що не потрапила до моргу на розтин трупів – якби побачила це, то ці сцени були би ще яскравішими й детальнішими. Я би й зараз не відмовилась подивитись на роботу патологоанатома. 


А ваша робота пов´язана з криміналістикою? Чи впливає на творчість?

- Ні, зовсім ні. За фахом я філолог, викладаю англійську і німецьку на приватних курсах. Роман писала у вільний час, завершила за півроку. Про криваві сцени, які я описую в романі, мої учні, звичайно, не здогадуються. На обкладинці позначу, що книга лише для дорослих. 

Які маєте захоплення?

- Займаюсь фітнесом та опановую ізраїльську боротьбу, яка називається "крав-мага". Це військовий рукопашний бій. Хочу навчитися прийомам самооборони, навіть якщо нападник – людина значно більшої ваги і зросту, ніж я.

Люблю, звісно, читати детективи. Обожнюю книжки Агати Крісті, особливо "Десять негренят". Іноді вправляюсь у художньому перекладі, з англійської на українську вже переклала частину роману Еріки Джеймс "П´ятдесят відтінків сірого".

Напередодні церемонії Андрій Кокотюха заявив, що отримані ним рукописи – суцільне розчарування, нагороджувати немає кого. І лише в останній момент знайшов гідну роботу – нею виявився ваш роман. 

- Правда? Я про це нічого не чула!

А як ви вирішили надіслати рукопис на конкурс?

- Насправді це була не моя ідея. Спочатку текст лише зберігався на моєму комп´ютері. Тоді дала його почитати кільком найближчим людям. І вони стали наполегливо радити мені подати детектив на "Коронацію слова", в номінацію гостросюжетних детективних романів. Звісно, я хотіла перемогти, але запрошенню на церемонію здивувалась. Друзям розповім вже після повернення додому.



КОЛИ ПРИХОДИТЬ ТЕМРЯВА.  Ксенія Циганчук

Фрагмент роману

- Чого ж ти такий живучий, тварюко! 

Ніж знаходився на сантиметр від моєї шиї. Ніколи не забуду відчуття сили сталі, яка ось-ось здатна видерти в тебе життя. 
Слова застрягли в горлі. Та треба не говорити – діяти, інакше неминуча смерть. Страх додав сили, і мені вдалося відкинути вбивцю на добрий метр від себе. Він втратив рівновагу лише на якусь мить, та мені вистачило. Тепер уже я накинувся на нього з усією силою. А сили вже у мені було через край. Я ж бо рятував своє життя. Інстинкт самозахисту працював чудово. Інтуїція не раз вже допомагала мені. І цього разу вона теж мене не підвела.

Я знав завжди, що можу на неї покластися. Аби тільки вчасно до неї дослухатись. Та одного разу я все-таки її не почув. На жаль. Але що вже поробиш?..

Моя рука повернула його озброєну ножем правицю, притисла до шиї вбивці. Його зіниці розширились, він же ж бо дивився мені в очі. Я побачив - тепер він боявся не на жарт. Від усвідомлення того стало якось легше. Я ще сильніше притиснув його руку з ножем до шиї. Тепер уже він не міг вимовити й слова. Однією рукою вбивця стримував мою, інша вхопила мене за шию. Далі вона поволі потягнулася вверх і я відчув, як його пальці з силою вдерлися мені в очі. Я закричав, послабивши хватку, й цієї миті сталь-таки вдерлася в моє тіло. 

Все кругом накрила Темрява. Повна. Страшна. Я заплющив очі.

Олена Опанасенко



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

24.04.2025|19:16
Ееро Балк – лауреат премії Drahomán Prize за 2024 рік
24.04.2025|18:51
Гостини у Германа Гессе з українськомовним двотомником поезії нобелівського лауреата
21.04.2025|21:30
“Матуся – домівка” — книжка, яка транслює послання любові, що має отримати кожна дитина
18.04.2025|12:57
Під час обстрілу Харкова була пошкоджена книгарня «КнигоЛенд»
14.04.2025|10:25
Помер Маріо Варгас Льоса
12.04.2025|09:00
IBBY оголосила Почесний список найкращих дитячих книжок 2025 року у категорії «IBBY: колекція книжок для молодих людей з інвалідностями»
06.04.2025|20:35
Збагнути «незбагненну незбагнеж»
05.04.2025|10:06
Юлія Чернінька презентує свій новий роман «Називай мене Клас Баєр»
05.04.2025|10:01
Чверть століття в літературі: Богдана Романцова розкаже в Луцьку про книги, що фіксують наш час
05.04.2025|09:56
Вистава «Ірод» за п’єсою Олександра Гавроша поєднала новаторство і традицію


Партнери