Re: цензії

20.11.2024|Михайло Жайворон
Слова, яких вимагав світ
19.11.2024|Тетяна Дігай, Тернопіль
Поети завжди матимуть багато роботи
19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачка
Часом те, що неправильно — найкращий вибір
18.11.2024|Віктор Вербич
Подзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. Суми
Діалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
Розворушімо вулик
11.11.2024|Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
«Але ми є! І Україні бути!»
11.11.2024|Ігор Фарина, член НСПУ
Побачило серце сучасніть через минуле
10.11.2024|Віктор Вербич
Світ, зітканий з непроминального світла
10.11.2024|Євгенія Юрченко
І дивитися в приціл сльози планета

Літературний дайджест

11.05.2016|09:07|Gazeta.ua.

Василь Карп´юк зареєстрував видавництво в селі

27-річний Василь Карп´юкзаснував видавництво "Дискурсус" у селі Брустурів Косівського району на Івано-Франківщині.

Називає його літературною ­агенцією. За три роки видали понад 80 книжок. Одна з останніх — "1986. Чорнобильські хроніки" столичного автора Сергія Трохима. Він як тележурналіст був учасником першої професійної зйомки наслідків аварії.

— Усе більше книгарень із центру і сходу країни звертаються до нас — шукають україномовні видання. Багато цікавляться бізнес-літературою, але української книги на цю тему немає. Про зарубіжний успіх є цікаві переклади, однак такий досвід не накладається на наше життя. Захотілося видати книгу, як стати успішним у вітчизняних реаліях. Восени запропонуємо "Десять успішних українських брендів". Серед них, скажімо, в галузі журналістики — "Українська правда", в освіті — Український католицький університет, у книжковій галузі — Форум видавців.

Дехто відмовлявся розповісти про справу чесно. А від непрозорого досвіду відмовлялися ми. У деяких галузях не знайшли жодного українського бренду, створеного після 1991 року. Наприклад, у промисловості.

— Якщо тобі чогось бракує, зроби це сам, — продовжує Василь Карп´юк. — Я друкую книжки, яких мені не вистачає. Одна зі свіжих — про Українську повстанську армію "Лісові хлопці".

У Карпатах, зокрема й там, де прописаний "Дискурсус", діяли відділи УПА. У Брустурові жили кілька вояків, розповідали правдиві історії. Я тоді був студентом, у голові було інше — не занотував. 2013-го задумали спонукати людей писати на цю тему. То був дрімучий час: Янукович, цькування сходу проти заходу, в історичному контексті — повне замовчування теми УПА, а в політичному — спекуляція. Цей конкурс якоюсь мірою був нашим спротивом. Прийшло більше сотні текстів. Третину з них ми надрукували в "Лісових хлопцях". Роман Маріанни Задорожньої видамо окремо. На день народження Степана Бандери, 1 січня, плануємо представити про нього книжку Олега Криштопи.

— У нашому видавництві вийшла книга Юрія Андруховича "Тут похований Фантомас". Із ним мали цікаве знайомство, — каже Василь. — Я вчився на перших курсах. Роману "Рекреації" Андруховича в книгарнях не було. Брав його в університетській бібліотеці на вихідні. Читав дорогою до села, а дочитував — як їхав назад. Бо вдома на книгу чекав брат — він її знав напам´ять.

І ось поїхали з хлопцями на фестиваль "­Шешори". Вилазимо з машини. А з сусідньої автівки виходить Андрухович. Ми з братом — по автограф. На чому? Брат розриває пачку цигарок, сигарети розсипаються. Після того Юрій залишив не тільки автограф, але й номер телефону.

Якось із села ­добиралися до Франківська через ­Коломию. Андрухович там представляв "Лексикон інтим­них міст". Він підвіз мене до обласного центру. Я запропонував: давайте ми видамо вашу наступну книгу. Він погодився. На зустрічах із читачами потім казав: "Мої книги видавали в столицях різних країн, а тепер — і в селі Брустурів".

Щоб книга стала успішною, вона має бути проектом. Ми допомагаємо їй дійти до читача, стати читаною. Видаємо різне — і жіночу прозу "Теревені аж до ранку", і поважну книжку Івана Франка "Терен у нозі". Вийде влітку до 150-річчя письменника. Не могли обійти цієї дати як справжні іванофранківці.

Діда включили в співзасновники

— Коли вирішили відкривати видавництво, виникло питання юридичної адреси підприємства. Орендувати офіс в Івано-Франківську не було потреби. Колеги працюють віддалено — у Хмельницькому, Києві, Львові. "Прописали" видавництво в хаті мого діда за адресою: просілок Грунь, 43, село Брустурів, — каже Василь Карп´юк.

— Діда Василя включили в співзасновники. Щойно приходили нові книги, ми везли йому примірники. Дуже радів від своєї причетності. На жаль, минулої осені помер, тож наш головний офіс час від часу порожній. У кінці року ви­йде збірка колядок, яку дідо упорядкував. Знав їх багато. Він закінчив чотири класи — два за Польщі, а два — при Радянському Союзі. Але багато читав. Працював із лісом, обробляв дошки, був сторожем у колгоспі. Завжди мав велике господарство.

Анна РОДІЧКІНА



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

21.11.2024|18:39
Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
19.11.2024|10:42
Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
19.11.2024|10:38
Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
11.11.2024|19:27
15 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
11.11.2024|19:20
Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
11.11.2024|11:21
“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
09.11.2024|16:29
«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
09.11.2024|16:23
Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії
09.11.2024|11:29
У Києві видали збірку гумору і сатири «СМІХПАЙОК»
08.11.2024|14:23
Оголосили довгий список номінантів на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2024 року


Партнери