
Re: цензії
- 28.04.2025|Ігор ЗіньчукЗаборонене кохання
- 24.04.2025|Вероніка Чекалюк, науковець, кандидат наук із соціальних комунікацій«До співу пташок» Олега Кришталя як наука одкровення
- 21.04.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук, Уповноважений із захисту державної мовиДжерела мови російського тоталітаризму
- 18.04.2025|Ігор ЗіньчукРоман про бібліотеку, як джерело знань
- 18.04.2025|Валентина Семеняк, письменницяЗа кожним рядком – безмежний світ думок і почуттів
- 12.04.2025|Андрій СодомораІ ритмів суголосся, й ран...
- 06.04.2025|Валентина СеменякЧитаю «Фрактали» і… приміряю до себе
- 05.04.2025|Світлана Бреславська, Івано-Франківськ«Ненаситність» Віткація
- 30.03.2025|Ігор ЧорнийЛікарі й шарлатани
- 26.03.2025|Віталій КвіткаПісня завдовжки у чотири сотні сторінок
Видавничі новинки
- Микола Мартинюк. «Розбишацькі рими»Дитяча книга | Буквоїд
- Ніна Горик. «Дорога честі»Книги | Буквоїд
- Еліна Заржицька. «Читанка-ЧОМУчка». 7+Дитяча книга | Буквоїд
- Мистецтво творення іміджу.Книги | Дарина Грабова
- Еліна Заржицька. «Читанка-ЧОМУчка»Дитяча книга | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Торф»Книги | Буквоїд
- Вийшла антологія української художньої прози «Наша Перша світова»Книги | Іванка Когутич
- Олександр Ковч. "Нотатки на полях"Поезія | Буквоїд
- У видавництві Vivat вийшов комікс про Степана БандеруКниги | Буквоїд
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
Літературний дайджест
Кого з пулітцерівських лауреатів видавали в Україні?
Книжки лауреатів Нобелівської окремими серіями виходять у «Видавництві Жупанського» та «Фоліо», й ця позитивна тенденція триває.
Для пулітцерівських лауреатів окремих серій немає, проте й відповідний допис на обкладинці в змозі викликати чималий інтерес до книжки.
Незабаром у нас побачить світ праця лауреатки 2015 року Елізабет Колбер «Шосте вимирання: неприродна історія», яку видасть «Наш Формат». «Країна Мрій» готує до друку новий роман Гарпер Лі. «Клуб Сімейного Дозвілля» видасть книжку лауреата 2013 року Адама Джонсона «Син начальника сиріт».
Ми маємо змогу прочитати українською й інших письменників та вчених, твори яких відзначили престижною американською премією.
Маргарет Мітчелл
Легендарний роман «Віднесені вітром» дістав Пулітцерівську премію 1937 року. В Україні він виходив друком у видавництві «Дніпро» в 1992-му («Звіяні вітром»). Його також видавало «Фоліо» у двох книгах («Розвіяні вітром») у 2004 році.
Щодо того, як усе-таки правильно перекладати назву: звіяні, розвіяні, віднесені, — єдиної думки немає і досі. Та це не робить роман та його екранізацію менш популярнимими навіть за сплином 80 років (уперше його надрукували в 1936 році) .
Гарпер Лі
Роман Гарпер Лі «Вбити пересмішника» дістав Пулітцерівську премію відразу після його виходу в 1960 році.
Нині видавництво «Країна Мрій» готує до друку роман американської письменниці «Іди, вартового постав». На заході його позиціонували як нібито віднайдений старий рукопис Гарпер Лі. Про те, чим насправді є цей текст і як він пов’язаний із «Пересмішником», у січні цього року писав INSIDER.
На обкладинці нової книжки незмінним залишиться допис — «Лауреат Пулітцерівської премії».
Джон Апдайк
Фото: Ірвінг Пенн
Співець американського середнього класу отримав аж дві премії у 1982 та 1990 роках за романи «Кролик розбагатів» та «Кролик на спочинку». Жоден із них в Україні не видавався.
Натомість у 1988 році у видавництві «Дніпро» в серії «Зарубіжна проза ХХ століття» вийшли одним виданням романи Апдайка «Кентавр» і «Ферма».
«Людина мисляча, така, що розмірковує про духовний бік життя в цьому суто матеріалістичному світі, вже напівбог. Образ напівлюдини-напівконя допомагає мені протиставити світові бруду, споживацтва, присмерку вищий світ натхнення і добра», — казав письменник.
Джаред Даймонд
Фото: thedailybeast.com
Американський еволюційний біолог, фізіолог, викладач географії та фізіології в Каліфорнійському університеті Лос-Анджелеса одержав премію 1997 року за науково-популярну книжку «Зброя, мікроби і харч: Витоки нерівностей між народами». У видавництві «Ніка-Центр» її опублікували в 2009-го.
Якось Ялі, житель Нової Гвінеї, запитав у майбутнього автора книжки: «Як так сталося, що ви, білі люди, виробили так багато карґо й привезли його на Нову Гвінею, а ми, чорні люди, маємо так мало власного карґо?» («карґо» — узагальнена сукупність матеріальних благ). Пошукам відповіді на це запитання й присвячена книга «Зброя, мікроби і харч: Витоки нерівностей між народами».
Енн Епплбом
Польсько-американська історик, письменниця й журналістка за свої праці з історії Східної Європи не раз була премійована. Зокрема, за книжку «Gulag: A History» («Історія ГУЛАГу», Видавничий дім «Києво-Могилянська академія», 2010 рік) їй дали «Пулітцера» у 2004-му.
В анотації до видання зазначено, що це перша систематична праця, присвячена хронології, причинам та наслідкам розвитку репресивного апарату Радянського Союзу й системи концентраційних таборів як його складової. У праці Енн Епплбом спирається і на відомі опубліковані свідчення, і на результати власної дослідницької праці в архівах колишнього Радянського Союзу.
Рей Бредбері
Відомий на весь світ фантаст у 2007-му дістав премію «за визначну, плідну і глибоко впливову кар’єру як незрівнянного автора наукової фантастики і фентезі».
Видавництво «Навчальна книга — Богдан» двічі друкувало «Марсіанські хроніки», «451 градус за Фаренгейтом», «Кульбабове вино» (2011 та 2015 роки). У 2015 році вийшла книга «Все літо наче день один. 100 оповідань». Почитати Бредбері можна також в антології «Фантастика» («Генеза», 2015), куди увійшли оповідання «Усе літо в один день», «Були вони смагляві й золотоокі», «Суничне віконце».
Сіддгартха Мукерджі
Фото: bloomberg.com
Індійсько-американський медик, науковець і письменник був нагороджений 2011 року.
У 2013-му книжка «Імператор усіх хвороб: біографія раку», яка принесла вченому успіх, вийшла у «Видавництві Жупанського». Цю працю називають «літописом давньої хвороби».
Сіддгартха Мукерджі спробував проникнути в саму суть цієї недуги. «Чи можна припустити, що в прийдешності настане кінець раку? Чи вдасться назавжди викоренити цю хворобу з наших тіл і з суспільства?» Його книжка — це спроба відповісти на ці запитання.
«Ця книжка — …вишукана розвідка — як клінічна, так і біографічна, в довгій історії підступної хвороби, яка, незважаючи на стрімкий поступ у лікуванні, досі терзає медичну науку.»
Ентоні Дорр
Англійський письменник був нагороджений у 2015 році за кращу художню книгу. «Все те незриме світло» стало також бестселером New York Times. У 2015 році роман було видано в «Клубі Сімейного Дозвілля». Події у книзі розвиваються під час Другої світової війни у Франції. Головні герої — сліпа французька дівчинка й німецький хлопчик, які намагаються вижити.
У «Клубі Сімейного Дозвілля» друкували також двічі фіналістку Пулітцерівської премії Регіну Бретт (2008 та 2009 роки). Її книжка «Бог ніколи не моргає» досі в списку бестселерів видавництва.
У літературних часописах можна знайти переклади Сола Беллоу, Едварда Олбі, Воллеса Стівенса, Вістен Г’ю Оден, Сильвії Плат, але окремими книжками їхні твори не видавали.
У мережі є перекладений уривок із роману Джона Стейнбека «Про мишей і людей».
Пряме українське походження мають поетеса Марія Затуренська та журналіст Майк Ройко. Їхні твори не перекладені.
Ернест Хемінгуей, Вільям Фолкнер, Тоні Моррісон мають і Нобелівську, і Пулітцерівську премії. Книжки Фолкнера й Моррісон виходили у «Видавництві Жупанського» в серії «Лауреати Нобелівської премії». Зібрання творів Хемінгуея українською мовою востаннє у 1979-1981 роках видало «Дніпро». Вибрані твори драматурга Юджина О.Ніла, який теж був удостоєний обох премій, друкувало тернопільське видавництво «Мандрівець» у 2008 році.
Коментарі
Останні події
- 24.04.2025|19:16Ееро Балк – лауреат премії Drahomán Prize за 2024 рік
- 24.04.2025|18:51Гостини у Германа Гессе з українськомовним двотомником поезії нобелівського лауреата
- 21.04.2025|21:30“Матуся – домівка” — книжка, яка транслює послання любові, що має отримати кожна дитина
- 18.04.2025|12:57Під час обстрілу Харкова була пошкоджена книгарня «КнигоЛенд»
- 14.04.2025|10:25Помер Маріо Варгас Льоса
- 12.04.2025|09:00IBBY оголосила Почесний список найкращих дитячих книжок 2025 року у категорії «IBBY: колекція книжок для молодих людей з інвалідностями»
- 06.04.2025|20:35Збагнути «незбагненну незбагнеж»
- 05.04.2025|10:06Юлія Чернінька презентує свій новий роман «Називай мене Клас Баєр»
- 05.04.2025|10:01Чверть століття в літературі: Богдана Романцова розкаже в Луцьку про книги, що фіксують наш час
- 05.04.2025|09:56Вистава «Ірод» за п’єсою Олександра Гавроша поєднала новаторство і традицію