Re: цензії
- 11.03.2026|Буквоїд«Коли межа між світами така тремка і непевна...»
- 09.03.2026|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ100 тонн світла
- 07.03.2026|Надія Гаврилюк“А я з грядущих, вочевидь, епох”
- 06.03.2026|Микола Миколайович ГриценкоДефіцит людського спілкування. Проблематика «Відступників» Христини Козловської
- 04.03.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськХтось виловлює вірші...
- 27.02.2026|Василь КузанМіж "витівкою" і війною
- 26.02.2026|Роман Офіцинський«Моя Галичина» Василя Офіцинського
- 24.02.2026|Тетяна Іванчук, письменницяПартитура життя
- 22.02.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськТалановиті Броди
- 20.02.2026|Богдан Дячишин, ЛьвівПоет від природи: книга памʼяті
Видавничі новинки
- «Безрозсудна» Лорен Робертс: почуття vs обов’язок та повалені імперіїКниги | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Голод і любов»Поезія | Буквоїд
- Олена Осійчук. «Говори зі мною…»Поезія | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Магніт»Поезія | Буквоїд
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
Літературний дайджест
Скіфська баба змусила Шкляра написати про війну з росіянами на Донбасі
Письменник Василь Шкляр презентував у Вінниці свою книгу"Чорне сонце".
Містить одноіменну повість та ще п´ять давніших творів. У "Чорному сонці" розповідь про сучасні події в околицях Маріуполя ведеться від імені безпосереднього учасника тих подій – бійця полку "Азов" із позивним "Маляр". Це притча про сучасного українського воїна, який в одній руці тримає автомат, а в другій книжку, розповів Василь Шкляр кореспонденту Gazeta.ua./a>
"Почалося з того, що мені подзвонив мій давній товариш, молодий хлопець і сказав, що під обстрілами у Широкіному стоїть скіфська баба, він хоче її врятувати і просив порадити куди її подіти. Я відповів: ти себе вперед бережи, а скіфська баба простояла вже тисячі років, ніякий дідько її не вхопить. Та він дзвонив і дзвонив – це власне й стало настроєвим початком для написання цього твору", - пригадує письменник.
Назва книжки походить від древнього символа, який узяв для себе полк "Азов".
"Наприкінці третього тисячоліття до Різдва Христового, коли Земля входила у Сварогову ніч, насувалися жорстокі часи. Тоді верховні жерці укри постановили відкрити для простих людей таємницю сакрального знаку – "чорне сонце", який забезпечував тісний зв´язок із своїм корінням, зі своїми предками, давав особливу силу в час випробувань. Тепер ми бачимо його на шевроні "азовців", які мають свою ідеологію. Вона ґрунтується насамперед на тісному зв´язку зі своїм минулим. Вони добре знають чиїх прадідів вони правнуки, тому використовують давню українську символіку", - розповідає Шкляр.
Зустріч із письменником організували представники Цивільного корпусу "Азов".
"Ми подзвонили йому і він відразу прийняв пропозицію. Як тільки звільнився прибув до Вінниці, - каже голова обласного осередку Цивільного корпусу "Азов" Олександр Яремчук. – З четвертої ротації я служив у полку, тому більшість героїв книги я знав особисто. У книзі вони показані дуже реалістично."
На презентації були й бійці інших військових формувань.
"Наш батальйон знаходився на іншому краю фронту, тому безпосередньо із "Азовом" воювати не довелось. Але військова тема книги не залишила мене байдужою і я прийшла на цю зустріч. Не зовсім погоджуюся із позицією автора щодо жінок. Він занадто романтизує, робить їх берегинями. Жінка повинна бути патріотом і бійцем на рівні з чоловіками. Коли до бою стають наші діти, гинуть, то ми не можемо на це спокійно дивитись. Мусимо проявляти свою громадянську позицію", - зазначила доброволець батальйону "Айдар" Світлана Бевз.
Василь Шкляр зачитав фрагмент "Чорного сонця", де перераховуються всі його бійці. Під час запитань до письменника, присутні запропонували написати про волонтерів та командира УПА-Південь Омеляна Грабця.
Нагадаємо, у наступному році розпочнуться зйомки фільму за романом Василя Шкляра "Чорний ворон". Письменник розраховує, що вдасться зняти повнометражну стрічку та чотирисерійний серіал для телебачення.
Олександр Гандзій
Коментарі
Останні події
- 11.03.2026|18:35«Filling in»: Україна заповнює культурні прогалини на Лейпцизькому книжковому ярмарку 2026
- 09.03.2026|08:57Письменник-азовець Павло Дерев’янко презентує в Луцьку культове козацьке фентезі
- 06.03.2026|08:40Оголошено конкурс літературної премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди
- 24.02.2026|15:53XХVІІ Всеукраїнський рейтинг «Книжка року ’2025». Остаточні результати
- 22.02.2026|12:341 березня у Києві відбудеться друга письменницька конференція проекту «Своя полиця»
- 18.02.2026|17:24«Крилатий Лев» оголошує прийом матеріалів на визначення лавреатів 2026 року
- 18.02.2026|17:14Оголошується прийом творів на конкурс імені Івана Чендея 2026 року
- 18.02.2026|16:5428 лютого Мар’яна Савка вперше покаже у Львові концерт-виставу «Таємний чат»
- 16.02.2026|17:46Романтика, таємниці та київські спогади: Як пройшла презентація «Діамантової змійки» у Відні
- 07.02.2026|13:14Українців закликають долучитися до Всесвітнього дня дарування книг
