Re: цензії
- 20.11.2024|Михайло ЖайворонСлова, яких вимагав світ
- 19.11.2024|Тетяна Дігай, ТернопільПоети завжди матимуть багато роботи
- 19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачкаЧасом те, що неправильно — найкращий вибір
- 18.11.2024|Віктор ВербичПодзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
- 17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. СумиДіалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
- 14.11.2024|Ігор Бондар-ТерещенкоРозворушімо вулик
- 11.11.2024|Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти«Але ми є! І Україні бути!»
- 11.11.2024|Ігор Фарина, член НСПУПобачило серце сучасніть через минуле
- 10.11.2024|Віктор ВербичСвіт, зітканий з непроминального світла
- 10.11.2024|Євгенія ЮрченкоІ дивитися в приціл сльози планета
Видавничі новинки
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
- Легенда про ВільнихКниги | Буквоїд
- Нотатник Вероніки Чекалюк. «Смачна комунікація: гостинність – це творчість»Книги | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Небо, ромашки і ти»Поезія | Буквоїд
- Володимир Жупанюк. «З подорожнього етюдника»Книги | Буквоїд
Літературний дайджест
На "Коронації слова" переміг роман про любов сепаратистки і воїна АТО
3а 4,5 години нагородили майже 70 авторів.
"Навколо "Коронації" найкраще коло нації!" — каже письменник 61-річний Станіслав Бондаренко зі сцени Національної опери України. Тут 4 червня нагороджують переможців літературного конкурсу "Коронація слова". Щороку журі отримує близько 6 тис. рукописів. Нині конкурс відзначив 15-річчя.
— Ведіть себе добре. Щоб я за вас не червоніла. Ви все-таки члени журі, — каже письменниця Лариса Ніцой 11-річним хлопцям, які оточили її колом. Її син та інші школярі брали участь у дитячому журі. Їхнє рішення збіглося з дорослими суддями. Найкращим твором для дітей назвали рукопис "Комп і компанія" Анни Коршунової із Сум.
— Головний герой був комп´ютерним генієм, а його привезли в село. Був Владиком, а там став Славком. Він починає змінюватись, стає кращим, — каже 11-річний Ярослав Ніцой.
— Усі книжки були прикольні, — ділиться 11-річний Іван Кузьменко. — Переважно писали про сучасних невихованих дітей. Ці книжки набагато кращі, ніж те, що ми вивчаємо у школі.
На червоній доріжці перед Оперою фотографуються жінки у вишиванках і вечірніх сукнях. На службовому вході стоїть рамка-металошукач, у представників преси перевіряють апаратуру і сумки. Організатори очікують на президента Петра Порошенка. Задля безпеки забороняють привезти цистерну з пивом на фуршет. Президент не з´являється. Нагороджувати п´єси для дітей виходить його дружина 53-річна Марина Порошенко. Вбрана у синю сукню до підлоги, верх розшитий квітами.
За 4,5 год. відзнаки отримують близько 70 авторів. Між нагородженнями танцюють танго, гопак, виступають ансамблі Збройних сил та прикордонників.
Найкращим романом називають рукопис "Вересові меди" 65-річної Надії Гуменюк із Луцька. За нього отримає 20 тис. грн. На церемонію письменниця приїхала з чоловіком Володимиром Лисом. Його романи двічі здобували першу премію на "Коронації".
— Ще з початку 1990-х збирала матеріал для роману, — розповідає Надія Гуменюк. Вона у синій сукні, вишитій хрестиком. — У "Вересових медах" діють уродженець Полтавщини Микола Певний і його дружина Ніна. Приїхавши до Луцька, вони створили перший на Волині український театр. Радянська влада його розформувала. Миколу розстріляли 1940‑го, а Ніну відправили у Сибір. Як журналіст, вже писала про це подружжя. Також їздила в одне селище під Луцьком писати про бабусю, якій виповнилося 100 років. Вона сама воду носила з криниці. Пам´ятає війну, як ховалися за болотами у волинських лісах і дорогою загубила своє немовля. Дитину підібрали люди, які їхали наступними. Її образ також є в романі.
Лідер гурту "Океан Ельзи" 40-річний Святослав Вакарчук нагороджує поета Богдана Стельмаха. Із віршем "Між двома блокпостами" той переміг у номінації "Пісенна лірика".
— Яким має бути сучасний український герой? — запитую у співака дорогою до виходу.
— А я звідки знаю? — каже Святослав, на ходу фотографуючись із шанувальниками. — Не вважаю, що ми маємо шукати українського героя. Але…
— Так, девушка, напишите нам на почту. Мы рассмотрим все заявки по поводу интервью, — відтягає мене за руку висока білявка. — Святослав занят.
Останніми нагороджують лауреатів "Гранд-коронації". На неї подавали переможців останніх років. 30 тис. грн отримує львів´янка 55-річна Галина Вдовиченко за роман "Маріупольський процес".
— У мене зараз пульс 180, — каже письменниця зі сцени. На неї одягають дизайнерську корону.
— Це і павлине пір´я, і кружево з позолотою, — за лаштунками поправляє корону на письменниці меценатка Ольга Семанчак. Прикрасу виготовили з чоловіком Василем. — Так носили в Середні віки. Корона приїхала до вас зі Словаччини. Носіть на здоров´я, прибирайте в ній будинок, пишіть.
— "Маріупольський процес" — про кохання, війну, розуміння. Про дівчину-сепаратистку з-під Маріуполя і хлопця-укра, вояка української армії зі Львова, — розповідає Вдовиченко. — Багато спілкуюся з чоловіками з госпіталю та психлікарні, які лежать там після АТО. Неможливо зараз вважати якусь іншу тему важливішою. Я з цим романом лягала спати і прокидалася. Розуміла, доки не напишу, він мене не відпустить.
— Давайте разом заспіваємо із Стефанією Романюк, — на четвертій годині церемонії кажуть ведучі зі сцени.
— Та давайте краще по чарці, а то вже дуже довго, — говорить за лаштунками один із учасників ансамблю Збройних сил, сидячи на колонці.
Близько 22.00 у холі починається фуршет.
— Не знав, що 15 років відмічають бутербродами з ковбасою, — каже чоловік у вишиванці. Біля столів із їжею — натовп.
— Більше шампанського бери! — гукає йому жінка. — А то потім пізно буде!
6 разів зі сцени лунало "Слава Україні!" й 6 разів зал відповідав: "Героям слава!" на нагородженні в Національній опері України.
37 спеціальних відзнак вручили номінантам "Коронації слова". 19 із них учасники отримали за романи — в цій категорії цьогоріч вручено найбільше спеціальних відзнак.
45 дітей із всієї України увійшли до дитячого журі конкурсу "Коронація слова". Вони мали прочитати 17 робіт у номінації "Дитячі твори". Оцінювали за 10-бальною шкалою.
390 переможців різних номінацій обрало журі за 15 років існування міжнародного літературного конкурсу "Коронація слова".
Олександра ВАСИЛЬЄВА
Коментарі
Останні події
- 27.11.2024|12:11"Книгарня "Є" відновлює тури для письменників: дебютні авторки-фантастки вирушають у подорож Україною
- 21.11.2024|18:39Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
- 19.11.2024|10:42Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
- 19.11.2024|10:38Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
- 11.11.2024|19:2715 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
- 11.11.2024|19:20Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 11.11.2024|11:21“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
- 09.11.2024|16:29«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
- 09.11.2024|16:23Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії
- 09.11.2024|11:29У Києві видали збірку гумору і сатири «СМІХПАЙОК»