
Електронна бібліотека/Проза
- чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
- напевно це найважче...Анатолій Дністровий
- хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
- знає мене як облупленого...Анатолій Дністровий
- МуміїАнатолій Дністровий
- Поет. 2025Ігор Павлюк
- СучаснеІгор Павлюк
- Подорож до горизонтуІгор Павлюк
- НесосвітеннеІгор Павлюк
- Нічна рибалка на СтіксіІгор Павлюк
- СИРЕНАЮрій Гундарєв
- ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕЮрій Гундарєв
- Я, МАМА І ВІЙНАЮрій Гундарєв
- не знаю чи здатний назвати речі які бачу...Анатолій Дністровий
- активно і безперервно...Анатолій Дністровий
- ми тут навічно...Анатолій Дністровий
- РозлукаАнатолій Дністровий
- що взяти з собою в останню зимову мандрівку...Анатолій Дністровий
- Минала зима. Вона причинила вікно...Сергій Жадан
- КротовичВіктор Палинський
- Львівський трамвайЮрій Гундарєв
- Микола ГлущенкоЮрій Гундарєв
- МістоЮрій Гундарєв
- Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
- Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
- Сонячний хлопчикВіктор Палинський
- де каноє сумне і туманна безмежна ріка...Анатолій Дністровий
- Любити словомЮрій Гундарєв
- КульбабкаЮрій Гундарєв
- Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
- Закрите небоЮрій Гундарєв
- БезжальноЮрій Гундарєв
- Людському наступному світу...Микола Істин
полював за нею кілька років. Кажу ж, вона добрий фахівець, і одна з моїх моделей. На жаль, я завчасно позбавив її вроди. Того вимагали висліди.
– Сподіваюся, мене не чекає її участь? – взяла на кпини.
– Глузуєте… Мету не досліджують, її прагнуть. Власне, ви мета, до котрої йдуть віками. Завдяки вашій участі вийдемо на обраний шлях. Тільки чи зважитеся вдруге заподіяти смерть своєму чоловікові?
– Так! Я дорожу гідністю. За що той байстрюк і спричинив мені стільки горя, а разом з тим і землі руській. Гореславою слід би називати не тільки мене…
Гід запросила екскурсію до храму. Яжбо вже вивчив назубок слова, що вона провадитиме відвідувачам. „Ближні печери загальною довжиною двісті двадцять вісім метрів мають три входи з Хрестоздвиженської церкви. В Ближніх печерах збереглися три підземні церкви: Введенська, Антоніївська (обидві одинадцятого століття) і Варлаамська (1641 року). Для Введенської й Варлаамської церков мідні позолочені іконостаси виконав 1814–1819 роках київський майстерзолотар Федір Коробка, для Антоніївської – 1813 року київські золотарі Бризгунови. За літописом, тут було поховано засновника цього монастиря Антонія…”
– Яжбо, а вона, ваша знайома, часто прислужувалася? – хитрувато повела бровою.
Він посвоєму зрозумів натяк:
– Важко сказати. То – минувшина. Але тепер перетравлюю те, що проковтнув. Безумовно, вона невинна, що саме її визначив як жертву. Спершу напускав туману, аби спокусити, а відтак управлявся на її мозку, жіночих принадах…
– Бідолаха, – серцем узяла почуте. – Здалося, що ваша модель перенесла складні впливи, власне, випередивши мене. Бо інакше не відбулось би нашого з вами стрітення.
– Маєте рацію. Перше ніж до чогось прагнути, потрібно зважитись. Час становлення –
жереб – і випав їй. Невинна про те й гадки не мала, мимоволі стала причетною до великого плавання. Я тільки хто – підручний керманича. Вітрила напинає стихія. Отак укупі й пливемо.
– Яжбо, ви неперевершений, – приємно вражена почутим, несамохіть узяла його під руку, пішли скрипучим помостом галереї.
– Так. Я постав із нічого. Склавши свідоцтво про себе, надрукував його в кількох виданнях, але, як є, рідним пощо те немовля! Нащо ж „старалися”?..
– Не гарячкуйте. Час ваш настає.
Біля Аннозачатіївської церкви якась старенька хреститься, поцілувавши над мальованим Ісусом сіонську зірку. „Певне, вимолює в Еммануїла прощення за свої злидні”, – Яжбо скривився:
– Тьху! Осьде ціла історія.
Княгиня спробувала притлумити його гнів:
– Яжбо, ваше свідоцтво з собою?
– Гаразд… Зайдемо до храму, там тепліше…
Княгиня розгорнула кілька аркушів паперу, присіла на лавку в кутку, читає:
АРІЙСЬКІ ПОМИСЛИ
Укрзагал. У надрах сього ще невизначеного люду зароджується щось навдивовижу виняткове. Постане Яжбо (Я ж бо Бог, а Бог Яжбо), й проголосить себе переосновою сущого племені. Мертві встануть, а живі переставляться, коли на обрії заввидиться соняшний сурмач, і чисті згуки істини гоїтимуть вражену чутливість. Яжбо роздмухає довкола себе яскраві пломені, що лише їм буде властиво перевтілюватися. Завдяки їхній потузі чуже, неприродне вмре, обернеться на попіл, аби калічна земля, отруєна вода, забруднене повітря видужали. Водночас щезне олжа. Дерево, камінь, трава, будьяка живність набудуть святості й неперевершеності.
Яжбо поновить давні уявлення, що відтак будуть засвоєні як спосіб існування в світі (сім’ї, родини – суспільства, країни), настане виокремлення отих співвідношень в одне світове явище. Укрзагал вивільниться від євразійського сурогату. Ніяка зайшла помісь вже не подужає вірних. Материзною пишатимуться свої, а нерідні зважатимуть на її погорду.
Войовничі й зважені перси (араби) першими офіційно визнають арійців пращурами людства, їхніми далекими родичами. Але сього разу Яжбо зупинить вірних перед, можливо, черговим Переяславом, аби вкотре зреченні (вкотре) не піддавалися омані.
Яжбо піклуватиметься тільки про себе. Чи то в образі немовляти, дитини, зрілого, старого. Солодка брехня розчиниться перед гіркою правдою. Найщирішого за Яжба не буде. Але кожен знатиме суть, а не чиєсь писання. Хрін, ріпу, просо, а не банани, каву, шоколад перетравлюватиме шлунок, аби мужніло тіло. Мужнє чоловіче й вродливе жіноче сповиватимуть цнотливі душі. За що чисті не чутимуть стороннього тиску, не страждатимуть од надмірної ваги, що її спричиняє ненажерлива порожнеча. Тіло слугуватиме тільки собором, що правитиме душам.
Сущі позбудуться „смерті”, й вдосконалюватимуть вічність. Оте „небесне царство” належатиме їм не десь за хмарами, за морямиокеанами, в когось на панщині, а будьхто з вірних матиме оту райську насолоду в своєму ж маєтку. Праця вважатиметься найкращим добром, а ледарі одійдуть. Яжбо поверне вірним стяг і снагу до рішучості, відваги, наполегливості. Він же наділить кожного трьома властивостями, що довкруж його – стяга – будуть чоловими на тлі добробуту. Хоробрий князь спиратиметься на кшталт нації – добірних воїв, уроджених
Останні події
- 30.03.2025|10:014 квітня KBU Awards 2024 оголосить переможців у 5 номінаціях українського нонфіку
- 30.03.2025|09:50У «Видавництві 21» оголосили передпродаж нової книжки Артема Чапая
- 20.03.2025|10:47В Ужгороді представили книжку про відомого закарпатського ченця-василіянина Павла Мадяра
- 20.03.2025|10:25Новий фільм Франсуа Озона «З приходом осені» – у кіно з 27 березня
- 20.03.2025|10:21100 книжок, які допоможуть зрозуміти Україну
- 20.03.2025|10:19Чи є “Постпсихологічна автодидактика” Валерія Курінського актуальною у XXI ст. або Чому дослідник випередив свій час?
- 20.03.2025|10:06«Вівальді»: одна з двадцяти найкрасивіших книжок всіх часів відкриває нову серію для дітей та їхніх батьків від Видавництва «Основи»
- 13.03.2025|13:31У Vivat вийшла книжка про кримських журналістів-політвʼязнів
- 13.03.2025|13:27Оголошено короткий список номінантів на здобуття премії Drahomán Prize 2024 року
- 11.03.2025|11:35Любов, яка лікує: «Віктор і Філомена» — дитяча книга про інклюзію, прийняття та підтримку