Електронна бібліотека/Проза

Сорок дев’ять – не Прип’ять...Олег Короташ
Скрипіння сталевих чобіт десь серед вишень...Пауль Целан
З жерстяними дахами, з теплом невлаштованості...Сергій Жадан
Останній прапорПауль Целан
Сорочка мертвихПауль Целан
Міста при ріках...Сергій Жадан
Робочий чатСеліна Тамамуші
все що не зробив - тепер вже ні...Тарас Федюк
шабля сива світ іржавий...Тарас Федюк
зустрінемось в києві мила недивлячись на...Тарас Федюк
ВАШ ПЛЯЖ НАШ ПЛЯЖ ВАШОлег Коцарев
тато просив зайти...Олег Коцарев
біле світло тіла...Олег Коцарев
ПОЧИНАЄТЬСЯОлег Коцарев
добре аж дивно...Олег Коцарев
ОБ’ЄКТ ВОГНИКОлег Коцарев
КОЛІР?Олег Коцарев
ЖИТНІЙ КИТОлег Коцарев
БРАТИ СМІТТЯОлег Коцарев
ПОРТРЕТ КАФЕ ЗЗАДУОлег Коцарев
ЗАЙДІТЬ ЗАЇЗДІТЬОлег Коцарев
Хтось спробує продати це як перемогу...Сергій Жадан
Нерозбірливо і нечітко...Сергій Жадан
Тріумфальна аркаЮрій Гундарєв
ЧуттяЮрій Гундарєв
МузаЮрій Гундарєв
МовчанняЮрій Гундарєв
СтратаЮрій Гундарєв
Архіваріус (новела)Віктор Палинський
АРМІЙСЬКІ ВІРШІМикола Істин
чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
Завантажити
« 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »

Покахонтес палко зацікавився мистецтвом фотографії, точніше, мистецтвом всього лише одного-єдиного знімка. Вивісивши спочатку вище згадане зображення, що чаїло в собі іконний сенс, на цвяшку, потім заклеїв на нім він ПВА дірочку, скопив грошенят і заправив фотографію в рамочку, при побіжному погляді на яку навіть у затятих голів сімейств деяких олігархічних кланів потекла б неабияка слинка, – це доки не ставала відомою справжня ціна ширпотребної лубочної рамки.
Чи у самого Покахонтеса текло щось інше замість слинки при спогадуванні і спогляданні портрету Гдабони Махстель, супроводжуваному частими його зітханнями, його мамі не відомо. Усу ж, що було відомо мені про його зітхання, я розповів вам ще минулого разу. Але ні. Як виявилося, відбулося ще дещо. Про що, аби не втомлювати уяву і дорогоцінний мозок, мовби панцером прикритий розкішними патлами чи бронзовою натхненною лисиною уважного читача, краще розповісти поважному читачеві дещо пізніше.

8. Альтер-его

Гдабона Махстель була з племени тих нещасних нащадків біблійного обраного роду-племени, пращур якої, замилувавшись простотою тиші українських зоряних ночей і чудного Дніпра за таких самих тихих обставин, чи то через велику простоту сердешну, чи з міркувань початку минулого сторіччя, коли німці й чехи все ще були в моді, не удосужився вчасно виміняти свого прізвища на яке-небудь милозвучне і відповідне слов’яно-більшовицько-українське. І тому, як якусь пасербицю, свою теперішню нащадицю змусив блукати спочатку повними кізяків степами якогось села на Київщині, а потім - скромно винайманої квартирки у закапелку (по-арабському Куяби) Українського Вавилона, на Троєщині.
Долю дівчини ледь не зламало кілька випадків, які роз’юшили б долю когось іншого на дрібні скалки – але тільки не представниці нації нетитульної, але одразу після жовтня 1917 оголосившої гасло Київ (тобто Єгупець) – тільки для нас, а віднедавна розширившого географію цієї своєї мрії про вічний рай і затишок на сій хлібній скитській землі, населену скотами украми, і на всю територію, адміністративному Києву підпорядковану.
Другий випадок, оргія, в якій вона взяла участь переважно через бажання з боку групи напівсвідомих троєщинських підлітків, мав помітніший вплив на життє. По ньому, після Гдабониної відмови від внутрішньої якудзи - вбивства, до якого закликав і розум, і батьки, але тільки не серце, залишився теперішній десятилітній спогад – весела світла кучерява дівчинка-доця.
Перший випадок, в метро «Петрівка», з групою молодих російськомовних джентльменів, що розгледіли національність Гдабі бувши без скелець і навіть не зазираючи в її метрику, згадувався дівчиною частіше і не був вільний від здригань і параноїдальних відчуттів. Тоді, біля метрівських турнікетів, де, відвернувшись убік, мирно спостерігали за дотриманням порядку в решті метрополітену два радянські міліціонери, Гдабонці просто пояснювали переваги її походження за допомогою скупих і позбавлених еротики штурхань черевиками в обличчя й у всі боки: лекція настільки небезпечна і малоцікава, що вона навіть не пам’ятала - та й не хотіла б пам’ятати – всіх її подробиць.
Тому троєщинський випадок, коли деяким ублюдкам просто сподобалося поковиряти чоловічим надутим дрантям її тіло, її навіть ні разу не вдарили, наша героїня вважала радше великим благословенням - у порівнняні з очевидністю прокляття свого походження.
У перервах між буттям на селі, звідки вся її душа прагнула птицею вирватися в блиск поруч із її родимою деревлянською землею залежалого заповітнього Києва, побиттям, зґвалтуванням, народженням дитини та нечастими візитами до осоружних їй свинопасів-батьків, Гдабона Махстель встигла закінчити Могилянку та медичне училище (чи щось таке навпаки). А також кілька тижнів попрацювати у вже достатньо добре відомому нам київському музеї, де вона не могла не звернути увагу на огрядного, молочно-моложавого і постійно зануреного в якусь інтелектуальну, мабуть, наукову, роботу чи проблему молодого чоловіка на прізвище Капіца.
Треба сказати, що Льоня, хоч і ненадовго, але сподобався дівчині. Просто-таки нелюдська серйозність молодого чоловіка, абсолютна індиферентність нашого Покахонтеса стосовно всіляких гріхів і забаганок цього світу, повна ігнорація держав, країн, урядів, народів, націй, устроїв, а також як свого начальства, так і нечисленних відвідувачів музею, глибоко вразила дівчину, як вражає декого явище торнадо, побачене не насправжки, а тільки по телевізору. Отож не дивно, що він здавався їй якимось таким висіченим із ідеального граніту ідеалом Мужчини. Ідеалом, проте, цілком ходячим, живим, а отже, в перспективі, ще й дітородним, альтер-егіальним. Не кажучи вже і про ймовірну суто фінансову сторону всіх цих ідеалістичних дівочих симпатій.
Реактивна ж жіноча інтуїція по кігтю лева впізнала в Покахонтесі людину з такої ж, звісно, самої, як і він, ідеальної родини інтелігентів, яка, до того ж, мала прописку ледве не в центрі самої столиці, що киянам-першовідкривачам уявляється дуже часто отим Небесним

« 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »

Останні події

11.07.2025|10:28
Оголошено конкурс на літературну премію імені Богдана-Ігоря Антонича “Привітання життя”
10.07.2025|23:18
«Не народжені для війни»: у Києві презентують нову книжку Артема Чапая
08.07.2025|18:17
Нова Facebook-група "Люблю читати українське" запрошує поціновувачів вітчизняної літератури
01.07.2025|21:38
Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
01.07.2025|18:02
Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
01.07.2025|08:53
"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
01.07.2025|08:37
«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
01.07.2025|08:14
Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
01.07.2025|06:34
ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року
01.07.2025|06:27
Українська письменниця Євгенія Кузнєцова у лонглисті престижної премії Angelus


Партнери