Електронна бібліотека/Проза

LET ME GОOKEAN ELZY
Конвертуй світлосутність поезії в душах...Микола Істин
де я тебе розлив...Сергій Осока
"Рейвах" (уривок з роману)Фредерік Верно
Стільки людей поховано у пустелі...Олег Короташ
Можеш забрати в мене трохи страху?Сергій Жадан
Далі стоятимеш там, де завжди і була...Катерина Калитко
Після снігуОксана Куценко
Спочатку поет жив в життєпросторі світла...Микола Істин
Буде час, коли ти...Сергій Жадан
Буде злива початку світу, і підніметься Рось...Катерина Калитко
І не вистачить сонця, аби все освітитиСергій Жадан
отак прокинутися від вибуху...Павло Коробчук
посеред ночі під час важкого кашлю...Анатолій Дністровий
з міста, якого немає, не доходять новини...Галина Крук
Велика годинникова стрілкаСергій Жадан
Вечірня школаДмитро Лазуткін
Оповита сном (THE SLEEPER)Едгар По
Нас не вчили жити в такому, і ми вчимося, як можемо...Катерина Калитко
Чужими піснями отруєна даль не навіки...Ігор Павлюк
Візерунки на склі. То від подиху нашого...Мар´яна Савка
Святи Йордан водою не вогнем...Мар´яна Савка
Така імла - поміж дощем і снігом...Мар´яна Савка
Він переїхав в Бучу в середині березня 2021...Максим Кривцов
Приймаю цю осінь внутрішньовенно...Сергій Кривцов
Скільки б я не старався виїхав по-сірому...Максим Кривцов
Падає ліс падає людина падає осінь...Сергій Кривцов
Зайшов до друга додому...Сергій Кривцов
Коли запропонують витягти соломинку памʼятіСергій Кривцов
Змійка дороги вигинається...Сергій Кривцов
Як же мріється нині про ваші нудні біографії...Максим Кривцов
Втрати...Сергій Кривцов
В прифронтовому місті...Сергій Кривцов
Завантажити
« 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »

далекого від перспектив скорої смерті навіть за умов суперелітарного поховання.
Однак перебувши в омріяному Києві ледь менше десяти років, і бувши не в змозі контролювати свою лиху долю, кар’єру, ціни на ринку нерухомої продукції (за яку, віртуальне житло – їй постійно доводилося платити тим, що слугує решті для життя, а не для повільного вбивання себе недоїданням й авітамінозом, власним потом і кров’ю) в нинішньому двадцятичотирирічному стані свого скорого знайомства Покахонтеса з нею на його іменинах Гдабона почувалася часами восьмидесятирічною старухою – без бажань, перспектив і сил. І єдиною мрією її в цьому чортовому колесі випробування цим світом були слова прабабці Явдохи, які іноді висвітлювалися на дисплеї її внутрішнього вуха: «Поховайте мене швидше! Поховайте живцем прямо тут, посеред хати: я не в силах більше жити».
Побачивши іменинника, і, на відміну від нього, признавши в ньому знайомця зі свого догвалтівного минулого, Гдабона почала очікувати, доки вечірка закінчиться. Тамадувала на застіллі переважно мама «винуватця торжеств» Людмила. Сам же Льоня за вечір двічі розповів про якісь розкопки в Єгипті, в принципі, вразивши присутніх і глибиною думки, і гостротою аналізу, і реактивністю розуму, здатного водночас і до абсурдних і до правильних висновків (цієї миті Гдабона навіть простила йому свої, тепер уже штучні, передні зуби). Сказав кілька справді теплих слів про маму в контексті свого дня народження, - і на цьому все.
З простодушністю якого-небудь фараона Покахонтес того вечора не звернув уваги ні на одного з підданих своїх іменин: винятків не було зроблено ні чоловікам, ні жінкам. Хтось із присутніх випадково клацнув мильницею фотоляпавки якраз у ту мить, коли Гдабона гидливо намагалася перебороти себе і вдавала, що смакує Людчину, щойно розпіарену Покахонтесом, смажену капусту. За нещасливим збігом обставин у кадр попав і Покахонтес. Прощаючись, Льоня, точніше, його мама, яка, радше перестраховуючись, аби убезпечитися в разі зникнення якихось із цінних речей не багато, але зі смаком (на яке здатне тільки наше східноукраїнське інфантильне міщанство) увібраної квартири в центрі міста, дякуючи за візит, взяла у кожного з присутніх номер телефона.
Коли ж через кілька місяців ввечорі Гдабона підняла слухавку і приклала до вуха, то вона здивувалася, вперше в своєму житті відтоді, як стала дорослою. Голос на тому кінці дроту належав людині, для якої, як вона збагнула наприкінці ще свого музейного стажування в неї, усе людське було, здається, чуже в принципі. Ще тоді, після вибитих зубів, холодного зимового вечора, ридаючи на східцях музею, Гдабоночка зробила припущення, що якби в роки війни правою рукою Гітлера був Льоня Капіца, то світові реально настав би капець.
І хоч як Гдабона Махстель не вирізнялася особливою святістю, однак тієї миті і її охопила така огида, наче не Льоня до неї – по телефону, а змій горинич, та ще й у самому Еденському саді - пішки і підтюпцем наближається до Єви.
Однак, те, що вона почула далі, змусило її засумніватися в тому, що життєві акценти і судження про оточуючих людей нею в цілому розставлені правильно. Мій любий Покахонтес задав запитання, яке навіть саму царицю Клеопатру, якби вона знала, хто і що таке отой Покахонтес, «сразіло б» наповал самою своєю інтригою. Покахонтес запитував, чи не хоче ВОНА піти з НИМ в Київську оперу. Йде саме «Хованщина», а в опері (як і десь інде з подібних, у часи наших прапрапрабабусь «пошлих» закладів) він зроду ще не був.
Хм, залп лівого борту міноносця «Покахонтес» був таким сильним, що одеса Гдабонячого серця була дощенту зруйнована. І на відбудову мали піти всі повоєнні роки мирної людської старості. Тому що і вона, хоч і з інших причин, ще не встигла жодного разу насолодитися принадами тенорів, сопран і басів нашої Ла Скали.

11. Що ховалося під вкривалом терри інкогніти?

Статус Махстель, будь-якої хвилі, де б ми її не застали – статус крижаної людської самоти, яким може бути уквітчаний невидимий паспорт більшості з людей нашої епохи. Дурних і розумних, гультяїв і пуритан, одружених і холостяків, легких на підйом, коли треба провести дівчину до трамвая або навпаки - написати есемеску хорому хлопцю до лікарні, куди його завалили «бики» тільки за один погляд у твій бік, моя кохана, з глибини останньої парти, на прикінцевому уроці перед останнім дзвоником чи противотанкових в своїх відчуттях і знанні правил суспільного етикету покахонтесів.
Самотність, що виринула німецьким підводним човном з глибини пошуків людського щастя (в повних свобід глибинах терр інкогніт від усіляких обмежень починаючи ще з епохи мадам Боварі), на відміну від фашистів, перемогла у третій світовій війні за людські душі. Відтак у нинішньому віці саме вона – омріяна розпусною і безжалісною до себе та і до всіх решти інтелігенцією, саме вона, люба самотність, ставши для наркоманів власного честолюбства дороговказом різдвяної зорі нью ейдж, втопила всю решту сучасного світу в крижаному, а тому геть без запаху лайні приреченості на

« 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »


Партнери