Електронна бібліотека/Проза
- Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
- Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
- Сонячний хлопчикВіктор Палинський
- де каноє сумне і туманна безмежна ріка...Анатолій Дністровий
- Любити словомЮрій Гундарєв
- КульбабкаЮрій Гундарєв
- Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
- Закрите небоЮрій Гундарєв
- БезжальноЮрій Гундарєв
- Людському наступному світу...Микола Істин
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- Пізно ввечері, майже поночі...Сергій Жадан
- Поетичні новиниМикола Істин
- Настя малює не квіткуПавло Кущ
- БубликПавло Кущ
- Серцем-садом...Микола Істин
- коли надто пізно ти знаєш що мало любив...Анатолій Дністровий
- LET ME GОOKEAN ELZY
- Конвертуй світлосутність поезії в душах...Микола Істин
- де я тебе розлив...Сергій Осока
- "Рейвах" (уривок з роману)Фредерік Верно
- Стільки людей поховано у пустелі...Олег Короташ
- Можеш забрати в мене трохи страху?Сергій Жадан
- Далі стоятимеш там, де завжди і була...Катерина Калитко
- Після снігуОксана Куценко
- Спочатку поет жив в життєпросторі світла...Микола Істин
- Буде час, коли ти...Сергій Жадан
- Буде злива початку світу, і підніметься Рось...Катерина Калитко
- І не вистачить сонця, аби все освітитиСергій Жадан
- отак прокинутися від вибуху...Павло Коробчук
- посеред ночі під час важкого кашлю...Анатолій Дністровий
- з міста, якого немає, не доходять новини...Галина Крук
далекого від перспектив скорої смерті навіть за умов суперелітарного поховання.
Однак перебувши в омріяному Києві ледь менше десяти років, і бувши не в змозі контролювати свою лиху долю, кар’єру, ціни на ринку нерухомої продукції (за яку, віртуальне житло – їй постійно доводилося платити тим, що слугує решті для життя, а не для повільного вбивання себе недоїданням й авітамінозом, власним потом і кров’ю) в нинішньому двадцятичотирирічному стані свого скорого знайомства Покахонтеса з нею на його іменинах Гдабона почувалася часами восьмидесятирічною старухою – без бажань, перспектив і сил. І єдиною мрією її в цьому чортовому колесі випробування цим світом були слова прабабці Явдохи, які іноді висвітлювалися на дисплеї її внутрішнього вуха: «Поховайте мене швидше! Поховайте живцем прямо тут, посеред хати: я не в силах більше жити».
Побачивши іменинника, і, на відміну від нього, признавши в ньому знайомця зі свого догвалтівного минулого, Гдабона почала очікувати, доки вечірка закінчиться. Тамадувала на застіллі переважно мама «винуватця торжеств» Людмила. Сам же Льоня за вечір двічі розповів про якісь розкопки в Єгипті, в принципі, вразивши присутніх і глибиною думки, і гостротою аналізу, і реактивністю розуму, здатного водночас і до абсурдних і до правильних висновків (цієї миті Гдабона навіть простила йому свої, тепер уже штучні, передні зуби). Сказав кілька справді теплих слів про маму в контексті свого дня народження, - і на цьому все.
З простодушністю якого-небудь фараона Покахонтес того вечора не звернув уваги ні на одного з підданих своїх іменин: винятків не було зроблено ні чоловікам, ні жінкам. Хтось із присутніх випадково клацнув мильницею фотоляпавки якраз у ту мить, коли Гдабона гидливо намагалася перебороти себе і вдавала, що смакує Людчину, щойно розпіарену Покахонтесом, смажену капусту. За нещасливим збігом обставин у кадр попав і Покахонтес. Прощаючись, Льоня, точніше, його мама, яка, радше перестраховуючись, аби убезпечитися в разі зникнення якихось із цінних речей не багато, але зі смаком (на яке здатне тільки наше східноукраїнське інфантильне міщанство) увібраної квартири в центрі міста, дякуючи за візит, взяла у кожного з присутніх номер телефона.
Коли ж через кілька місяців ввечорі Гдабона підняла слухавку і приклала до вуха, то вона здивувалася, вперше в своєму житті відтоді, як стала дорослою. Голос на тому кінці дроту належав людині, для якої, як вона збагнула наприкінці ще свого музейного стажування в неї, усе людське було, здається, чуже в принципі. Ще тоді, після вибитих зубів, холодного зимового вечора, ридаючи на східцях музею, Гдабоночка зробила припущення, що якби в роки війни правою рукою Гітлера був Льоня Капіца, то світові реально настав би капець.
І хоч як Гдабона Махстель не вирізнялася особливою святістю, однак тієї миті і її охопила така огида, наче не Льоня до неї – по телефону, а змій горинич, та ще й у самому Еденському саді - пішки і підтюпцем наближається до Єви.
Однак, те, що вона почула далі, змусило її засумніватися в тому, що життєві акценти і судження про оточуючих людей нею в цілому розставлені правильно. Мій любий Покахонтес задав запитання, яке навіть саму царицю Клеопатру, якби вона знала, хто і що таке отой Покахонтес, «сразіло б» наповал самою своєю інтригою. Покахонтес запитував, чи не хоче ВОНА піти з НИМ в Київську оперу. Йде саме «Хованщина», а в опері (як і десь інде з подібних, у часи наших прапрапрабабусь «пошлих» закладів) він зроду ще не був.
Хм, залп лівого борту міноносця «Покахонтес» був таким сильним, що одеса Гдабонячого серця була дощенту зруйнована. І на відбудову мали піти всі повоєнні роки мирної людської старості. Тому що і вона, хоч і з інших причин, ще не встигла жодного разу насолодитися принадами тенорів, сопран і басів нашої Ла Скали.
11. Що ховалося під вкривалом терри інкогніти?
Статус Махстель, будь-якої хвилі, де б ми її не застали – статус крижаної людської самоти, яким може бути уквітчаний невидимий паспорт більшості з людей нашої епохи. Дурних і розумних, гультяїв і пуритан, одружених і холостяків, легких на підйом, коли треба провести дівчину до трамвая або навпаки - написати есемеску хорому хлопцю до лікарні, куди його завалили «бики» тільки за один погляд у твій бік, моя кохана, з глибини останньої парти, на прикінцевому уроці перед останнім дзвоником чи противотанкових в своїх відчуттях і знанні правил суспільного етикету покахонтесів.
Самотність, що виринула німецьким підводним човном з глибини пошуків людського щастя (в повних свобід глибинах терр інкогніт від усіляких обмежень починаючи ще з епохи мадам Боварі), на відміну від фашистів, перемогла у третій світовій війні за людські душі. Відтак у нинішньому віці саме вона – омріяна розпусною і безжалісною до себе та і до всіх решти інтелігенцією, саме вона, люба самотність, ставши для наркоманів власного честолюбства дороговказом різдвяної зорі нью ейдж, втопила всю решту сучасного світу в крижаному, а тому геть без запаху лайні приреченості на
Останні події
- 27.12.2024|15:35Український фільм «Редакція» вийшов онлайн на Netflix
- 27.12.2024|15:32«Крабат»: похмуре історичне фентезі чи історія нашого покоління?
- 27.12.2024|15:25Найкращі українські книжки 2024 року за версією ПЕН
- 23.12.2024|20:38Вийшов друком другий том духовних записок Ігоря Павлюка
- 23.12.2024|18:24У ВСЛ виходить новий роман Євгенії Кузнєцової «Вівці цілі»
- 19.12.2024|11:01Топ БараБуки: довгий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року
- 19.12.2024|07:49Топ продажів видавництва VIVAT у 2024 році
- 18.12.2024|13:16Фонд Східна Європа за підтримки Швейцарії випустив онлайн-курс для підлітків «Не можеш сказати – пиши!»
- 17.12.2024|19:44Мирослав Лаюк став лауреатом премії імені Шевельова 2024 року
- 17.12.2024|19:09Вийшов трейлер української стрічки «Фрагменти льоду»