Електронна бібліотека/Проза

чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
знає мене як облупленого...Анатолій Дністровий
МуміїАнатолій Дністровий
Поет. 2025Ігор Павлюк
СучаснеІгор Павлюк
Подорож до горизонтуІгор Павлюк
НесосвітеннеІгор Павлюк
Нічна рибалка на СтіксіІгор Павлюк
СИРЕНАЮрій Гундарєв
ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕЮрій Гундарєв
Я, МАМА І ВІЙНАЮрій Гундарєв
не знаю чи здатний назвати речі які бачу...Анатолій Дністровий
активно і безперервно...Анатолій Дністровий
ми тут навічно...Анатолій Дністровий
РозлукаАнатолій Дністровий
що взяти з собою в останню зимову мандрівку...Анатолій Дністровий
Минала зима. Вона причинила вікно...Сергій Жадан
КротовичВіктор Палинський
Львівський трамвайЮрій Гундарєв
Микола ГлущенкоЮрій Гундарєв
МістоЮрій Гундарєв
Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
Сонячний хлопчикВіктор Палинський
де каноє сумне і туманна безмежна ріка...Анатолій Дністровий
Любити словомЮрій Гундарєв
КульбабкаЮрій Гундарєв
Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
Закрите небоЮрій Гундарєв
БезжальноЮрій Гундарєв
Людському наступному світу...Микола Істин
Завантажити

затишшя. Марно я намагався отирати ганчіркою всілякі Людині сльози щодо любовного цунамі, яке накрило нашу безтурботну родину монголо-татарським ярмом. Люда продовжувала абсолютно безпідставно клясти Гдабону Махстель і втрачати на власній вазі, спостерігаючи, як біля фотографії пухне від кохання її виродок-синок. Я намагався втішити сестру як тілько міг. Але майже нічого не помагало. Вона продовжувала переживати за сина та його ніким і нічим не підготовлене до таких полюбовних катаклізмів здоров`я.
- Ну, Люд, ти мене вже просто дістала своїм Льонькою! Усе! Проблеми вже давно позаду! Думаю, тепер із нашим Льоньчиком буде винятково тільки гаразд, гаразд і ще раз гаразд! – лінкором патрулював я води моря Людиної спантеличеної уяви. - Ну, хто ж, як не ти, рідна мати, знає ще свого Льоню? Та любві в театрі йому вистачить тепер, як мінімум, до пенсії – причому не до моєї, а до собственно Льониної ж!
- Усе, люба сестричко! Це був очевидний, хоч і неймовірний жизнєнний пік мого плємянніка! - не вгавав я, помітивши, що патруль мого серця якось не дуже діє. – Капець, мої капіци! Ваш Льоня нарешті перейшов рубікон! Треба любов? Була любов. І хвате вже любові! Скільки ж можна її, в кінці кінців!
- Скільки можна мені, врешті-решт, дивитися на ці сльози! – говорив я, лежачи вже в кріслі і майже знемагаючи від свого словесного безсилля. - Йому з Певною Особою вже більше нічого не світить. І навіть, якби світило, Люд, ти ж Льончину іродову душу знаєш. Він, хоч би й запекло, а й пальцем об палець не вдарить! Льоня, ти чув, що я говорив твоїй матері? До речі, плємяш, ти фотографію своєї зазноби, сподіваюся, вже викинув у парашу? Ні? Як, Льоня? Я прошу тебе, як дядя: себе не жалієш, пощадив би хоч мамку!!!
Але все було марно: образ Гдабони, «предполажитєльно», продовжував своє існування у віртуальному духовному житті Покахонтеса.
Стався якось навіть іще один натяк на крутий любовний «зальот» у виконанні Поко. Льоня хотів-було сходити за Андріївський узвіз, до художників, аби замовити полотно знаменитої Певної Особи – шоб на всю стіну. Поки що ця ідея, як зуби в голод, залишилася в шухляді. Хтозна, що він почув від художників, але достеменно відомо, що щось важливе. Але, думаю, навряд чи є щось важливіше в житті від фінансової неспроможності потягти проект.
Та доки зловісна тінь невістки, а Люда, попри всякі закони логіки, вперто чомусь вважала Гдабонку невісткою, шугала десь там над Троєщиною, серце Люди, хоч-не-хоч, теліпалося з потроєною силою. Наче це не Покахонтес, а вона мала щось вирішувати, думати, відчувати і, в разі, коли нещастя шлюбу таки не уникнути, жити і спати з невісткою в одному ліжку.
Спасіння, проте, прийшло зовсім не звідти, звідки ми його очікували. Якось, приїхавши до Києва, я застав свою сестру в такому доброму гуморі, в якому я бачив її хіба на старих фотознімках, де Люду приймали в піонери, а однокласник-красень Ігорьок, тискав її невидимо для всіх, крім, як виявилося, фотокамери, за груди. Щастям, яке великим благословенням зійшло на Київ загалом і на родину Капіц зокрема, була звістка про те, що Гдабончина сестра, Сларуна Махстель, вийшла заміж за москвича, і перетягнула на пеемже туди ж і свою рідну сестру.


14. Родзинки летять на Марс


Власне кажучи, найдивнішим було те, що щастям світилося і обличчя мого Покахонтеса. Оскільки його кохання змінило прописку, всілякі моральні зобов’язання добиватися Гдабончиної руки і серця шляхом зітхань біля її портрету у власній келії відійшли, логічно, тимчасово на якийсь задній план, вивільнивши сансари його й так не бідуючої в казематах людської свободи: їсти-пити, просто-жити.
Племінник уже було думав розправити свої орлині крила і зажити тим життям, в якому тридцять три роки, до стрічі з Махстель, почувався, як риба в воді. Але, як я вже натякнув-був, сталися деякі події, які змусили його палку душу засумувати вже в іншому напрямку.
Треба сказати, що, як і більшість нашого щасливого вкраїнського люду, до таких речей, як політика, Покахонтес ставився цілком індиферентно. Більше того, у цьому відношенні він міг би не тільки дати фори добрим кільканадцятьом мільйонам своїх співвітчизників, а й, якби все-таки вистачило в мого геніального племінника хоча б його ж таки сили апатії на створення нової релігії, через уже б дуже короткий час був би він гуру секти ідіотес в староафінському значенні цього слова – повних тобто ігнорантів всякої політики як такої – не тільки в Україні, а й, певно, в усьому світі.
Годі казати про те, що ні один двірник чи вчителька з жодної виборчої комісії при міліцейському навіть освідченні (най би навіть з гробів повставали енкаведісти і робили над ними муштру, аби вибити подібні дані!) не могли б не те, що впізнати на фотокартці Покахонтеса, але той, хто дав би в суді чи зробив таке свідчення – що Покахонтес хоч раз вкинув хоч якогось виборчого бюлетеня хоч би навіть і в сміттєвий кошик - був би однозначно визнаний за неправдомовця і справедливо покараний в установленому судами порядку.
Ні, не ходив

Останні події

18.04.2025|12:57
Під час обстрілу Харкова була пошкоджена книгарня «КнигоЛенд»
14.04.2025|10:25
Помер Маріо Варгас Льоса
12.04.2025|09:00
IBBY оголосила Почесний список найкращих дитячих книжок 2025 року у категорії «IBBY: колекція книжок для молодих людей з інвалідностями»
06.04.2025|20:35
Збагнути «незбагненну незбагнеж»
05.04.2025|10:06
Юлія Чернінька презентує свій новий роман «Називай мене Клас Баєр»
05.04.2025|10:01
Чверть століття в літературі: Богдана Романцова розкаже в Луцьку про книги, що фіксують наш час
05.04.2025|09:56
Вистава «Ірод» за п’єсою Олександра Гавроша поєднала новаторство і традицію
30.03.2025|10:01
4 квітня KBU Awards 2024 оголосить переможців у 5 номінаціях українського нонфіку
30.03.2025|09:50
У «Видавництві 21» оголосили передпродаж нової книжки Артема Чапая
20.03.2025|10:47
В Ужгороді представили книжку про відомого закарпатського ченця-василіянина Павла Мадяра


Партнери