Електронна бібліотека/Проза

Конвертуй світлосутність поезії в душах...Микола Істин
де я тебе розлив...Сергій Осока
"Рейвах" (уривок з роману)Фредерік Верно
Стільки людей поховано у пустелі...Олег Короташ
Можеш забрати в мене трохи страху?Сергій Жадан
Далі стоятимеш там, де завжди і була...Катерина Калитко
Після снігуОксана Куценко
Спочатку поет жив в життєпросторі світла...Микола Істин
Буде час, коли ти...Сергій Жадан
Буде злива початку світу, і підніметься Рось...Катерина Калитко
І не вистачить сонця, аби все освітитиСергій Жадан
отак прокинутися від вибуху...Павло Коробчук
посеред ночі під час важкого кашлю...Анатолій Дністровий
з міста, якого немає, не доходять новини...Галина Крук
Велика годинникова стрілкаСергій Жадан
Вечірня школаДмитро Лазуткін
Оповита сном (THE SLEEPER)Едгар По
Нас не вчили жити в такому, і ми вчимося, як можемо...Катерина Калитко
Чужими піснями отруєна даль не навіки...Ігор Павлюк
Візерунки на склі. То від подиху нашого...Мар´яна Савка
Святи Йордан водою не вогнем...Мар´яна Савка
Така імла - поміж дощем і снігом...Мар´яна Савка
Він переїхав в Бучу в середині березня 2021...Максим Кривцов
Приймаю цю осінь внутрішньовенно...Сергій Кривцов
Скільки б я не старався виїхав по-сірому...Максим Кривцов
Падає ліс падає людина падає осінь...Сергій Кривцов
Зайшов до друга додому...Сергій Кривцов
Коли запропонують витягти соломинку памʼятіСергій Кривцов
Змійка дороги вигинається...Сергій Кривцов
Як же мріється нині про ваші нудні біографії...Максим Кривцов
Втрати...Сергій Кривцов
В прифронтовому місті...Сергій Кривцов
Сідаєш в броню наче у човен...Максим Кривцов
Завантажити
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

сватання

О, на відміну від тодішньої моєї миттєвої Наташі, на свою Гдабонку тепер він дивився дуже уважно! І дуже часто. Коли десь через рік я знову завітав до Києва, то застав сестру схудлою десь уполовину. Навряд чи при цьому вона почувалася жінкою, яка прагнула саме цього. Одначе саме печаль роздумів про синовлячий біль скам`янінням часів скитської доби застигла на Людиному обличчі.
- Ну, шо, як там «любов»? – запитав я в племінника за першої-ліпшої нагоди.
- Яка любов?
- Ну, як там у тебе з Гдабі?
Племінник зараз же, без усіляких скайпів і проволочок, надав мені щонайповніший звіт щодо своїх стосунків зі своєю пасією.
Він такий короткий, що не забере ні у тебе, читачу, ні в мене особливого часу. Кілька телефонних дзвінків, зміст яких племінник через глибоку інтимність цих стосунків повідомляти відмовився б не тільки рідній мамі, а, мабуть би, і самій цвинтарній тиші. І кілька зітхань тоді, коли небіж мені повідомляв мені про ці таємниці дзвінки та їх таємничі й так не оповідані – бо хіба про таке розповіси - сенси. Зітхань, що оповідали наразі навіть більше, ніж самі дзвінки.
Зате я мусив в обстановці найглибшої конспірації, що нагадувала якусь особливу форму не знаного досі родинного сепаратизму, цілі дві години вислуховувати Людмилу. Яка, в особах і з відповідною жестикуляцією виклала, скільки годин проводить її дитина біля портрету «цієї гадюки» - екс-заміжньої жінки з дитиною; які пози Льоня при цьому приймає; як саме зітхає при цьому; і, головне, як їй самій тяжко від того, що нічим в цьому омуті синові зарадити, сердешна, вона наразі не в змозі.
Петрович, Людин чоловік, доповнив писану картину елементарним зауваженням, що його син уже дорослий і, слава богу, вибився (на відміну від деяких) в люди. Притім, Леонідко ще й чудовий спеціаліст в своїй галузі. І що сам він, синок, якось дасть собі раду. Усю цю інформацію батько встиг викласти мені за той короткий час, якого вистачає людській руці, аби дотягнутися до холодильника, відчинити його дверцятка і взяти звідти пляшку кефіру чи чогось від кефіру трохи міцнішого.
Урешті-решт, я-то особливо «проблемою» Покахонтеса не переймався. Ані життя київського міщанства, ані його сенс, ані, тим більше, його подробиці якось особливо мене ніколи не хвилювали. Мені-бо, на відміну від сестри, ще дещо на цій планеті лишалося. «Не плакати, а жити», - видумав собі я кредо саме в онті, буремні для моєї родини часи. І що було на думці в інших мені-бо, за великим рахунком, було байдуже.
Історія з фотографічними зітханнями, каялами стояння і співчутливими неніними ридьмами, проте, отримала неймовірний розвиток. І дізнався я про це наступної ж своєї подорожі до Києва. А вся справа полягла в тому, що Покахонтес, зрадивши своєму, віками виробленому типу і графіку стосунків із цим світом, пішов-таки ва-банк.
Одного вечора, якраз безпосередньо напередодні мого приїзду, небіж, попередньо поклавши до бомажника місячну свою зарплату, вирушив у Національну оперу України – увага з ким! – із… Гдабоною. Приблизно три години глибокого інтиму, що відбувся за цей час між ними, і що, попри всіляку людську природу, перетворився на вічну таємницю, яка піде за Покахонтесом у могилу, пройшли успішно.
З усієї глиби не підйомних для людської закоханої пам`яті подій мені вдалося дізнатися від племінника лише безпосередньо про те, що відбулося одразу ж після того, як завіса «Хованщини» опустилася над київською сценою. Не знаю, як ви, а я все-таки не повірив тому, що почув.
- Як? Ти, Льоню, хочеш сказати, шо сів у маршрутку і поїхав додому, вийшов через дві зупинки, ввійшов у квартиру, роздягнувся і сів їсти, тоді як Гдабона поїхала додому сама?!
Виявилося, що дійсно, трапився саме такий амінь. Бо після вистави, на яку пішла майже вся зарплата Покахонтеса, вони пішли і випили по чашці кави, після чого племінник і справді негайно вирушив додому, а…куди ж ділася, попередньо люблена-перелюблена ним місяцями на стіні, його пасія?
- Мабуть, додому, куди ж їй іще їхати. Пізно ж було, десять вечора, - виправдовувався, не чуючи поки що ще ніякої персональної провини, Покахонтес. – Тільки не ясно: що ж його мені теперечки робити далі?
- Племіннику, любий, ти питаєш, шо робити далі. І я тобі зараз скажу. Погралися – і доста. Забудь її ім’я, її номер телефону, зніми з стіни її фотографію і викинь у туалет – може, папа підітреться! Тому що якщо ти їй подзвониш після того, як пішов їсти борщ, а вона півтори години добиралася сама до бульвару Висоцького, а далі йшла своїм неосвітленим бандитським районом поночі додому, то ти, Льончику, можеш від неї почути таке, що тобі такого б краще і не чувати зовсім!
Хм. А що можна ще від когось чувати? Племінник про щось із хвильку подумав, риб`ячим косяком ковзнув по мені очима і… звалив дядька на підлогу абсолютно справедливим аргументом, що пролунав у формі питання риторичного:
- Дядю, а чим би я їй допоміг, якби нас там, на Троєщині, перестріли?
- Вибач, племіннику, я не подумав! Дійсно, нічим би ти ні їй, ані собі уже б не допоміг…

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »


Партнери