Електронна бібліотека/Проза

Конвертуй світлосутність поезії в душах...Микола Істин
де я тебе розлив...Сергій Осока
"Рейвах" (уривок з роману)Фредерік Верно
Стільки людей поховано у пустелі...Олег Короташ
Можеш забрати в мене трохи страху?Сергій Жадан
Далі стоятимеш там, де завжди і була...Катерина Калитко
Після снігуОксана Куценко
Спочатку поет жив в життєпросторі світла...Микола Істин
Буде час, коли ти...Сергій Жадан
Буде злива початку світу, і підніметься Рось...Катерина Калитко
І не вистачить сонця, аби все освітитиСергій Жадан
отак прокинутися від вибуху...Павло Коробчук
посеред ночі під час важкого кашлю...Анатолій Дністровий
з міста, якого немає, не доходять новини...Галина Крук
Велика годинникова стрілкаСергій Жадан
Вечірня школаДмитро Лазуткін
Оповита сном (THE SLEEPER)Едгар По
Нас не вчили жити в такому, і ми вчимося, як можемо...Катерина Калитко
Чужими піснями отруєна даль не навіки...Ігор Павлюк
Візерунки на склі. То від подиху нашого...Мар´яна Савка
Святи Йордан водою не вогнем...Мар´яна Савка
Така імла - поміж дощем і снігом...Мар´яна Савка
Він переїхав в Бучу в середині березня 2021...Максим Кривцов
Приймаю цю осінь внутрішньовенно...Сергій Кривцов
Скільки б я не старався виїхав по-сірому...Максим Кривцов
Падає ліс падає людина падає осінь...Сергій Кривцов
Зайшов до друга додому...Сергій Кривцов
Коли запропонують витягти соломинку памʼятіСергій Кривцов
Змійка дороги вигинається...Сергій Кривцов
Як же мріється нині про ваші нудні біографії...Максим Кривцов
Втрати...Сергій Кривцов
В прифронтовому місті...Сергій Кривцов
Сідаєш в броню наче у човен...Максим Кривцов
Завантажити
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

абсолютно не справляється зі своєю роботою.
На що почув: «Дядьку, не треба мені голову морочити і вчити мене жити! Я – прекрасний спеціаліст». І він додав при цьому, що чудово пам’ятає текст, а за те, що він, всміхаючись до того ж, дивитиметься замість експонатів музею під час екскурсій межи очі туристам, йому по-перше, ніхто не доплачуватиме. Не важливо було, що по-друге, адже було зрозуміло, що туристи так само мало цікавили його, як і вся решта світобудови.
Словом, уся Леонідова філософія зводилася і зводиться до двох бажань, які поки що Покахонтесу силами невеличкого творчого колективу з матері, батька і його самого цілком вдавалося вдовольняти: їжа як акти її щоденного і послідовного прийому і «щоб не було війни». Меню – невибагливе, але шановане сорока п’ятьома з сорока семи мільйонів українців, отож – і мною.
Якось, проте, я намагався поглузувати на цю останню з тем, яка з 1945 року так міцно увіп`ялася промежи кості національних генів, що її вже тепер не витравити звідтам ніякою щурячою сивороткою-проказою.
- Льончику, ну чому ти так боїшся війни, га? Війни ж потрібні! Інакше буде застой! Ну, чого ти боїся тих воєн – вони тобі однаково не страшні, – кажу. - Ну, Льонь, от уяви: почалася війна. Твого дядька забриють у москалі і запустять на фронт як у космос. Але тебе ж однаково в армію не візьмуть – ти ж, принаймні, білобілетник, куди ж там тебе брати! От і будеш ходити собі в музей, читатимеш зводки з фронту, мама, як і в мир, пакуватиме тобі на роботу ящик ленд-лізу харчів, і все, що потрібно – жерти, жерти і жерти їх під час канонад та інтернет-зводок із хронту! – ну, хоч убий, не розумію, чому ти так боїшся тієї війни!..
- Гаразд, ну, прийдуть німці – і ти будеш їм показувать стенди і розповідать, як хірово жилося при більшовиках!.. – не вгавав я, і, побачивши на дисплеї Льоньчиного фейсу міміку нірвани повної відсутності зацікавлення, додав уже на вищих тонах. - Ну, не німці – москалі прийдуть: будеш пояснювати їхнім дітям, як скверно було за Незалежної України, та й їстимеш там свій сир з родзинками!...
Але Льонька був не дурний: він розумів, що прошарок сметани може у війну бути на один палець тонкішим, а родзинок може не вистачити на всіх (начиталося ж у книгах про війну!). Крім того, коли вже брати й розглядати окремо ці родзинки, то у війну їхні розміри наближатимуться ніяк не до діаметрів соковитих товстоголосих джмелів, а своїм рідкісним зумером усередині сирів нагадуватимуть поодинокого тонкоголосого комара, опера якого нікому, вибачте, нецікава! Тому, на цьому мому словесному мілітарно-ксенофобному пасажі заглухнувши, як колісний танк у болоті, розмова далі так і не пішла.
Пригоди ж мого небіжа тривали. І Покахонтес щодня, за винятком вихідних, в які існувала інша програма, повторював один і той же свій денний розпорядок: з восьмої до дванадцятої просиджував він мовчки у кріслі, далі – з’їдав пакунок харчів, приготовлених люблячими руками, повними позитивно зарядженої енергії, а тоді вже сидів до п’ятої в кріслі. Експонатом чи гідом – у залежності від потоку пасажирів туризму, який в аткого роду музеях не надто вибагливий і не такий швидкоплинний як по місцях, де, скажімо можуть бути зосередженні чиїсь мощі чи мумії.
Іноді чистоту музейної тиші все-таки підпсовували бадьорі голоси українських школярів, і тоді Покахонтес із указкою в руці штурмував висоти високої культури, якою він, мов фараон, володів тут безроздільно.
Врешті-решт, в піднесеному настрої, яким завжди віють далекі бризи вечірніх українських борщів, племінник пророблював маршрут від музею додому. Природа, людина, а головно їх творець - Бог, і тут розпорядилися таким чином, щоб на цей путь йшла мінімальна кількість титанічними зусиллями Льониного організму випродукуваних за сьогодні калорій. Треба було просто дочекатися маршрутки, правильно вставити першу, а потім другу ногу в певний вид транспорту, тоді не дати маху при вгойдуванні всього огрядного тіла в салон, тоді проїхати кілька хвилин, і ти вже був удома - при повному, як і сам глобалізм, оонівському кайфі безпеки!

3. Блондинка чи брюнетка?
Одного разу, проте, приїхавши в гості до кузини, я застав її на кухні якось незвично для неї засмученою. Готуючи чай, вона погано приховувала хвилювання, а в кутках її очей, щойно переді мною відчинились двері квартири, я помітив червонаві сліди.
Усі жінки, навіть такі, як моя сестра - подібні на герцогинь, не полюбляють довго тримати на серці наболіле. За хвилину, рвучким рухом вимкнувши чайник, вона взяла мене за руку і потягнула в кімнату сина. А тоді, ткнувши у фото над тумбочкою, зайшлася сльозами, як сільська базарна баба, в якої щойно витягнули гаманець з п’ятьма тисячами гривень, першими й останніми в її житті до того ж. Шум від несподіваного вопля у виконанні любої сестриці (такого я ще не чув і подібного не почув більше від неї ніколи) трохи заважав дати неупереджену оцінку виявленому моїми очима на стіні артефакту.
- Ну й шо? – чи то перепитав, чи то констатував я.
- Як шо, дитина закохалася!
-

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »


Партнери