Електронна бібліотека/Проза

АРМІЙСЬКІ ВІРШІМикола Істин
чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
знає мене як облупленого...Анатолій Дністровий
МуміїАнатолій Дністровий
Поет. 2025Ігор Павлюк
СучаснеІгор Павлюк
Подорож до горизонтуІгор Павлюк
НесосвітеннеІгор Павлюк
Нічна рибалка на СтіксіІгор Павлюк
СИРЕНАЮрій Гундарєв
ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕЮрій Гундарєв
Я, МАМА І ВІЙНАЮрій Гундарєв
не знаю чи здатний назвати речі які бачу...Анатолій Дністровий
активно і безперервно...Анатолій Дністровий
ми тут навічно...Анатолій Дністровий
РозлукаАнатолій Дністровий
що взяти з собою в останню зимову мандрівку...Анатолій Дністровий
Минала зима. Вона причинила вікно...Сергій Жадан
КротовичВіктор Палинський
Львівський трамвайЮрій Гундарєв
Микола ГлущенкоЮрій Гундарєв
МістоЮрій Гундарєв
Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
Сонячний хлопчикВіктор Палинський
де каноє сумне і туманна безмежна ріка...Анатолій Дністровий
Любити словомЮрій Гундарєв
КульбабкаЮрій Гундарєв
Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
Закрите небоЮрій Гундарєв
БезжальноЮрій Гундарєв
Завантажити

знаходять чудові засоби повернення в нормальне життєве русло: виматюкатися, напитися, заїхати комусь у вухо, невідомо за що і так далі. В мене не виникло ніяких сумнівів, кому рихтувати його веселе обличчя. Звичайно, Владьці, кому ж іще!
Але, після мого виходу від Семеновича, цей «аспид» не зустрів мене біля дверей кабінету, а з «контори» мене проводжав якийсь рішучий мовчазний «прапор» із щелепою Шварценегера.
Не відійшовши й десяти метрів від управління, я ввімкнув «мобілку». Відімкнути її при вході в приміщення служби безпеки рекомендував навіть не «прапор», а його величність — «оголошення», роздруковане шістнадцятим шрифтом на стандартнім листі формату А4: «При перебуванні в приміщенні переконливе прохання вимкнути мобільні телефони».
«Не дурень. І сам знаю. В цьому приміщенні двічі повторювати не доводиться». Але й після ввімкнення телефону мені так і не вдалося вилити Владьці свій бурхливий гнів по «мобілці».
Ти бач: «Нема зв’язку з вашим абонентом. Спробуйте передзвонити...»
— На якого дідька, «спробуйте»! Та пішов ти!.. — нічого кращого, крім виматюкати цей тупий автовідповідач, я не знайшов.
Ні. Запас моїх слів не вичах. І зайшовся я в кашлі через пару хвилин не від того, що скінчилися мої запаси нашого слов’янського красномовства. Ні, копалини нашої мови невичерпні. Ніякі ЦРУ і всі служби з їхніми «спецами» по Східній Європі на всі сто відсотків нас не зрозуміють, а отже й не переможуть. А чому? Бо всі наші кручені й перекручені вислови у хвилини великих душевних зворушень чи надломів їхні дармоїди-тлумачі перекладають, так, як банальна мисливська рушниця наслідувала б автомат Калашникова, котрий заїло у режимі «автоматна черга». Тож і видають: «fuck you», «fuck you»...
А зайшовся я в кашлі від пристрасті до паління. Лікарі визнали в мене, чекайте, зараз вимудрую: обструктивні і деструктивні порушення в життєвій місткості легенів. «Як я видав, і не збився!» Прописали мені кошик пігулок, радили замислитися про стан здоров’я, дружина — «закодуватися».
— Ага! Кинувся! Враз! Оце вмить кину палити, а хто ж замість мене на перекури ходити буде?! Розумники вишукалися!
Я смачно затягнувся цигаркою і став довго, на видиху, випускати димок. Ще й ще... Ось! Допомогло! Перевірено часом!
Владька вже перестав здаватися такою сволотою. Тут я, здається, передав куті меду. І дійсно, що це я через якогось там беззубого пустельника чи лісовика так наїхав на кращого друга?
«От, телепень! З ким іще за кухонним столом, чи під пиво, чи під оковиту, можна душу відкрити і полаяти всіх, кого слід? Так, так, час каятися, переборщив».
В заспокійливі думки ввірвалася мелодія мобільного телефону із серіалу «Бригада». На зеленому екрані, кольору нічної неонової трави, вималювалось не дуже пристойне слово «сука».
Це вже стало звичкою — щоранку, спускаючись у кабіні ліфта зі свого дванадцятого поверху, міняти «позивні» телефону дружини. Частіше це буває «кохана», «лапочка», іноді досить банально й тупо: «дружина». Проте, буває і так, як оце зараз. І навіть, зовсім не зрідка.
А якби оце сьогодні, як любляча дружина, розуміючи те, що чоловік саме у непростому стані банального похмілля після душевної вечірньої розмови з рідним кумом, сказати щось ніжно-ласкаве, наприклад: «Ну, любий, як почуваєшся? Як голова? Може, тобі пива холодненького?»
Ба ні, я про таке і помріяти не встиг, як уже почув спросоння дещо неввічливе на свою адресу: «Отакої! Значить, знову дехто зрання не в тональності. Бачу, поки я не почну язиком вилизувати воду біля унітазу, ти не помітиш, що він протікає. Чекай, чекай, любий, скоро вже розсмокчеться скло тієї банки, що я третій рік підставляю під клятого унітаза!», — якось дивно смакуючи своїми здібностями в розподілі слів на склади, чи то глузуючи з мене, солодко вимовила дружина. При цьому сірі очі, що нагадували тієї миті ковану сталь — тверду й холодну, як після гартування — стежили за моєю реакцією.
Врешті-решт, вона вирішила добити мене, і голос її задихав морозним січнем:
— Ну, що ти стоїш, як стовп дерев’яний?
Я остовпів. Думки розлетілися на всі боки, наче в голові була зграя божевільних метеликів. Люська побачила мою розгубленість і радісно всміхнулася, наче кішка, що врешті побачила жили на горлянці жертви.
Ох, і не люблю я такі посмішки. Тому й думки зароїлися в голові, як подратовані бджоли.
Голова в мене, зазвичай, працює за кількох, та іноді, буває, спочатку брякаю дещо спересердя, а вже згодом починаю обмізковувати те, що видав. Мабуть, саме тому вважаю себе неперевершеним майстром експромту.
— Між іншим, люба, ти хоч знаєш, що дерев’яний пишеться через апостроф?
Я й сам не знаю, до чого мені спало на думку хизуватися знанням апострофу. Люська це теж не зрозуміла, і тому вклякла з широко витріщеними очима. В її зіницях заблимав вогонь пізнання: «І до чого це? Навіщо він таке видав?»
Я ж зранку думати практично не міг і прорік перше, що прийшло на думку. Хоча з граматики в мене завжди була «трійка», але

Останні події

09.05.2025|12:40
У Києві презентують поетичну збірку Сергія «Колоса» Мартинюка «Політика памʼяті»
09.05.2025|12:34
Вірші Грицька Чубая у виконанні акторів Львівського театру імені Франца Кафки
07.05.2025|11:45
Meridian Czernowitz видає першу поетичну книжку Юлії Паєвської (Тайри) – «Наживо»
07.05.2025|11:42
Місця та біографії, які руйнує Росія. У Києві презентують книжку «Контурні карти пам’яті»
07.05.2025|11:38
У Києві відбудеться презентація книги «Усе на три літери» журналіста й військовослужбовця Дмитра Крапивенка
06.05.2025|15:24
«Читаємо ложками»: у Луцьку відбудеться перша зустріч літературно-гастрономічного клубу
06.05.2025|15:20
Помер Валерій Шевчук
02.05.2025|13:48
В’ятрович розкаже, як перемогли «велику вітчизняну» в Україні
01.05.2025|16:51
V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» оголошує старт продажу квитків та імена перших учасників
01.05.2025|10:38
В Ужгороді презентували «гуцул-фентезі» Олександра Гавроша


Партнери