Електронна бібліотека/Проза

Сорок дев’ять – не Прип’ять...Олег Короташ
Скрипіння сталевих чобіт десь серед вишень...Пауль Целан
З жерстяними дахами, з теплом невлаштованості...Сергій Жадан
Останній прапорПауль Целан
Сорочка мертвихПауль Целан
Міста при ріках...Сергій Жадан
Робочий чатСеліна Тамамуші
все що не зробив - тепер вже ні...Тарас Федюк
шабля сива світ іржавий...Тарас Федюк
зустрінемось в києві мила недивлячись на...Тарас Федюк
ВАШ ПЛЯЖ НАШ ПЛЯЖ ВАШОлег Коцарев
тато просив зайти...Олег Коцарев
біле світло тіла...Олег Коцарев
ПОЧИНАЄТЬСЯОлег Коцарев
добре аж дивно...Олег Коцарев
ОБ’ЄКТ ВОГНИКОлег Коцарев
КОЛІР?Олег Коцарев
ЖИТНІЙ КИТОлег Коцарев
БРАТИ СМІТТЯОлег Коцарев
ПОРТРЕТ КАФЕ ЗЗАДУОлег Коцарев
ЗАЙДІТЬ ЗАЇЗДІТЬОлег Коцарев
Хтось спробує продати це як перемогу...Сергій Жадан
Нерозбірливо і нечітко...Сергій Жадан
Тріумфальна аркаЮрій Гундарєв
ЧуттяЮрій Гундарєв
МузаЮрій Гундарєв
МовчанняЮрій Гундарєв
СтратаЮрій Гундарєв
Архіваріус (новела)Віктор Палинський
АРМІЙСЬКІ ВІРШІМикола Істин
чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
Завантажити
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

тобі заманеться. - Значить, я не можу вчитись там лише тому, що ви мене годуєте? Гм... Квітослава йде до своєї кімнати. Назавтра вона заявляє: мамо, я влаштувалася продавцем до фотомагазину. Працюватиму в другу зміну. Платити обіцяли небагато, але мені вистачить на те, щоб себе годувати. - Це виключено! Ти не будеш працювати, бо тобі необхідно вчитися! Ти мусиш здобути освіту, каже мама. Добре, мамо, погоджується Квітослава, але освіту - географічну. Мама падає на стілець, закриває обличчя долонями. Навіщо ти мучиш мене, доню, нащо ти робиш мені боляче?


Вони ще навіть не замовили комп'ютер у салоні, а Оля вже сказала: «Побачимось у чаті». Можливість потеревенити з подружкою як мотив купівлі електронно-обчислювальної машини - це по-сучасному.

Це несправедливо, думає Квітослава. Це ж я випросила в тата гроші на комп'ютер. І не з першого разу мені це вдалось. А в Інтернеті тепер сидить мама. Безвилазно, причому! Квітослава ображено тиняється по кімнатах, дивиться в мамину спину, чекає, коли вже мама набавиться. Нарешті! Дзвінок у двері, мама підводиться, йде в коридор, навіть не закривши Інтернет. Обережно, тихо підходить до комп'ютера Квітослава. Вона дивиться на Інтернет. Інтернет дивиться на неї. - Ого, - думає Квітослава, - ну нічого собі!


Вона любить географію, наївну науку, що все намагається сфотографувати весь світ, але він від неї втікає. Змія Кундаліні ганяється за своїм хвостом, а довкола - слони, черепахи, меридіани, відмінники в окулярах.

Квітослава вивчає географію. Перу - велика країна на тихоокеанському узбережжі Південної Америки. Ага. Населення Перу становить близько двадцяти п'яти мільйонів чоловік. Ого. Більшість населення Перу - індіанці. Ух ти, це цікаво. Решта - метиси та креоли, нащадки іспанських завойовників та переселенців. Більшість індіанців Перу говорять мовою кечуа. Мова кечуа - одна з двох державних мов Перу. Інша - іспанська. Решта індіанців говорять мовою аймара. Дивно, думає Квітослава. Є креоли, є індіанці. Для одних є державна іспанська, для інших державна кечуа. Нащо тоді аймара? Чому б її взагалі не скасувати?


«Відкиньтесь на спинку крісла, поки програма здійснить усе необхідне...» (психотерапія від Windows).

Інтернет, на думку Квітослави, просто геніальна річ. Там є все. А головне, там дуже просто знайти кохання! Як два пальці. Заходиш на google.com.ua, пишеш у відповідному полі: «кохання» і на кнопочку натискаєш. Ось воно, ось! Ну, це, звісно, був жарт. Але кохання Квітослава собі в Інтернеті все-таки знайде, і дуже нещасливе, отак.


«Парниковий ефект» - це, виявляється, щось пов'язане з вуглекислим газом, озоном, атмосферою. А зовсім не те, що з нею робиться через мамин суворий режим. Ось як корисно вивчати географію!
Голоси хлопців під вікном чарують. Поки вони гомонять, не розв'язати Квітославі жодного прикладу з вищої математики. Вона вимикає лампу, робить собі кубельце на постелі: слухає, слухає. Які вони, власники цих юних, верескливих, прокурених голосів? Чим пахнуть - потом, борщем, сигаретами, життям, соняшниковим насінням, портвейном, здоров'ям? Так тяжко Квітославі повторювати про себе мамині аргументи: вони, мовляв, хулігани, бандити, шпана. Вони курять траву, нюхають клей «Момент». Від них навчишся лише поганого. Якщо вони покличуть на вулиці, не зупиняйся, йди. Ах, якби ж вони лишень покликали. Якби трохи посунулись і дали місце поряд із собою на трубі теплотраси. Лячно, солодко й кисло від пивного духу з вуст. Вони говорять просто гіпнотичні речі. «Коли Бодя вернеться, ти будеш смоктати флаг!»


Я дуже перепрошую, чи не могли б Ви мені сказати, котра то зараз година, будь ласка?

Згідно зі статистичними даними, акуратно виписаними у щоденник, у середньому за тиждень Квітославу тричі називають «пані» й сім разів - «дівчинкою», тим часом понад 55% незнайомих людей звертаються до неї на «ти»; незнайомі хлопці двічі на тиждень намагаються заговорити до неї російською й двічі - українською; її мобільний телефон дзвонить у середньому три з половиною рази на день, а сама вона пише два sms-повідомлення; під час ожеледі вона мусить упасти як мінімум раз на два дні; більш ніж у двох третинах випадків, коли йде дощ, вона не має при собі парасолі; її викликають на 45% семінарів, на третину частіше, ніж будь-кого з їхньої групи, але в 30% випадків їй доводиться зізнатись, що вона не готова; хлопці воліють називати її Славою (вона сама терпіти цього не може), дівчата Квіткою, Квітою або Квітусею, а 70% викладачів за будь-яких обставин називають її повним ім'ям. Обведено червоною ручкою: на 20% зростає інтенсивність спілкування з хлопцями в ті дні, коли вона напахчена своїми улюбленими «Fiji». Кутики вуст піднімаються: цікаво-цікаво!


«Як думаєш, вона вже...? - Смієшся? Це непробивна цілка, вона такою буде, навіть якщо перепробує всю камасутру. Діагноз - хронічна незайманість.» (Розмова, за яку одногрупникам має бути соромно.)

24 травня 1822 року армія Симона Болівара й Антоніо Хосе де Сукре вкупі з місцевими

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Останні події

14.07.2025|09:21
V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» презентує цьогорічну програму
11.07.2025|10:28
Оголошено конкурс на літературну премію імені Богдана-Ігоря Антонича “Привітання життя”
10.07.2025|23:18
«Не народжені для війни»: у Києві презентують нову книжку Артема Чапая
08.07.2025|18:17
Нова Facebook-група "Люблю читати українське" запрошує поціновувачів вітчизняної літератури
01.07.2025|21:38
Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
01.07.2025|18:02
Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
01.07.2025|08:53
"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
01.07.2025|08:37
«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
01.07.2025|08:14
Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
01.07.2025|06:34
ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року


Партнери