Електронна бібліотека/Казки
- Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
- Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
- Сонячний хлопчикВіктор Палинський
- де каноє сумне і туманна безмежна ріка...Анатолій Дністровий
- Любити словомЮрій Гундарєв
- КульбабкаЮрій Гундарєв
- Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
- Закрите небоЮрій Гундарєв
- БезжальноЮрій Гундарєв
- Людському наступному світу...Микола Істин
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- Пізно ввечері, майже поночі...Сергій Жадан
- Поетичні новиниМикола Істин
- Настя малює не квіткуПавло Кущ
- БубликПавло Кущ
- Серцем-садом...Микола Істин
- коли надто пізно ти знаєш що мало любив...Анатолій Дністровий
- LET ME GОOKEAN ELZY
- Конвертуй світлосутність поезії в душах...Микола Істин
- де я тебе розлив...Сергій Осока
- "Рейвах" (уривок з роману)Фредерік Верно
- Стільки людей поховано у пустелі...Олег Короташ
- Можеш забрати в мене трохи страху?Сергій Жадан
- Далі стоятимеш там, де завжди і була...Катерина Калитко
- Після снігуОксана Куценко
- Спочатку поет жив в життєпросторі світла...Микола Істин
- Буде час, коли ти...Сергій Жадан
- Буде злива початку світу, і підніметься Рось...Катерина Калитко
- І не вистачить сонця, аби все освітитиСергій Жадан
- отак прокинутися від вибуху...Павло Коробчук
- посеред ночі під час важкого кашлю...Анатолій Дністровий
- з міста, якого немає, не доходять новини...Галина Крук
пахощі по всій окрузі, що аж сусідський собака облизався, сидячи на прив’язі. А що вже казати про голодного Сушка. У нього від таких пахощів аж у животику замурмотіло і, забувши про обережність, він видерся на підвіконня.
- Це що, мені стільки їжі принесли? Напевно, нікого ж більше немає. І чому це мене так годують? Ну спасибі, – сказало білченя облизуючись. - Мама завжди казала, що за все потрібно дякувати.
А бабуся саме вийшла у сусідню кімнату і білченя, вмостившись зручно біля мисчини, почало, прицмокуючи, ласувати пиріжками. Від такого задоволення воно аж очі заплющило. Пиріжки були дуже смачні, з свіжими вишеньками, та ще й із запашною цукровою помадкою.
- От як же тут добре, тут така їжа смачна, не те що у нас у лісі. Я мабуть, тут залишусь та буду жити собі, – розмріявся Сушко. Та раптом Сушко запримітив, що внизу під вікном є ще хтось. Білченя перехилилось і побачило когось схожого на себе, лише без китичок на вушках та й хвостик у тваринки був не такий пухнастий, як у Сушка, а тонкий. Тваринка мала ще маленький носик та шубка її була не руденька а біла-біленька, мов сніжок. Незнайомець тихенько м’явкнув і проворно вискочив на підвіконня, де сидів Сушко.
– Ти хто таке? - запитала тваринка. – Я тут живу вже цілий рік зі своїми батьками, але тебе жодного разу не бачив. Мама і тато тут на роботі, вони ловлять мишей, які нищать господарів урожай. А он у тому хліві живуть ще різні тварини та птахи. А ти теж котик? Бо я котик і звуть мене Тишко.
– Ні, я білченя, – відповів Сушко. І повідав свою історію: як у лісі заблукав та заснув, а прокинувся вже тут і дуже голодний. І що хтось йому подав дуже смачну їжу. Та котик, почувши останні слова, так почав сміятись, що мало не впав з підвіконня.
– Ой–ой–ой, не можу, от сміхота! Ти що, подумав, що це для тебе ці пиріжки? От чудний ти. Ну і насмішив, – заливався сміхом Тишко.
Білченя, не розуміючи чому Тишкові так смішно, насупив бровки та насторожився.
– А кому ж, коли більше нікого поряд немає? Хіба це не мені?
– Ну і смішний же ти. Бери собі ще один пиріжок, якщо ще не наївся та тікаймо звідси, бо як господиня запримітить, що ми її пиріжки їмо ото нам перепаде. А я тобі потім усе розкажу. Подобаєшся ти мені, давай будемо дружити?
– Давай, а як це?
– Друзі – це коли ми допомагаємо один одному у біді, чи радіємо коли у когось з нас свято. Розумієш?
– Гаразд, давай будемо друзями, – зрадів Сушко, беручи з мисчинки два пиріжки: для себе і для друга.
– Поживеш поки що у мене, а коли дідусь знову поїде у ліс - тоді повернешся додому. Самому тобі туди не добратися. Це недалеко, але дорогою собаку злу можеш зустріти, чи ще якогось ворога. Краще буде коли ти з дідусем поїдеш, та й мені спокійніше.
Тишко зі смачними пиріжками швиденько побіг до комори, де було його та мамине кубельце, а Сушко, оглядаючись, попрямував слідом.
Забігши у комору і вмостившись у тепле ліжечко-солому, Сушко та Тишко подивились один на одного та весело засміялись. Вони вже справді стали друзями.
5. Що розповів Тишко....
Друзі взялись ласувати пиріжками. Ще кілька хвилин у комірці було тільки й чути, як сопіли носики, цокотіли зубки, відкусуючи шматочки пиріжка, та причмокували ротики.
- Уф, ну й смачні пиріжки сьогодні спекла бабуся, – облизуючись промуркотів Тишко. – Тобі як? Смачно? – озирнувшись, запитав він у білченяти та побачивши, що той лишень напхав повний ротик і навіть не може пожувати це все, знову засміявся. – Ні, все-таки ти дуже чудний. Весело мені з тобою. Ну, доїдай і я тобі покажу усе обійстя, з усіма познайомлю.
– Ой, Тишку, я так наївся, – проковтнувши останній шматок пиріжка, нарешті промовив Сушко, облизуючи вуса. – Поворухнутися не можу. Та давай розказуй. Я уважно слухаю.
– Господиня на свято напекла пиріжків, гостей чекає. А на підвіконня поставила, щоб охололи. Але ти не хвилюйся, пиріжків там багато вона й не помітить, що кілька пропали. Я завжди так собі беру, – одказав Тишко, струшуючи крихти пирога зі свого чистенького пухнастого животика.
Ще хвилину друзі поніжились у теплому кубельці і першим підвівся Тишко:
– Ну що, ходімо, а то скоро вечір і мати з батьком з роботи повернуться, треба буде робити уроки. Та й не пустять нас нікуди вночі. А давай підеш якось з нами на полювання. Хочеш? Я попрошу батька, щоб дозволив і тебе взяти. Це так цікаво! Тільки ти повинен будеш добре вимитись перед цим, щоб нас не почули миші. Згода?
– А це не страшо? Уночі? ..... Я боюсь! – закліпав Сушко оченятами.
– Та не бійся ти, ми ж будемо не самі. Мене ще самого не відпускають! А якщо чесно, то я й не хочу нікуди йти. От зараз би подрімати....... Та треба вчитися, бо господарі можуть мене покарати – молочка не налити або, ще гірше – віддати мене до злої тітки Мурлихи. У неї зараз мій дядько живе, він був дуже лінивий, не хотів ловити мишей, а лишень на печі лежав та їв. От господиня і віддала його у ту школу. А Мурлиха, кажуть, заставляє жити
Останні події
- 23.12.2024|20:38Вийшов друком другий том духовних записок Ігоря Павлюка
- 23.12.2024|18:24У ВСЛ виходить новий роман Євгенії Кузнєцової «Вівці цілі»
- 19.12.2024|11:01Топ БараБуки: довгий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року
- 19.12.2024|07:49Топ продажів видавництва VIVAT у 2024 році
- 18.12.2024|13:16Фонд Східна Європа за підтримки Швейцарії випустив онлайн-курс для підлітків «Не можеш сказати – пиши!»
- 17.12.2024|19:44Мирослав Лаюк став лауреатом премії імені Шевельова 2024 року
- 17.12.2024|19:09Вийшов трейлер української стрічки «Фрагменти льоду»
- 10.12.2024|18:36День народження Видавництва Старого Лева
- 10.12.2024|10:44На Оболоні Книгарня "Є" відкриє новий культурний простір “Книгарня “Є”
- 10.12.2024|10:38Видавець Віктор Круглов пройшов відбір на навчання в Стенфордській вищій школі бізнесу