Re: цензії

20.01.2025|Олександра Салій
Пароль: Маньо
16.01.2025|Ігор Чорний
Бориславу не до сміху
09.01.2025|Богдан Смоляк
Подвижництво, задокументоване серцем
07.01.2025|Тетяна Качак, м. Івано-Франківськ
Володимир Полєк – жива енциклопедія
03.01.2025|Віктор Вербич
Обітниця Олександра Ковча: «Любити, вірити, чекати»
02.01.2025|Галина Максимів, письменниця
Про вибір ким бути: ножицями чи папером
31.12.2024|Михайло Жайворон
Між рядками незвіданих тиш
31.12.2024|Галина Максимів, письменниця
Подорож, яка змінила світ на краще
30.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Femina est…
30.12.2024|Віктор Вербич
Коли любов триваліша за життя
Головна\Події\Премії

Події

07.03.2012|20:58|Олександр Парій, Чернігів

У Чернігові вручили премію імені Леоніда Глібова

Атмосфера на святі в Чернігівській обласній науковій бібліотеці імені В. Короленка була дивовижно зворушливою і світлою. Жодних нудних промов, ніякого офіціозу.

Натомість проникливо звучали вірші класика і чудові українські пісні. На великому екрані демонструвалися світлини та відео. Також просто під час цієї літературно-мистецької імпрези відбулося пряме включення з Хмельницької обласної наукової бібліотеки за участю відомих науковців.

Але головною родзинкою свята стало нагородження лауреатів Літературної премії імені Леоніда Глібова. Вів урочисту церемонію голова Літературної спілки «Чернігів», головний редактор журналу «Літературний Чернігів», заслужений працівник культури, член Національної спілки письменників України Михась Ткач.

Відомого журналіста і письменника Сергія Дзюбу відзначено за книги публіцистики з радіоверсіями «Життя між кулями», «Заєць, мавка і кулемет» та «Королі і «капуста». Неймовірні пригоди українця Павлюка», які побачили світ за сприяння регіонального медіа-центру Міністерства оборони України (начальник Валентин Буряченко, м. Чернігів), а також казкову трилогію «Душа на обличчі». Лауреат подякував за допомогу своїм колегам - чернігівським військовим журналістам - та відомому меценату Олександрові Шкурату. «Без підтримки цих людей не було б і п´яти моїх книг та радіокниг на військово-патріотичну тематику, - наголосив Сергій Дзюба. - Зараз у чернігівському видавництві Валерія Лозового готується до друку шоста така книжка (а взагалі - 31-а за ліком) - «Троянці». І ця книжкова серія буде продовжуватися».


Сергій Дзюба та Михась Ткач


Володимир Кузьменко та Михась Ткач

Лауреатом цьогорічної премії імені Леоніда Глібова став і почесний президент Благодійного фонду імені двічі Героя Радянського Союзу Олександра Молодчого, голова опікунської ради Чернігівської міської громадської організації інвалідів «Життя триває», депутат Чернігівської міської ради Олександр Шкурат. Його відзначено за визначну благодійну та громадську діяльність, зокрема підтримку резонансних військово-патріотичних проектів, втілених спільно з регіональним медіа-центром Міністерства оборони України. Оскільки Олександр Володимирович саме перебував у терміновому відрядженні, Михась Ткач вручив престижну нагороду помічнику Олександра Шкурата - депутату Чернігівської районної ради Володимирові Хорошковському. Також Олександр Шкурат відзначений Міжнародною премією імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень» (диплом і медаль від імені організаторів урочисто передав Сергій Дзюба) та почесною грамотою Всеукраїнської асоціації ветеранів-підводників (нагороду вручив голова обласної організації цієї відомої в нашій державі і за кордоном асоціації, капітан першого рангу, видатний підводник Ігор Галутва).

Також премії імені Леоніда Глібова отримали доктор філологічних наук, професор, заступник головного редактора журналу «Літературний Чернігів», завідувач кафедри слов´янської філології Київського національного лінгвістичного університету Володимир Кузьменко (за літературознавчі і краєзнавчі статті, опубліковані в журналі «Літературний Чернігів» протягом останніх років) та письменниця Ніна Ткаченко і фотохудожник Володимир Яковенко з Прилук (їх відзначено за збірку поезій із фотоетюдами «Спалах»).

Лауреати читали вірші (звучали поезії Леоніда Глібова, Сергія Дзюби, Ніни Ткаченко та Миколи Лелюка). Прекрасну концертну програму підготували студенти Чернігівського музичного училища імені Л. Ревуцького.

На особливу подяку заслуговують і співробітники обласної наукової бібліотеки імені В. Короленка (Ольга Соловцова, Наталія Карбовська та їхні колеги), які підготували таке натхненне, весняне свято, і фундатори премії імені Леоніда Глібова - Літературна спілка «Чернігів» та журнал «Літературний Чернігів».

Нагадаємо, що престижна на Придесенні і в Україні премія заснована в 2002 році. Присуджується ця почесна відзнака щороку в день народження видатного українського письменника Леоніда Глібова: поетам, прозаїкам, літературознавцям, краєзнавцям - за кращі твори, громадським і державним діячам, меценатам - за благодійну діяльність та вагомий внесок у духовне відродження України і рідного краю.

На фото вгорі: Володимир Хорошковський



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери