Події

22.07.2011|20:32|Буквоїд

Сестри Чернінькі: Ми не вважаємо за потрібне подобатись усім

22 липня на «Буквоїді» відбувся чат із львівськими письменницями Оленою та Юлією Чернінькими. Пропонуємо стенограму чату.

Павло 22:37:51 Які книги змінили ваше життя?

Книги життя не міняють. Вони можуть тільки корегувати або впливати на світогляд людини. Сподіваємося, що «Хутір Розбещених Душ» виконає саме цю функцію. :)

enejjj 23:12:26 Вопрос Елене и Юле, к каждой в отдельности: Какова твоя основная и глобальная миссия, как постоянно развивающейся личности, как человека несущего своё слово в широкие массы, как творца участвующего в формировании коллективного сознания...?  

Олена: місія моя проста. Хочу прожити життя таким чином, аби коли мене вже не буде, мої діти та онуки могли переглядати світлини не тільки з любов´ю, а й з гордістю. Це щодо розвитку особистості.   На рахунок слова у широкі маси - то це доволі таки абстрактне запитання. Насьогодні пишу те, що відчуваю. Яким чином моє слово сприйматимуть маси - це вже індивідуальна справа кожного, хто читатиме мої твори. Звичайно, що не всім вони подобатимуться. На це й не претендую. Але приємно, коли люди присилають слова подяки й море запитань про наступні творчі плани, А тепер щодо творця. Дуже не люблю це слово по відношенню до себе, бо Творець - на небі....

Юлія: У кожного на Землі є місія - і у Вас, і в мене. Її можна виконувати двояко. Або нести попереду колони, наче транспарант та голосно вигукувати про свою НЕБАЙДУЖІСТЬ, або мовчки робити те, що вважаєш за потрібне. Я думаю, що перший шлях хибний, тому обираю другий.

Юрчик 18:43:07 Чи плануєте автограф-сесію? Хочу підписати книжку, бо дуже фанатію від Вас обох!!!  

Найближчим часом плануємо бути на Форумі видавців у Львові. Приходьте, із радістю все підпишемо :)

Юрчик 18:46:02 Як Ви реагуєте на негативну критику?  

Реагуємо спокійно. Не вважаємо за потрібне подобатись усім. Яскраві особистості завжди викликають подразник - або позитивний, або негативний :)

Леонід 19:39:26 Ваші улюблені квіти? Та дата найближчої презентації.  

Олена - гортензії, бузок, жасмин

Юлія - всі квіти гарні, але шкода їх зрізати. Тому люблю квіти у горщиках.

Найближча презентація - у вересні.

Божка 12:09:14 А які книжки вплинули на ваш світогляд?

«Анатомія жлобства» Густав Водічка, «Поховайте мене за плінтусом» Павло Санаєв, «Чочара» Альберто Моравіа, Булгаков, Ремарк та інші. 

яр левчук 20:55:32 Добрий день! Ви прекрасні та милі й дуже чарівні жінки))) Як такі тендітні й тонкі натури можуть удвох писати роман? Розкажіть про свою творчу лабараторію, будь ласка?  

Добрий день :). Дякуємо за компліменти. Писати вдвох нам дуже зручно й комфортно. Тому часом співчуваємо тим авторам, в яких немає поряд рівноцінного партнера та однодумця. Думки наші співпадають. Тому з легкістю продумуємо сюжет й викладаємо його на папері.

МаркІІІ 12:17:01 У Вас дуже яскрава зовнішність, чи не поступали Вам пропозиції знятись у еротичній фотосесії? Якщо ще ні, то чи погодилися б Ви на таку пропозицію в майбутньому?  

Пропозиція була від відомого фотографа. Але нам радше імпонує зацікавлювати думкою, а не тілом. Вишукана еротика - це красиво, але складно уявити себе у ролі моделі. :)  

Жила 12:20:27 Коли в Донецьк з презентацією?  

Це питання до генерального директора ЛА «Піраміда» п. Василя Гутковського. Він планує усі презентації. Та нам дуже приємно, що Ви запрошуєте. Сподіваємося, що завітаємо у Донецьк також. 

Романна 22:32:56 Чи є у Вас погані звички? Які? І чи є хороші?  

Поганих звичок не маємо. Ведемо здоровий спосіб життя, займаємося спортом, не палимо й не зловживаємо спиртними напоями. Усім радимо робити так само :)

юрко 12:28:26 п. Сестри. дуже інтригуючий буктрейлер вашого нового роману. а коли ми нарешті побачимо? з нетерпінням чекаю  

Приблизно жовтень-листопад цього року. Спочатку плануємо презентацію у Львові, а потім - у Києві. А у вересні приходьте на Форум видавців, там ми презентуватимемо збірку поезії. 

Nadya Rodchenko 11:24:07 Koly vy pochaly pysatu i koly vlasne pruyschla dymka pysaty razom y dvox.I chy nemae mij vamy konkyrenzii i neporozymin yak mij avtoramy.Zazdrosti mojlyvo.
I ze odne pytannya : kto vasch ylyblennuy avtor,kogo bilsche povajaete? S povagou,Nadya Rodchenko. 

Олена: Я почала писати у школі, завжди обожнювала складання творів на уроках літератури. Часом писала одразу два твори на різні теми - для себе й для подруги. Юля складала для мами казки ще в тому віці, коли не вміла писати :). Яка може бути заздрість, коли наші книги виходять під спільним іменем? :)  А от здорова конкуренц1я присутня. Бо вона завжди тримае нас у тонусі, і не дозволяє розслаблятись.

Наш улюблений автор - Густав Водічка.

Bax 12:37:09 Розкажіть трохи про себе. Чим ви займаєтеся? Що для вас література - заробіток чи просто захоплення? Як продаються ваш роман «Хутір розбещенних душ»?  

Роман продається добре. Самі не сподівалися, що він набуде такого розголосу. Письмо - це для нас свого роду «релакс». Займаємося ще фотографією, музикою. Юля паралельно навчається на факультеті журналістику у ЛНУ імені І.Франка.

МаркІІІ 12:40:43 Яким спортом займаєтесь? Чи відвідуєте спорт-клуб? Якщо так, то який?  

Олена: Відвідувала «Євроспорт». Зараз, після невеличкої перерви буду відновлювати абонемент. Часом на велосипеді катаюсь ввечері в парку.

Юля: Щоранку годину бігаю в парку. Люблю побавитись з гантельками. :)

enejjj 12:41:22 А в Киеве когда и что планируете? 

Плануємо після Форуму видавців презентувати у Києві збірку поезії «Колись давно, як ще дерева говорили...».

юрко 12:43:56 Ваш новий роман буде більш вибуховим і містичним? це буде новий прорив в українській літературі? 

Олена: Не знаю, чи буде він вибуховим:) , але містичним буде точно.  

Юля: Задум другого роману цілком різниться з першим. Він без буфонади та сарказму. 

Oksamytka 12:45:44 Чи любите ви подорожувати? Цікаво куди.  

Так. Любимо. Обійшли Крим та Карпати. Подорожували Польщею. 

Олена: Планую в найближчий час побачити Венецію та Флоренцію, завітати у Лондон.

Юлія: Хочу побачити наживо норвезькі фьорди та усі північні країни. 

Oksamytka 12:46:57 Що впливає на вашу творчість в першу чергу?  

В першу чергу - це спостережливість та враження від цікавих знайомств, подій та розмов. Враження можуть бути як позитивні, так і негативні. 

Oksamytka 12:54:36 Ви ведете блоги чи ще щось подібне? Разом чи окремо?  

Ні. Не ведемо. Спілкуємося у соцмережах. Окремо.

юрко 13:01:21 в основу роману закладені реальні події?  

Звичайно, що прототипів багато. Щось на кшталт «Римських оповідань» Альберто Моравіа. Збірні образи, де в багатьох персонажах будь-який читач може впізнати себе чи свого сусіда.:)  

enejjj 13:03:14 Как происходит совместный процесс творчества? Каждая пишет свою главу? или свою сюжетную линию? Или одна пишет основу, а вторая детализирует?... расскажите:) 

Сюжет придумуємо разом. Шліфуємо та відточуємо його, а потім починаємо писати. Буває по-різному. Іноді пишемо різні глави, іноді - різні сюжетні лінії. А часом - пишемо одну главу разом і з´єднуємо думки до купи. Це вже як піде. :)

Bax 13:14:25 Скажіть, а вам не заважає сексуальність?))) Як думаєте, люди адекватно сприймають вашу творчість чи вас як персонажів літпроцесу?:)  

Все залежить від ситуації. Часом допомагає, а часом - заважає. Адекватно сприймають - адекватні люди, а неадекватні - пишуть якусь «дурню» та чомусь переважно під псевдо. 

Oksamytka 13:12:25 щось даєте зі свого досвіду своїм героям?  

Намагаємося їм допомагати. Та вони нас не завжди слухають, живуть своїм життям, роблять свої помилки та здобувають вже свій власний досвід :))) 

Oksamytka 13:21:46 Скажіть щось, щоб зацікавити мене, можливого вашого потенційного читача, прочитати ваш роман  

Ми не будемо нікого нічим навмисне зацікавлювати. Бо наш Читач - знайде нас сам. Як кажуть наші північні сусіди : «Насільно міл нє будєш»:))) 

enejjj 13:23:16  Чтобы плодотворно творить, жить нужно вместе? Личная жизнь отражается (отразится) на творчестве?  

Особисте - завжди залишатиметься особистим. Жити разом не обов´язково. Треба лишень вміти відчувати одне одного.Додаткові матеріали

18.06.2011|12:54|Події
Олена та Юлія Чернінькі. Поезія (АУДІО)
01.06.2011|22:54|Події
Сергій Руденко представив свій «Пантеон класиків» (ФОТО)
15.04.2011|08:49|Події
Сестри Чернінькі презентували роман «Хутір Розбещених Душ» (ФОТО, АУДІО)
14.04.2011|07:35|Події
Сьогодні у Києві сестри Чернінькі презентують «Хутір Розбещених Душ»
11.04.2011|17:07|Події
Сестри Чернінькі презентують у Києві «Хутір Розбещених Душ»
24.05.2011|12:06|Події
Сестри Чернінькі: «Ми пишемо для власного задоволення»
04.06.2011|08:07|Події
Невідомі сестри Чернінькі. Архівні фото
17.07.2011|11:46|Події
Сестри Чернінькі на радіо «Культура» (ВІДЕО)
01.04.2011|22:21|Новинки
Олена та Юлія Чернінькі. «Хутір Розбещених Душ»
03.05.2011|10:42|Re:цензії
Натуралізм як художня зона життєвої правди
Цікава есхатологія від принцес трешу
Чернінькі Олена і Юлія
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери