Re: цензії
- 20.11.2024|Михайло ЖайворонСлова, яких вимагав світ
- 19.11.2024|Тетяна Дігай, ТернопільПоети завжди матимуть багато роботи
- 19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачкаЧасом те, що неправильно — найкращий вибір
- 18.11.2024|Віктор ВербичПодзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
- 17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. СумиДіалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
- 14.11.2024|Ігор Бондар-ТерещенкоРозворушімо вулик
- 11.11.2024|Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти«Але ми є! І Україні бути!»
- 11.11.2024|Ігор Фарина, член НСПУПобачило серце сучасніть через минуле
- 10.11.2024|Віктор ВербичСвіт, зітканий з непроминального світла
- 10.11.2024|Євгенія ЮрченкоІ дивитися в приціл сльози планета
Видавничі новинки
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
- Легенда про ВільнихКниги | Буквоїд
- Нотатник Вероніки Чекалюк. «Смачна комунікація: гостинність – це творчість»Книги | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Небо, ромашки і ти»Поезія | Буквоїд
- Володимир Жупанюк. «З подорожнього етюдника»Книги | Буквоїд
Літературний дайджест
Філософія перемоги
Творчий геній будь-якої людини — це її особистий талант у згорнутому вигляді. Розкрити його, втілити в конкретному продукті, а не просто прожити життя — ось задача для справжніх мічурінців духу і волі, до яких звертається Валентин Бадрак у своєму дослідженні «Стратегії видатних особистостей».
Автор цього підручника з досягнення успіху недаремно вважає, що кожен з нас прийшов у цей світ із шансом на місію. І що будь-яка людина наділена божественним потенціалом для пробудження власної особистості, а також для реалізації себе у будь-якій сфері життя. Цьому сприяють безконечні історії про героїв, які супроводжують обивателя протягом його існування в соціумі. Вони заманливі, ці історії, у них вільно помріяти про власну успішність а чи побідкатися про втрачені ілюзії та нездійснені надії. Хай там як, але приклад героїв завжди наснажував людину, а якщо додати, що в «Стратегіях видатних особистостей» розкриваються секрети більш ніж 400 легендарних історичних персон, то не спокуситися таким тренінгом просто неможливо. Хто ж не схоче дізнатися про секрети успіху таких кумирів усіх часів і народів, як Генрі Форд і Брюс Лі, Альберт Ейнштейн і Мадонна, Лев Толстой і Стівен Спілберг, Блез Паскаль і Пабло Пікассо, Джон Рокфеллер і Віктор Гюго, Юлій Цезар і Коко Шанель? Крок за кроком простежує автор книжки механізм їхнього успіху — від народження феноменальних ідей до формування конкретних рішень і провадження ідей у життя.
З одного боку, автор книжки правий, і ніщо так не активізує активно-бойовий дух обивателя, як згадка про конкретних осіб, які пройшли шляхом тяжких випробувань до великих здійснень. Протягом п’ятнадцяти років професійно досліджуючи технологію успіху, Валентин Бадрак чітко роз’яснює, що ж саме було причиною перемоги, і як використати чарівний арсенал «успішних» засобів. З іншого боку, він недаремно щокроку нагадує про те, як ззовні на людину тисне важезна технократична система, а всередині дедалі частіше оселяються відчуття розгубленості й відчуження. Тож не дивно, що, крім історій успіху, у книжці чимало ілюстрацій і «темних сторін» у досягненні слави. Свою оповідь автор починає з дослідження причин, які заважали уславленим особистостям стати тим, ким вони стали. Такими причинами були комплекси нелюбої дитини, як у Леонардо да Вінчі, Михайла Ломоносова чи Коко Шанель, або комплекс смертельної небезпеки, як у Миколи Гоголя, Альбера Камю, Федора Достоєвського чи Ван Гога, або зовсім уже фрустрація соціального відторгнення, як у Чингісхана, Івана Грозного, Гітлера, Распутіна чи Саддама Хусейна.
І тут автору книжки можна закинути дещо з галузі «національно-ментальних» складових перемоги, які завертають нас у рідні малоросійські пенати і які не менш успішно проілюстрували б його дослідження. Так, попри пропаганду активної позиції, слід зауважити, що рецидив «обломовщини», виявлений і з легкістю сприйнятий суспільством завдяки роману Івана Гончарова, свого часу був не менш рішучо скорегований іншою бідою цивілізації. Згадаймо, як безвільного русака-поміщика Іллю Ілліча постійно спонукав до рішучих дій його кращий друг німець Андрій Штольц. Із часом бездумне епікурейство романтиків для багатьох виявилося чи не єдиним проявом духовності, але було пізно, і цю рису «національного характеру» вже активно витіснила штольцевщина — войовничий прагматизм лідерів «нового життя». У такий спосіб ствердилася приказка «що для німця добре, те для росіянина — смерть». А як щодо нашого люду? Чесно кажучи, не краще, адже він завжди славився підозрілим ставленням до будь-яких змін не те що з боку чужинців, а й до всього прогресивного, що пропонували йому вже рідні культурники. Чи не досі наш любий народ, як писав Володимир Винниченко, «дивиться з-під лоба на наші маніпуляції і грізно мугиче».
Вже сьогодні маніпуляції, якими цивілізація одурманює людину, істотно змінилися, хоч бажаного успіху так і не було досягнуто. Автор книжки застосовує у своєму дослідженні як надбання кращих філософів давнини, так і рецепти сучасних психоаналітиків із популярним нині НЛП (нейролінгвістичне програмування) включно. Але при цьому він зауважує, що всі попередні схеми успіху підганялися під пересічного обивателя, а не під моделі геніальних учених чи полководців. Так, техніка рольової гри від Дейла Карнегі, критикованого автором, — штучна посмішка, дорогий костюм, престижне авто — годиться лише для середнього менеджера, що прагне вирости хіба що до рівня директора компанії. Але якщо планку мети виставити вище, а діяльність людини спрямувати не на досягнення статусу, а на вироблення нового продукту, то не забариться виявитися і внутрішня свобода, і особиста незалежність.
Отже, як досягти успіху в житті? Навряд чи будь-яка книжка про видатних осіб допоможе пересічній людині пройти тим самим шляхом перемоги. Автор «Стратегії видатних особистостей» свідомий цього і щоразу нагадує, що приклади легендарних переможців — не для бездумного копіювання, і те, що працювало вчора, сьогодні абсолютно не придатне і зовсім уже архаїчне завтра. І тому — як тренінг — більш важливо дослідити способи мислення геніїв, їхні техніки налаштування на кінцеву перемогу. Втім, найголовніше — це зрозуміти власну значущість у цьому світі. «Найбільш таємнича мить у людини — усвідомлення нею власної ідеї» — вважав апологет гуманізму Стефан Цвейг.
Отже, книжка Валентина Бадрака — це не збірка рецептів з наслідування знаменитостей. І нехай «однією з переваг людини вважається її здатність вчитися на прикладах інших», як вважав Ірвінг Стоун, але самі по собі факти з життя навіть таких успішних людей, як Генрі Форд чи Джордж Сорос, нічого не значать — вони цінні лише тоді, коли виструнчуються в чітку схему, обдуману комбінацію і філігранне виконання. Звичайно, як вважають сучасні психологи, кожній людині під силу зробити те, що зробила інша, але це один з перших постулатів у філософії успіху. Натомість автор «Стратегій видатних особистостей» виходить на інший рівень гри, на якому кожен може стати не наслідувачем чужого досвіду, а творцем власної перемоги.
Ігор Бондар-Терещенко
Додаткові матеріали
- Бадрак Валентин
- Валентин Бадрак: Раджу Фромма «Человек для себя», Дюранта «Цезарь и Христос» і Мея «Парадоксы любви и секса»
- «Вушна» література
- Геній та злодійство
- Валентин Бадрак. Сергій Згурець. «Україна-Китай: від проектів до стратегічного партнерства»
- Валентин Бадрак про сімейне щастя за розрахунком
- Валентин Бадрак. «Стратегії щасливих пар»
- Валентин Бадрак проведе семінар «Гармонійні стосунки у парі»
- 5 по 7 від Валентина Бадрака
- Карпа, Положій, Бадрак, Курков і Кідрук у empik
- Майстер-клас Валентина Бадрака в empik
- День знань у «Читайці». ФОТО
- Валентин Бадрак: «Стратегії – це можливість зрозуміти, як досягти успіху і залишитися собою»
- Валентин Бадрак та його стратегії
- «Фоліо» випустить нову серію книжок Валентина Бадрака
- ТОП-10 від видавництва «Фоліо»
- «25 багатїів України» очолили ТОП-10 «Читайки»
- Львівський форум видавців у персонах. ФОТО
- «Медвін» у персонах. ФОТО
Коментарі
Останні події
- 21.11.2024|18:39Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
- 19.11.2024|10:42Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
- 19.11.2024|10:38Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
- 11.11.2024|19:2715 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
- 11.11.2024|19:20Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 11.11.2024|11:21“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
- 09.11.2024|16:29«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
- 09.11.2024|16:23Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії
- 09.11.2024|11:29У Києві видали збірку гумору і сатири «СМІХПАЙОК»
- 08.11.2024|14:23Оголосили довгий список номінантів на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2024 року