
Re: цензії
- 27.06.2025|Ірина Фотуйма"Коні не винні" або Хроніка одного щастя
- 26.06.2025|Михайло ЖайворонЖитомирський текст Петра Білоуса
- 25.06.2025|Віктор ВербичПро що промовляють «Вартові руїни» Оксани Забужко
- 25.06.2025|Ігор ЗіньчукБажання вижити
- 22.06.2025|Володимир ДаниленкоКазка Галини Пагутяк «Юрчик-Змієборець» як алегорія про війну, в якій ми живемо
- 17.06.2025|Ігор ЧорнийОбгорнена сумом смертельним душа моя
- 13.06.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя СтефаникаЗвичайний читач, який став незвичайним поетом
- 12.06.2025|Ігор Зіньчук«Європейський міст» для України
- 07.06.2025|Ігор ЧорнийСни під час пандемії
- 03.06.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськКаміння не мовчить: контур герменевтики
Видавничі новинки
- Вероніка Чекалюк. «Діамантова змійка»Проза | Буквоїд
- Джон Ґвінн. "Голод Богів"Книги | Буквоїд
- Олеся Лужецька. "У тебе є ти!"Проза | Буквоїд
- Крістофер Паоліні. "Сон у морі зірок"Проза | Буквоїд
- Дженніфер Сейнт. "Електра"Книги | Буквоїд
- Павло Шикін. "Пітон та інші хлопці"Книги | Буквоїд
- Книга Анни Грувер «Вільний у полоні» — жива розмова з Ігорем Козловським, яка триває попри смертьКниги | Буквоїд
- Тесла покохав ЧорногоруКниги | Буквоїд
- Тетяна Висоцька. «Увага, ти в ефірі!»Книги | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Насіння кмину»Книги | Буквоїд
Авторська колонка
Постамент для Анатолія Присяжнюка
Журналіст Володимир Чередниченко, котрий свого часу намагався віднайти дворянські корені у Януковича, написав нову книжку – «Восполняемый ресурс».
Вона побачила світ у дніпропетровському видавництві «Моноліт» і присвячена голові Київського обласної державної адміністрації Анатолію Присяжнюку. Ця робота, видана тиражем 3 тисячі примірників - перша із серії про регіональних лідерів України. Другою вже анонсовано книгу про Олександра Попова - «Прагматичный подход».
Власне, «Восполняемый ресурс» і за стилістикою, і за змістом, і за оформленням нагадує книжку про Віктора Януковича - «Національна ідея». Ба більше - нинішній президент - один із центральних персонажів нової роботи Володимира Чередниченка. Саме на тлі потужної і непересічної персони Віктора Федоровича автор розповідає про усі чесноти Анатолія Йосиповича. У більшості випадків це відбувається у розмовах із журналістом Олексієм Володимирським (псевдо самого Чередниченка? - С.Р.).
Зайве переповідати усі епітети та порівняння, до яких вдався Володимир Чередниченко у своїй книзі. Думаю, оцінити епохальність тексту цілком дозволять кілька цитат із «Восполняемого ресурса».
Отже.
Діти та ветерани
Один із перших розділів книги присвячений поїздці Януковича і Присяжнюка на суботник до Нових Петрівців за участю вихованців дитбудинку та зустрічі із ветеранами війни.
«Десятиклассница Наташа Асмолкова опустила в лунку саженец, держала за ствол, пока глава государства, умело орудуя лопатой, засыпал землей и подтрамбовывал.
- Поливать не будем, как ты считаешь? - советовался со школьницей.
- Ну, зачем же? - улыбнулась в ответ Наталья. - Только что дождь прошел.
Присяжнюк садил дерево рядом. Наблюдая за Януковичем, подумал о том, что у Виктора Федоровича было такое же трудное детство, и желания, наверное, похожие.
- Чего бы хотела в жизни? - спросил Президент у девочки.
- Я много бы чего хотела, - отвечая на вопрос Президента, говорила десятиклассница. - Хотела бы, чтобы мама была жива. И отец... А еще в Греции побывать, на острове Крит. Говорят, - улыбнулась Асмолкова, - что в Греции - все есть!
Янукович обернулся с улыбкой к Присяжнюку.
- Вы, Анатолий Иосифович, слышали?.. О Крите.
- Если Наталья так же хорошо учится, как с посадкой деревьев сейчас управляется - организуем, Виктор Федорович, ей поездку...
- Покажешь мне позже свой дневник, - сказал десятикласснице губерантор. - Договорились?» (с. 13).
Розмова із ветеранами у музеї «Битва за Київ у 1943 році».
«... Один из фронтовиков спросил:
- Виктор Федорович, как вам удалось выкроить в плотном президентском графике время поучаствовать в субботнике?
- Ведь нет еще ста дней как вы приступили к работе, - поддержал друзей ветеран. - В наследство от «оранжевой власти» досталось такое разрушенное хозяйство...
- Главное, - ответил Президент, - есть прекрасные украинские люди... Что же в отношении моего рабочего графика, - сказал Янукович, - так это же я инициировал Всеукраинский субботник. Неужели смог бы в это время «отсиживаться» в кабинете на Банковой?» (с. 15).
«Василий Воронков волновался, с трудом подбирал нужные слова, переводил дыхание. Президент Украины ему поощряюще кивнул:
- Продолжайте, Василий Степанович, мне очень важно услышать ваше мнение.
- К сожалению, предыдущая власть нанесла непоправимый вред нашим отношениям с Китаем. Наверное, забыли, - сказал Воронков, - сколько Украина потеряла в Великой Отечественной, и сколько - Китай.
- Общие потери Китая во Второй мировой войне, - проявил информированность Янукович, - составили тридцать пять миллионов человек - значительно больше чем у Советского Союза...» (с.17).
Упродовж усієї книги йде опис трудових буднів Анатолія Йосиповича. Зустрічі із Патріархом Кирилом і керівником столичної адміністрації Олександром Поповим, з прем´єром Миколою Азаровим і Євгеном Сігалом, Олександром Вадатурським і Олександром Мостіпаном etc. Усіх позитивних рис головного героя - не переповісти. Але, повірте, образ вийшов фундаментальний і на віки.
Велика геополітика
Упродовж усієї книги як Віктор Янукович, так і Анатолій Присяжнюк демонструють унікальні знання всесвітньої історії та економіки. Тут мова йде і про азійських «тигрів», і про феномен Ісландії, і про грецький досвід. Анатолій Йосипович зі знанням справи розповідає про розвиток В´єтнаму, Кіпру, Китаю, Євросоюзу, Росії, Казахстану, СНД і ШОС. І не лише оповідає, а й дає прогнози подальшого світового порядку.
«Мы для Китая - это как Бризилия десятилетней давности, только в центре Европы, - сказал Присяжнюк. - Украина сможет решить целый ряд внутренних проблем и усилить позиции на внешних продовольственных рынках. Ведь если посмотреть на то, как Китай «входит» в Африку, там вкладывает миллиарды, то Украина для инвестирования в разы привлекательнее, приоритетнее» (с. 202).
Утім, як на мене, кульмінаційною точкою усіх цих розмірковувань у книзі стала розмова Анатолія Йосиповича та Віктора Федоровича перед відльотом останнього на саміт ООН.
«Виктор Янукович приехал в международный аэропорт Борисполь незадолго до вылета на саммит ООН в Нью-Йорке. Среди других Президента Украины провожал и председатель Киевского областной государственной администрации Анатолий Присяжнюк.
- В чем, Анатолий Иосифович, - спросил у него глава государства, - на ваш взгляд, все же основная причина надвигающегося мирового продовольственного кризиса? В глобальном потеплении? Росте народонаселения планеты? Или коррозии почвы и уменьшении площади пахотных земель?
- Виктор Федорович, - ответил Присяжнюк, - упадок сельского хозяйства из-за урбанизации территорий, наводнения, засухи и прочих стихийных бедствий вследствие глобального потепления, наконец, увеличение доли посевов, предназначенных для непродовольственных нужд, - все эти факторы, конечно же, способствуют мировому продовольственному кризису, но не могут считаться его основной движущей силой.
- Анатолий Иосифович, по вашему мнению, почему дорожают продукты питания? По какой причине вспыхивают голодные бунты?
- Во многих странах поводом для голодных бунтов становились не нехватка продуктов питания, а их дороговизна и доступность. И даже если производство продовольствия чудесным образом вырастет, от одного этого цены вряд ли снизятся....» (с.51).
«... Президент смотрел на председателя Киевской областной государственной администрации озадаченно:
- Нет рычагов влияния на ситуацию даже в ООН? - спросил глава государства.
- Такие рычаги и резервы есть у стран, Виктор Федорович, претендующих на роль мировых лидеров, однако они не спешат ими воспользоваться для всеобщего блага. США, ЕС и та же Россия не прочь сбить цены на своих внутренних рынках, но совершенно не заинтересованы в том, чтобы воздействовать на свои компании, торгующие на рынках внешних...» (с. 54).
Ліричне
«... Дальше Анатолий Присяжнюк читать не стал. Закрыл журнал и положил его на заднее сиденье. С грустью вспомнил овчарку Лену, которая жила в их доме под Симферополем и была любимицей всей семьи. В губернаторском доме неподалеку от столицы, где Присяжнюк живет вдвоем с женой Татьяной, животных нет» (с. 50).
Далі буде
Володимир Чередниченко разом із «Монолітом» вже анонсував вихід книги про Олександра Попова «Прагматичный поход». Схоже, це станеться вже цього, 2013 року - у рік виборів столичного голови. Тож, панове, запасаймося поп-корном.
Додаткові матеріали
- Про культ особи тов. Януковича
- Про культ особи тов. Януковича-2
- Від Африки до України. "Yanukopedia" Сергія Руденка
- Автор книжки «Під знаком факторіалу» організовує у Донецьку творчий вечір
Коментарі
Останні події
- 01.07.2025|08:53"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
- 01.07.2025|08:37«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
- 01.07.2025|08:14Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
- 01.07.2025|06:34ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року
- 01.07.2025|06:27Українська письменниця Євгенія Кузнєцова у лонглисті престижної премії Angelus
- 29.06.2025|13:28ВСЛ оголосило передзамовлення на книжку Юлії Чернінької "Бестселер у борг"
- 26.06.2025|19:06Дмитро Лазуткін став лауреатом літературної премії імені Бориса Нечерди
- 26.06.2025|14:27Роман, що повертає емпатію: у Луцьку вийшла книжка Костянтина Коверзнєва
- 26.06.2025|07:43«Антологія американської поезії 1855–1925»
- 25.06.2025|13:07V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» оголошує фокус-тему та нових учасників