Re: цензії

25.06.2019|Ірина Фотуйма
«Инший», ніж інші
24.06.2019|Світлана Лупаренко
Чудові казки для сімейного читання
24.06.2019|Зоя Шевчук
Микола Лукаш: «Усі ми діти космосу. З нього вийшли і в нього повернемося»
19.06.2019|Ігор Ткаченко
Арійський світ Ярослава Ороса
19.06.2019|Агнієшка Крізель, Польща
Місце зустрічі – таємничий проект Векли
19.06.2019|Ігор Ольшевський
“Людина людині – болгарин…”
5 книг про те, як бути українцем
18.06.2019|Оксана Шалак, кандидат філологічних наук
Пришивання ґудзика, Або ж Справи детектива Стасика
13.06.2019|Богдан Пастух, Львів
Навігатор ідей
11.06.2019|Уляна Свередюк, пошукач кафедри фольклористики імені академіка Філарета Колесси Львівського національного університету імені Івана Франка
Чому не йде апостол права і науки?..

Re:цензії

11.06.2019|12:30|Світлана Лупаренко

А ви боїтеся привидів?

Дерманський С. День народження привида: казки / Сашко Дерманський. Намалювала Любка Франко. - К.: Фонтан казок, 2019. - 72 с.

Теми привидів і всього потойбічного завжди цікавлять дітей, адже завдяки містичним творам можна доторкнутися до незвіданого, хоча б трішки проникнути у непізнаний світ і пофантазувати. Від таких творів ніколи не знаєш, чого очікувати, і події часто розвиваються непередбачувано. Чи можна уявити, що привид стане допомагати маленькій дитині, або сам злякається людини, або через невдалу пригоду взагалі вирішить більше не зв’язуватися з людьми? Так, усе може статися…

Привид Сашука Писука запросив на день народження усіх своїх друзів-привидів. Компанія зібралася велика й капосна, і кожен привид був особливим, адже мав за плечима якусь цікаву історію: Зловісна Марта, не дивлячись на прізвисько та дійсно кепський характер, не залишилася байдужою до горя маленької дитинки; підступний Громобій, що полював за літаками, лякаючи пасажирів і пілотів, сам став жертвою нападу сміливого літачка; маленька і прудка Зелепонь Квартальна, що полюбляла капостити в телевізорі, перериваючи програми, стала учасником телевізійних програм і навіть знімалася в рекламі; кістлявий Рудий Зуб, який розважався залякуваннями випадкових перехожих на одиноких вулицях нічного міста, ледве утік від ласого на золото перехожого, який намагався пограбувати привида; лихий Летючий Голландець, що лякав у морі кораблі, піддався на хитрість кмітливого капітана іншого корабля; дурний Балухатий Блюм виявився страшенно скупим і ніяк не міг покинути свої багатства на морському дні; талановитий привид дворянського роду Май Онес, капостячи корчмарю, випадково став кулінарним винахідником і навіть здобув славу; красуня-привидка Гарнюня Гапуня, її сестра-боягузка Ляклива Луїза та їхня бабуся Жахлива Жозефіна, щоночі заглядаючи у вікна міських мешканців, випадково налякали одна одну. І як тут можна боятися привидів?

Але, окрім усіх цих жахливих і не дуже привидів, на день народження прийшло ще двоє новеньких – простирадляних привидів, які полюбляли ховатися у шафі, багато реготали і поїдали цукерки. Їх могло би бути і більше, але бабусі не вистачило простирадла. І хто ж ці новенькі? І чи «впишуться» вони в таку різношерсту компанію привидів?

Історії про привидів дуже цікаві, веселі й небанальні, вони ідеально задовольняють дитячу допитливість у дослідженні потойбічного світу. Не дивлячись на те, що описані у книзі привиди лякають людей і багато капостять, вони постають нестрашними, дещо незграбними, іноді кумедними та розгубленими через людей і наслідки власних капостей. Адже ніколи не знаєш, як на жахіття та залякування відреагує чергова жертва-людина (а то, може, це привиду слід її боятися?).

У книзі неймовірні ілюстрації: напівпрозорі акварельні, химерні, туманні. Вони вдало передають зміст та атмосферу історій: деякі – трохи лякають, а інші – викликають усмішку. Утім, в ілюстраціях дійсно відчувається містичність і незвичність цих історій.

Чудова книжка, аби задовольнити цікавість дітей у привидах і жахах та посміятися із їхнього боягузтва та недолугості.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери