Буквоїд

А ви боїтеся привидів?

11.06.19 12:30 / Світлана Лупаренко
Дерманський С. День народження привида: казки / Сашко Дерманський. Намалювала Любка Франко. - К.: Фонтан казок, 2019. - 72 с.
Теми привидів і всього потойбічного завжди цікавлять дітей, адже завдяки містичним творам можна доторкнутися до незвіданого, хоча б трішки проникнути у непізнаний світ і пофантазувати. Від таких творів ніколи не знаєш, чого очікувати, і події часто розвиваються непередбачувано. Чи можна уявити, що привид стане допомагати маленькій дитині, або сам злякається людини, або через невдалу пригоду взагалі вирішить більше не зв’язуватися з людьми? Так, усе може статися… Привид Сашука Писука запросив на день народження усіх своїх друзів-привидів. Компанія зібралася велика й капосна, і кожен привид був особливим, адже мав за плечима якусь цікаву історію: Зловісна Марта, не дивлячись на прізвисько та дійсно кепський характер, не залишилася байдужою до горя маленької дитинки; підступний Громобій, що полював за літаками, лякаючи пасажирів і пілотів, сам став жертвою нападу сміливого літачка; маленька і прудка Зелепонь Квартальна, що полюбляла капостити в телевізорі, перериваючи програми, стала учасником телевізійних програм і навіть знімалася в рекламі; кістлявий Рудий Зуб, який розважався залякуваннями випадкових перехожих на одиноких вулицях нічного міста, ледве утік від ласого на золото перехожого, який намагався пограбувати привида; лихий Летючий Голландець, що лякав у морі кораблі, піддався на хитрість кмітливого капітана іншого корабля; дурний Балухатий Блюм виявився страшенно скупим і ніяк не міг покинути свої багатства на морському дні; талановитий привид дворянського роду Май Онес, капостячи корчмарю, випадково став кулінарним винахідником і навіть здобув славу; красуня-привидка Гарнюня Гапуня, її сестра-боягузка Ляклива Луїза та їхня бабуся Жахлива Жозефіна, щоночі заглядаючи у вікна міських мешканців, випадково налякали одна одну. І як тут можна боятися привидів? Але, окрім усіх цих жахливих і не дуже привидів, на день народження прийшло ще двоє новеньких – простирадляних привидів, які полюбляли ховатися у шафі, багато реготали і поїдали цукерки. Їх могло би бути і більше, але бабусі не вистачило простирадла. І хто ж ці новенькі? І чи «впишуться» вони в таку різношерсту компанію привидів? Історії про привидів дуже цікаві, веселі й небанальні, вони ідеально задовольняють дитячу допитливість у дослідженні потойбічного світу. Не дивлячись на те, що описані у книзі привиди лякають людей і багато капостять, вони постають нестрашними, дещо незграбними, іноді кумедними та розгубленими через людей і наслідки власних капостей. Адже ніколи не знаєш, як на жахіття та залякування відреагує чергова жертва-людина (а то, може, це привиду слід її боятися?). У книзі неймовірні ілюстрації: напівпрозорі акварельні, химерні, туманні. Вони вдало передають зміст та атмосферу історій: деякі – трохи лякають, а інші – викликають усмішку. Утім, в ілюстраціях дійсно відчувається містичність і незвичність цих історій. Чудова книжка, аби задовольнити цікавість дітей у привидах і жахах та посміятися із їхнього боягузтва та недолугості.
Постійна адреса матеріалу: http://bukvoid.com.ua/reviews/books/2019/06/11/123051.html
Copyright © 2008 Буквоїд
При повному або частковому відтворенні посилання на Буквоїд® обов'язкове (для інтернет-ресурсів - гіперпосилання). Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.