Re: цензії

16.12.2018|Анжела Дмитрів, вчитель української мови та літератури старших класів
Гра в реальність
14.12.2018|Ольга Рєпіна, м. Дніпро
Парадигма безмежного серця
12.12.2018|Тетяна Зінченко
Ти будеш сильним, переможцем, Лицарем відваги і добра! Бо це можливо!
11.12.2018|Світлана Лупаренко
Світ очима підлітка
10.12.2018|Броніслав Май, доктор гуманітарних наук (Польща)
Віршовані запитання
04.12.2018|Ігор Фарина, письменник, м. Шумськ на Тернопіллі
Великі чари маленької книжечки
03.12.2018|Ольга Рєпіна, м. Дніпро
Модерні психологізми або свободавибору
01.12.2018|Ігор Фарина, письменник, м. Шумськ на Тернопіллі
Вказування шляху до віри
30.11.2018|Діляра Шкурко
Звідки вона це знає?!
28.11.2018|Олеся Кізима
«Допомагай і надалі тим, хто цього потребує, і ти завжди почуватимешся щасливою»

Re:цензії

05.04.2018|08:15|Дмитро Кешеля

Плюсую до «16 весни»

Теремко В. 16 весна: повість / Василь Теремко. – Київ: ВЦ «Академія» , 2018. – 128 с.

Давно моє давно...

Коли мені було 16, я знав відповіді на всі питання життя. Одна прикрість: ніхто зі мною не радився і слухати теж не хотів. Про це з сумною іронією згадав, коли прочитав книгу Василя Теремка  "16 весна". Згадав і така ностальгія пройняла, наче знову зустрівся із своєю  шістнадцятилітньою Весною - пшеничнокосою, із дитячо-безвинними вустами і здивованими очима кольору бездонної блакиті.

Чим найбільше приємно подивувала повість... Василь Теремко загалом людина поважна - і не тільки творчими і науковим здобутком, але і віком. Проте йому дивовижним чином вдалося увійти, вірніше, сміливо пірнути у стихійно-нуртуючу атмосферу підліткового віку - непередбачуваного у вчинках, неординарного у судженнях, егоїстичного у поглядах на близьке і більш віддалене довкілля і, безперечно переконаного у власній правоті. Автор із непересічним талантом педагога і психолога аналізує ту бентежну пору життя молоді, коли вона у болючих пошуках власного "я", формується як особистість. Василь Теремко не намагається вразити читача гостро закрученою фабулою, неймовірними колізіями, смакуванням нині модних полуничних сцен і інтриг, хизуванням молодіжного сленгу, яким нині переповнені майже всі твори про і для молоді. Манера письма надзвичайно природна, щира і сприймається як оповідь небайдужої людини про одкровення і наболіле. Загалом "16 весна" - це груповий психологічно-духовний портрет нинішніх старшокласників, на долю яких, як і рідної України, випали нелегкі випробовування. У всіх чеснотах і прикритих помилках героям вірим, бо вони живі, колоритними характерами небайдужі до навколишнього світу і щиро співпереживають як за долю рідних, близьких, ровесників, так і за сьогодення й майбутнє держави, у якій живуть.

... Я давно перейшов за полудень... Прожив красні роки... І збагнув гірку істину: чим далі не знаю жодної відповіді на запитання життя. А був же у 16 такий мудрий! Тому плюсую книгу Василя Теремка "16 весна". І неодмінно раджу прочитати її і своїм старшим ровесникам. І вірно, кожному конче згадається стародавня народна співанка:

Давно моє давно...

Як ти ся минуло!

Коли б моє давно,

Ще хоч раз вернуло!коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери