Re: цензії

08.04.2024|Ігор Чорний
Злодії VS Революціонери: хто кращий?
Леді й джентльмени, або «Лондонські хроніки» Місіс К
03.04.2024|Марта Мадій, літературознавиця
Фантасмагорія імперського пластиліну
28.03.2024|Ігор Чорний
Прощання не буде?
20.03.2024|Наталія Троша, кандидат філологічних наук
Світиться сонячним спектром душа…
У роздумах і відчуттях
20.03.2024|Валентина Галич, доктор філологічних наук, професор
Життєве кредо автора, яке заохочує до читання
20.03.2024|Віктор Вербич
Ніна Горик: «Ми всі тепер на полі битви»
18.03.2024|Ігор Зіньчук
Кумедні несподіванки на щодень
17.03.2024|Ольга Шаф, м.Дніпро
Коло Стефаника

Re:цензії

22.03.2018|07:29|Алла Рогашко

Якби Селінджер був українець …

Дж. Д. Селінджер. Ловець у житі. Х.: «Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля». 2015, - 256 с.

Переглядаючи минулорічну кінопрем’єру "За прірвою у житі", пройнявшись народженням першого роману Джерома Селінжера, а радше становленням самого письменника і його тернистим шляхом у світ Літератури, нарешті дістала із закапелків своєї бібліотечки цю книжку. Хоча прочитати хотіла вже давно, та після перегляду фільму з особливою цікавістю за це взялась.

Про значення цього роману, рейтинги, шалену популярність і геніальність знають усі, хто хоч трохи цікавиться літературою. А ось про те, як важко автору було знайти видавця для свого творіння – певно, лише ті, хто вивчав біографію письменника чи принаймні подивився фільм.

Роман у формі сповіді дійсно цікавий, оригінальний. Потік свідомості підлітка, його дещо хворобливе, а може, просто надто відверте і цинічне світосприйняття, абсолютне і цілковите заглиблення у його внутрішній світ – це направду геніально. Читаючи, проживаєш разом із ним той короткий і критичний період. Ти ніби ВІН. Певно, то через деталізацію, мало не покрокову, щохвилинну, описану Ним; через почуття цього хлопця, передані тонко і виразно. Його надмірна чутливість, самотність, неприйняття ним лицемірства, брехні, пристосуванства, передбачуваності довколишнього світу мені якоюсь мірою близька, хоч мої підліткові кризи вже далеееко позаду. Мабуть, тому й пройнялась ним, Голденом Колфілдом. Його Історією.

P.S. Якщо на мить уявити, що цей роман написав не Селінджер у минулому столітті, а невідомий український автор у наші дні – його би ніколи не побачив світ. Не пройнялися би наші видавці цим рукописом. Кілька перших сторінок проглянули б – і по всьому. Це стовідсотково і беззаперечно.

 

 

 

 



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери