Re: цензії

18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Нотатки мемуарного жанру
17.12.2024|Оксана Тебешевська, заслужений учитель України, письменниця
Володимир Качкан: «З того слова насію довічних пісень…»
14.12.2024|Валентина Семеняк, письменниця
Ключ до послань
10.12.2024|Ігор Зіньчук
Свобода не має ціни
01.12.2024|Ігор Зіньчук
Томас Манн „Будденброки” – роман–сага про занепад однієї родини
20.11.2024|Михайло Жайворон
Слова, яких вимагав світ
19.11.2024|Тетяна Дігай, Тернопіль
Поети завжди матимуть багато роботи
19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачка
Часом те, що неправильно — найкращий вибір
18.11.2024|Віктор Вербич
Подзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. Суми
Діалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях

Re:цензії

05.08.2010|07:18|Юрій Мостовий

Унікальність кульгавого лікаря

Феномен доктора Хауса. К.: Країна мрій, 2010. - 256 с.

Найяскравішим і найоригінальнішим персонажем постмодерної і масової культури сьогодення – є кульгавий мізантроп, доктор Хаус. Однойменний телесеріал про геніального лікаря-діагноста, який може виявити будь-яку дуже загадково-складну хворобу буквально зачарував глядачів та критиків. Перед інтелектуалами постало питання; у чому ж, феномен шаленої популярності «House M. D.» в усьому світі ? В останнє такий широкий успіх мали культові серіали «Твін Пікс» і «Секретні матеріали».

У видавництві «Країна мрій», вийшла друком книга «Феномен доктора Хауса», котра не лише систематизує інформацію про історію створення, медичні реалії, героїв та акторів серіалу, а й адаптована для українського читача – в Україні медичний детектив отримав особливе визнання. Поруч з розповіддю про культурний контекст, який у новому тисячолітті творить «Доктор Хаус», книжка демонструє, як все, показане у цьому фільмі співвідноситься з українськими реаліями.

Одним з авторів науково-популярного видання, є відомий український письменник, публіцист Андрій Кокотюха. Редактори «Країни мрій» якось помітили, що письменник носить футболку з зображенням Г’ю Лорі (головний актор суперсеріалу), а отже він один з шанувальників «Хауса…». Ідея книги, на той час вже була. Не вистачало лише автора. Тож зірці детективного українського роману, й запропонували написати цей твір. Співавтором Кокотюхи у написанні «Феномену…» стала молода редакторка одного з глянцевих журналів Євгенія Захватова. Як виявилося, вона теж палка шанувальниця серіалу про лікаря Грегорі Хауса.

Додаткову вартісність книжки в Україні надає й те що українська перекладна версія телешоу набагато ліпша за російську. Причому англомовні прихильники серіалу додають: в Україні його адаптували ближче до оригіналу, ніж у Росії, де переклад почасти схожий на підрядник, подекуди – не редагований, і від цього страждає навіть загальний зміст та фірмові жарти Грегорі Хауса. Як, і у випадку з перекладом славнозвісної «Династії», українізація історії кульгавого мізантропа вважається одною з кращих. Звісно після цього було б гріх не видати цієї книги. Тільки шкода, що в Росії про Хауса видано більше, аніж у нас.

У книжці вперше розповідається про щотижневі колонки доктора-публіциста Лізи Сандерс, завдяки яким продюсер та автор творчого задуму серіалу Девід Шор остаточно придумав механізм постановки діагнозів Хауса.  Натомість, пані Ліза стала головним  медичним консультантом фільму, саме вона стежить за тим, аби діагнози геніального лікаря були коректними з медичної точки зору.

В дослідженні Кокотюхи-Захватової проведені паралелі між Хаусом і його класичним прототипом Шерлоком Холмсом. Автори наводять безліч фактів, котрі поєднують цих двох героїв. Дізнаємося, що обидва персонажі сексисти, наркомани і девіантні особистості.

У «Феномені доктора Хауса», добре прописана інформативна частина про медицину і життя американців. Що з описаного у телесеріалі збігається з реальністю сучасної Америки, а що, м’яко кажучи притягнуте за вуха? Чим саме займаються імунологи, терапевти, реабілітологи тощо? Останнє має вигляд  невеличкого медичного довідника, до якого у кінці книги входять розповіді й про ті складні хвороби, котрі діагностують Хаус і його команда. Ще розповідається для чого і як діють – МРТ, біопсія та інтубація. Прочитавши цю медичну частину читач зможе оцінити усю серйозність як наукової частини книжки, так і медичну частину серіалу.  

Розповідається про те, як створюється один епізод і скільки сценаристів  працюють над серіалом загалом. Відкриваються складнощі створення медичної реальності у фільмі, що таке «хаусизми» та як визначити чи належите ви до фанатів серіалу.

Автори детально відтворюють усі найголовніші повороти сюжету «Доктора Хауса». Подекуди, можна дійти висновку, що книга також є й скороченою літературною його версією. Тож навіть, коли ви не дивилися жодної серії: вам не важко буде зрозуміти про що йдеться.

Ще на читачів очікує зустріч з головними акторами телешоу та їхніми біографіями. Зокрема, це харизматичний Г’ю Лорі – Грегорі Хаус в серіалі, Ліза Едельстейн –  сувора доктор Ліза Кадді, Роберт Шон Леонард – доброзичливий Джеймс Вілсон, Омар Епс – кар‘єрист Ерік Форман, Дженіфер Морісон – малодушна Елісон Кемерон, Джесі Спенсер – красунчик Чейз, Кел Пенн – експерементатор Катнер, Пітер Джейкобсон – Тауб та звичайно ж красуня Олівія Вайлд, котра у серіалі зіграла доктора Тринадцяту. На сторінках книги, вони діляться ставленням кожен до свого персонажу, а інколи навіть захоплюються грою Г’ю Лорі, як от австралієць Джесі Спенсер. Лорі для нього яскравий зразок досвідченого актора.

Виклад тексту книжки напрочуд зрозумілий. Відразу видно; написано зі знанням предмету і любов’ю до нього.

Можливо читач й не погодиться з тим, в чому ж феномен знаменитого телесеріалу за твердженням авторів. Кожен знайде для себе індивідуальну відповідь на це питання, але без сумніву  книжка сподобається усім хто вирішить її прочитати.

А на випадок, якщо не сподобається: раджу пройти МРТ.

 



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

19.12.2024|11:01
Топ БараБуки: довгий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року
19.12.2024|07:49
Топ продажів видавництва VIVAT у 2024 році
18.12.2024|13:16
Фонд Східна Європа за підтримки Швейцарії випустив онлайн-курс для підлітків «Не можеш сказати – пиши!»
17.12.2024|19:44
Мирослав Лаюк став лауреатом премії імені Шевельова 2024 року
17.12.2024|19:09
Вийшов трейлер української стрічки «Фрагменти льоду»
10.12.2024|18:36
День народження Видавництва Старого Лева
10.12.2024|10:44
На Оболоні Книгарня "Є" відкриє новий культурний простір “Книгарня “Є”
10.12.2024|10:38
Видавець Віктор Круглов пройшов відбір на навчання в Стенфордській вищій школі бізнесу
10.12.2024|10:35
Ретроспективні фільми «7 психопатів», «Орландо» і «Володарі часу» покажуть узимку в кінотеатрах України
10.12.2024|10:30
У Києві презентують книжку “Спіймати невловиме. Путівник світом есеїстики”


Партнери