Головна\Події\Зустрічі

Події

10.02.2019|15:11|Буквоїд

У Києві відбудеться курс лекцій Бориса Філоненка, присвячена візуальній культурі коміксу

«Ми живемо в золоті часи коміксів», і мова не про 1930-ті роки, коли журнал із Суперменом на обкладинці розійшовся мільйонним накладом, і не про сучасну кіноіндустрію, що потерпає від коміксових героїв.

«Ми живемо в золоті часи коміксів», і мова не про 1930-ті роки, коли журнал із Суперменом на обкладинці розійшовся мільйонним накладом, і не про сучасну кіноіндустрію, що потерпає від коміксових героїв. Цими словами починається книга Гілларі Чюте, професорки Північно-Східного університету Бостона, Чикаґського університету й Гарварду, в якій вона розмовляє з творцями незалежного коміксу XXI століття. У різних ситуаціях автори коротких комік-стріпів і графічних романів кидали виклик високому мистецтву й літературі, врешті відстояли самостійність коміксу й значно розширили його межі.

Аби з’ясувати, які імена, події та явища, сюжети й художні прийоми підважують думку Чюте, видавництво IST Publishing підготувало курс лекцій INSIDE THE COMICS BOX. У чотирьох зустрічах ми розглянемо чотири формати, у яких комікс існував на різних етапах своєї історії — газетний комікс, тоненький журнал у м’якій палітурці, графічний роман і комікс у коробці. Ми побачимо, що комікс постійно змінюється. Ймовірно, саме в коміксовій царині відбудуться вирішальні трансформації візуальної культури завтрашнього дня. Щоб слідкувати за ними вже зараз, запрошуємо на курс — кожної п’ятниці, з 15 лютого по 8 березня.

Теми лекцій:

15 лютого — Не піраміди, а газети. Батьки-засновники американського коміксу

22 лютого — Копійчаний журнал. Від супергероїв до автобіографії

1 березня — Книга. Комікс потрапляє на полиці книжкових магазинів

8 березня — Коробка. Сто років коміксу в одному боксі

Відвідування лекцій платне, з інформацією про вартість, час і місце можна ознайомитися тут.

Борис Філоненко — редактор видавництва IST Publishing, арт-критик, викладач, куратор. Пише про сучасне українське мистецтво і комікси. Автор і укладач книжки «Комікс у музеї сучасного мистецтва» (IST Publishing, 2018). Викладає курси «Філософія» та «Інтерпретація культур» в Харківській школі архітектури, читає чотирирічний курс «Повільна історія мистецтва» в арт-центрі Aza Nizi Maza (Харків). Співкуратор виставкового проекту «Тіні забутих предків. Виставка» (Київ, Львів, 2016), куратор виставок «Микола Коломієць. Загроза» (галерея Come in, Харків, 2014), «Кроти в чергах» (галерея Come in, Харків, 2016), «Музей плаката» (в рамках фестивалю еко-плаката «4-й блок», 2018) тощо. Автор мистецтвознавчої книги «Лувр. Володимир Костирко. Євген Равський» (видавництво Артбук, 2017) та низки статей, серед яких тексти про Павла Макова, Тіберія Сільваші, Ігоря Яновича тощо.

IST Publishing — незалежний український small press, що спеціалізується на книгах про сучасну культуру та мистецтво. Фокус видавництва спрямовано на публікацію досліджень українського мистецтва з їх подальшим перекладом іноземними мовами. Іншою складовою діяльності видавництва є переклад фундаментальних текстів про теорію та історію мистецтва, філософію мистецтва, соціологію культури від провідних іноземних дослідників українською.

Інформація: ЛітАкцентДодаткові матеріали

05.02.2019|14:32|Події
У Спілці письменників розпочалися репресії
04.02.2019|18:06|Події
«Сонце і Місяць, Сніг і Лід»: розмова про затишні зимові казки у книгарні Старого Лева
09.02.2019|17:32|Події
У Києві презентували книжку казок Павла Матюші «Вієчка»
08.02.2019|17:00|Події
Новий туристичний планшет 2019 вийшов друком
08.02.2019|14:50|Події
У Києві презентували посібник про право навчання українською за кордоном
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери