Re: цензії

25.04.2026|Галина Новосад, книжкова оглядачка, блогерка, волонтерка
«Містеріум»: простір позачасся і прихованих зв’язків
Магія дитинства, або Початок великої дороги
23.04.2026|Віра Марущак, письменниця, голова Миколаївської обласної організації НСПУ
Римована магія буденності: Літературна подорож сторінками книги Надії Бойко «Сорока на уроках»
23.04.2026|Ігор Зіньчук
Пізнати глибше, щоб відновити цілісність
16.04.2026|Богдан Дячишин, лауреат премії імені Івана Огієнка, Львів
Дух щемливого чекання
16.04.2026|Олексій Стельмах
Майбутнє приходить зненацька
15.04.2026|Михайло Жайворон
«Земля гніву» Михайла Сидоржевського
15.04.2026|Оксана Тебешевська, заслужений вчитель України
Мандрівка в «химерні» світи Юрія Бондаренка
11.04.2026|Богдан Смоляк
Тутешні час і люди
11.04.2026|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
До себе приходимо з рідними
Головна\Події\Культура

Події

25.01.2012|12:17|Буквоїд

Виставка Івана Марчука у галереї «Мистецька збірка»

27 січня в галереї «Мистецька збірка» (вул. Терещенківська, 13, вхід в арку, 2-й двір)відкриється виставка українського художника Івана Марчука, генія сучасності за версією «Daily Telegraph»

 

На виставці, що триватиме до 19 лютого, буде представлений ранній період творчості Майстра. Полотна, написані ще за радянських часів, самобутні і сміливі, символічні і філософські, сповнені глибинними прадавніми образами, повністю відрізняються від догматичного соцреалізму тієї епохи.

«Це серія «Голос моєї душі», з чого я починав після 11 років інституту, які я викреслив, і почав шукати себе «з нуля». Так виник цей «Голос моєї душі», як стовбур дерева, який обростав гілочками - різними «марчуками»», - коментує своє творче становлення Майстер. Таких «гілочок» нараховується аж десять: десять періодів, десять різних стилів і технік, десять особистостей і художників в одній людині.

За версією видання "Daily Telegraph" Іван Марчук у 2007 році був включений до ста найвизначніших геніїв сучасності. Він - єдиний українець, якого Міжнародна академія сучасного мистецтва в Римі прийняла до лав "Золотої гільдії", де нараховується всього 51 художник з усього світу. Зараз Іван Марчук - найтитулованіший художник України, лауреат Шевченківської премії, винахідник власного стилю живопису.

А в радянську епоху він - невизнаний геній і бунтар, який перевернув вітчизняне мистецтво, не зламавшись під тиском комуністичної партії. Звинувачення критиків в націоналізмі, переслідування КДБ, вимушена еміграція - всі ці випробування довелось пройти художнику на шляху до світового успіху. І лише після визнання за кордоном у 1989 році Івана Марчука без його відома приймають до спілки художників СРСР.

«Глядач матиме змогу побачити, з чого починався Іван Марчук, легенда українського живопису. Я пишаюся тим, що роботи Майстра будуть представлені саме в нашій галереї», - розповідає Максим Волошин, директор галереї «Мистецька збірка». На відкритті для гостей звучатиме жива музика, що надихатиме відвідувачів поринути у чудернацький світ філософських фантазій і роздумів Майстра.

 

 



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

23.04.2026|09:27
Французький джаз в «Книгарня «Є»
22.04.2026|09:51
Стали відомі імена лавреатів Літературної премії імені Ірини Вільде 2026 року
22.04.2026|07:08
«Архіпедагогіка»: у Києві презентують дослідження про фундаментальні коди західної освіти
17.04.2026|09:16
Зоряна Кушплер презентує «скарби свого серця»
15.04.2026|18:40
Хроніки виживання та журналістської відданості: у Києві презентують книжку Євгена Малолєтки «Облога Маріуполя»
15.04.2026|18:25
В Україні запускається Korali Books - перше видавництво, повністю орієнтоване на жіночу аудиторію
11.04.2026|09:11
Україна на Bologna Children´s Book Fair 2026: хто представить країну в Італії
11.04.2026|08:58
Віктор Круглов у фіналі «EY Підприємець року 2026»
07.04.2026|11:14
Книга Артура Дроня «Гемінґвей нічого не знає» підкорює світ: 8 іноземних видань до кінця року
07.04.2026|11:06
Українське слово у світі: 100 перекладів наших книжок вийдуть у 33 країнах


Партнери