Re: цензії
- 07.02.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськМаска щасливої
- 07.02.2026|Ігор Зіньчук«Вербальний космос української літератури»
- 01.02.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськУсе, що entre-nous* … (ніщо)
- 23.01.2026|Віктор Палинський…І знову казка
- 23.01.2026|Ніна БернадськаХудожніми стежками роману Ярослава Ороса «Тесла покохав Чорногору»
- 20.01.2026|Ігор ЧорнийЧисті і нечисті
- 18.01.2026|Ігор ЗіньчукПеревірка на людяність
- 16.01.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськЗола натщесерце
- 16.01.2026|В´ячеслав Прилюк, кандидат економічних наук, доцентФудкомунікація - м’яка сила впливу
- 12.01.2026|Віктор Вербич«Ніщо не знищить нас повік», або Візія Олеся Лупія
Видавничі новинки
- Олена Осійчук. «Говори зі мною…»Поезія | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Магніт»Поезія | Буквоїд
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
- Надія Гуменюк. "Як черепаха в чаплі чаювала"Дитяча книга | Буквоїд
- «У сяйві золотого півмісяця»: перше в Україні дослідження тюркеріКниги | Буквоїд
Події
Карту військового полігону в Житомирській області роздавали як макулатуру
Журналіст Денис Лавникевич розповів про кричущий інцидент, який трапився з ним – під виглядом макулатури у книжковому магазині в його руки потрапила секретна карта військового полігону в Житомирській області.
Журналіст Денис Лавникевич розповів про кричущий інцидент, який трапився з ним – під виглядом макулатури у книжковому магазині в його руки потрапила секретна карта військового полігону в Житомирській області.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це він написав на власній сторінці у Facebook.
Як розповів Лавникевич, він зайшов в маленький магазинчик, що торгує географічними картами, щоб купити карту України для свого робочого місця. Цей магазинчик розташований прямо в прохідній підприємства, яке друкує карти для військових і інших силових структур.
Коли він купував карту, бабуся-продавщиця згорнула її в трубочку і дістала зі стопки якусь макулатуру, аби карти не замочилися від дощу. Але погляд чоловіка одразу впізнав напис на карті.
“На початку 90-х в Мінську, коли я вчився в університеті, я серйозно займався спортивним орієнтуванням. І, природно, в силу цього будь-які карти добре знав, любив і цінував. У 1992 році в маленькому магазинчику “Карти” на вул. Червона несподівано з’явилися розсекречені військові карти. Це тоді здавалося просто дивом: компактні і зручні карти різних точок Білорусі, масштаб – 1: 25 000 (в 1 сантиметрі 250 метрів), неймовірно докладні”, – розповів чоловік.
За його словами, зверху кожної карти були написи: “Генеральний штаб” і “Таємно”, а також синій штампик: “Дазволено для продажу”.
“Пам’ятаю, я в 1992-1993 роках віддавав за ці карти купу грошей – скуповував все, які з’являлися, тому що на змаганнях вони давали величезну перевагу. Коли у 1994 році влада в Білорусі змінилася і ці карти знову засекретили – з магазину вони пропали. З тих пір моя колекція карт була об’єктом зеленої заздрості всіх знайомих, особливо грибників і мисливців”, – пояснив чоловік.
Тому він був дуже здивований, коли побачив знайомий напис “Генеральний штаб” на “макулатурі”, в яку йому загорнули карту України.
“Простягаю руку, дивлюся, – так, вони, ті самі карти, секретні, тільки українських місць. І набагато свіжіші, видані в 2017-му, стан місцевості – на 2012-й. Питаю у бабусі-продавщиці: “А що це у Вас таке?”. Вона відповідає: “А, це браковані, їх військові не прийняли, так їх нам віддали як макулатуру”, – розповів Лавникевич, додавши, що карта, яку він тримав у руках, дійсно була трохи нерівно обрізана по краях.
“Так що тепер у мене є дві карти: адміністративна карта України та карта військового полігону в Житомирській області. Тільки я вам її не покажу. Тому що таємно”, – написав чоловік.
Інформація: Народна правда
Додаткові матеріали
- Невідомі факти про Террі Пратчетта
- В Одесі видали інтерактивний путівник для дітей
- Держкомтелерадіо не дозволив ввезти в Україну ще 13 книг, які містять ознаки пропаганди держави-агресора
- Авторка "50 відтінків сірого" випустить новий роман про Попелюшку
- Книжка-картинка «Зубр шукає гніздо» вийшла у Південній Кореї
Коментарі
Останні події
- 07.02.2026|13:14Українців закликають долучитися до Всесвітнього дня дарування книг
- 28.01.2026|09:39«Театр, ютуб, секс»: у Луцьку презентують книжку Ярослави Кравченко
- 25.01.2026|08:12«Книжка року’2025»: Парад переможців: Короткі списки номінації «Красне письменство»
- 24.01.2026|08:44«Книжка року’2025»: Парад переможців: Короткі списки номінації «Хрестоматія»
- 23.01.2026|18:01Розпочався прийом заявок на фестиваль-воркшоп для авторів-початківців “Прописи”
- 23.01.2026|07:07«Книжка року’2025»: Парад переможців: Короткі списки номінації «Візитівка»
- 22.01.2026|07:19«Книжка року’2025»: Парад переможців: Короткі списки номінації «Софія»
- 21.01.2026|08:09«Книжка року’2025»: Парад переможців: Короткі списки номінації «Обрії»
- 20.01.2026|11:32Пішов із життя Владислав Кириченко — людина, що творила «Наш Формат» та інтелектуальну Україну
- 20.01.2026|10:30Шкільних бібліотекарів запрошують до участі в новій номінації освітньої премії
