Re: цензії
- 21.11.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наукСвітлотіні свободи
- 18.11.2025|Ігор ЧорнийУ мерехтінні зірки Алатир
- 17.11.2025|Ігор ЗіньчукТемні закутки минулого
- 16.11.2025|Ігор ПавлюкЛірика поліської мавки
- 08.11.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськСвітлойменність
- 05.11.2025|Віктор ВербичКоли життя і як пейзаж, і як смерть
- 04.11.2025|Дана ПінчевськаГаличани та духи мертвих: історія одного порозуміння
- 04.11.2025|Надія Гаврилюк“Перетворює затамування на захват”: поезія Богуслава Поляка
- 03.11.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськІспит на справжність
- 02.11.2025|Богдан СмолякЗахисник Істин
Видавничі новинки
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
- Надія Гуменюк. "Як черепаха в чаплі чаювала"Дитяча книга | Буквоїд
- «У сяйві золотого півмісяця»: перше в Україні дослідження тюркеріКниги | Буквоїд
- «Основи» видадуть нову велику фотокнигу Євгена Нікіфорова про українські мозаїки радянського періодуФотоальбоми | Буквоїд
- Алла Рогашко. "Містеріум"Проза | Буквоїд
Літературний дайджест
Лі Бардуґо «Королівство шахраїв»: продовження історії про благородних злодіїв
Після виходу «Шістки воронів»— першої книги дилогії «Кеттердам»— стало зрозуміло, щочитачам варто читати напродовження.
На полицях книгарень з’явилася і друга книга, з якої ми дізнаємося, чим закінчилася історія банди «Покидьків».
Про авторку
Лі Бардуґо — американська письменниця. До початку літературної кар’єри жінка працювала в рекламному агентстві, журналістиці та б’юті-сфері. Зараз американка живе в Голівуді, де працює та, ймовірно, пише книжки. Бардуґо стала відомою після трилогії «Гриша», що стала бестселером за версією The New York Times. У дилогії «Кеттердам», як і в попередній серії, письменниця багатьох персонажів назвала слов’янськими іменами, що для українських читачів особливо цікаво.
Сюжет
«Покидьки» виконали завдання, яке кожному з них могло коштувати свободи або життя. Однак крамар, який найняв команду підлітків, не стримав свого слова. Юні злодії залишилися без винагороди, без грошей, та ще й без одного члена команди.Тепер їхнє завдання стало ще складнішим.
Здавалося б, після першої місії «Покидьки» вже не перевершать себе. Та ці молоді сміливці здатні на будь-яку авантюру. Тепер вони мусять визволити одного члена команди, обдурити крамаря і зробити його банкротом, а після цього ще й непомітно втекти. Останнє завдання найскладніше — їхні портрети висять на всіх вулицях Кеттердама.
Хто виступив проти крамаря:
Каз Бреккер. Ватажок. Найрозумніший та найжорстокіший член банди.Джаспер Фахей. Стрілець. У вправності перевершить навіть Роланда з Гілеаду.Ніна Зенік. «Гришниця» — людина із надзвичайними здібностями.Матаяс Гелвар. Фієрданець — мисливець на «гришників». Тобто був ним, поки не закохався в Ніну.Інеж. Виконує роль «павука» — може проникнути будь-куди й зібрати будь-яку інформацію. До того ж, вправно б’ється.Вілан ван Ек. Син крамаря — того самого, якому протистоїть команда Бреккера. Знається на вибухівці.Кувей Юл Бо. Молодий, але дуже талановитий вчений.Тема
Темою всієї книжки є боротьба. Мабуть, спонукати підлітків до боротьби на прикладі зграї злодіїв — не зовсім правильне рішення. Та, по-перше, «Королівство шахраїв» — це фентезі, а в цьому жанрі автори мають повну свободу. По-друге, члени банди — непогані люди. Просто так було потрібно, щоб вони всі зустрілися, стали командою і протистояли ще більшому злу. На прикладі персонажів письменниця показала, наскільки важливо боротися за щастя, свободу, майбутнє і свій народ.
Ідея
Ідея твору — відданість. Всі члени команди вірні своїй справі, оскільки кожен із них відданий власній цілі. Ніхто б із них за просто так не ризикував життям. На кону великі ставки: Бреккер може стати «королем Бочки», Інеж — купити корабель і полювати на работорговців, Джаспер — зберегти батькову ферму тощо. Тут авторка наголошує вже на тому, що людина повинна повністю віддаватися своїй справі і йти до мрій. А мрії обов’язково мають здійснитися.
Переваги
Динаміка. Враховуючи те, яка команда зібралася воювати з крамарем, нудно не буде. Читачів чекають дивовижні перевтілення, люди з надзвичайними здібностями, бійки, перестрілки, погоні (іноді навіть польоти) та все, що характерне для сучасного фентезі.
Авантюра. Навіть у такого генія злочинного світу як Каз Бреккер не все виходить із першого разу. Для нього це погано, для нас — добре. Читачі поринуть у світ карколомних пригод і авантюр, у які може вплутатися тільки ця команда.
«Королівство шахраїв» варте того, щоб почекати його два роки. Другий том нічим не поступається першому. Читати його ще цікавіше. Персонажі подорослішали, як і їхні думки. Авторка ще більше розкрила характер кожного героя. Сюжет став більш захопливим, адже тепер команда має виконати одразу декілька завдань.
Авторка обрамила цікавою розповіддю серйозні життєві обставини: втрату близької людини, жорстокість і людяність, стосунки батька й сина, кохання, розлуку, боротьбу. Книга допомагає мислити та діяти розважливо у кожній із цих ситуацій.
Сергій Завалко
Коментарі
Останні події
- 17.11.2025|15:32«Основи» готують до друку «Бард і його світ: як Шекспір став Шекспіром» Стівена Ґрінблатта
- 17.11.2025|10:29Для тих, хто живе словом
- 17.11.2025|10:25У «Видавництві 21» вийшла друком збірка пʼєс сучасного класика Володимира Діброви
- 16.11.2025|10:55У Києві провели акцію «Порожні стільці» на підтримку незаконно ув’язнених, полонених та зниклих безвісти журналістів та митців
- 13.11.2025|11:20Фініш! Макс Кідрук завершив роботу над романом «Колапс»
- 08.11.2025|16:51«Поети творять націю»: У Львові стартував II Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 05.11.2025|18:42«Столик з видом на Кремль»: до Луцька завітає один із найвідоміших журналістів сучасної Польщі
- 04.11.2025|10:54Слова загублені й віднайдені: розмова про фемінізм в житті й літературі
- 03.11.2025|18:29Оголошено довгий список номінантів на Премію імені Юрія Шевельова 2025: 13 видань змагаються за звання найкращої книжки есеїстики
- 03.11.2025|10:42"Старий Лев" запрошує на майстер-клас з наукових експериментів за книгою "Енергія. Наука довкола нас"
