Re: цензії

20.11.2024|Михайло Жайворон
Слова, яких вимагав світ
19.11.2024|Тетяна Дігай, Тернопіль
Поети завжди матимуть багато роботи
19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачка
Часом те, що неправильно — найкращий вибір
18.11.2024|Віктор Вербич
Подзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. Суми
Діалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
Розворушімо вулик
11.11.2024|Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
«Але ми є! І Україні бути!»
11.11.2024|Ігор Фарина, член НСПУ
Побачило серце сучасніть через минуле
10.11.2024|Віктор Вербич
Світ, зітканий з непроминального світла
10.11.2024|Євгенія Юрченко
І дивитися в приціл сльози планета

Літературний дайджест

06.11.2014|11:59|Читомо

Топ-10 знакових книг від лідера гурту «Фіолет» Сергія Мартинюка

Серед моїх літературних уподобань не існує жодних рейтингів. Десять книг в списку нижче – це перші десять книг, що прийшли мені на думку при спробі згадати все знакове, прочитане мною в житті з часів шкільних до днів нинішніх.

Все як з відповідями на різного пошибу психологічні тести:

Олесь Бердник «Пітьма вогнища не розпалює»

b_10Бердник – один із найнеоднозначніших представників радянської та української фантастики, яким я почав зачитуватися ще з часів школи, не вельми впираючи в буремні 90-ті всю специфіку життя в умовах тоталітарного режиму. Бердник крутий тим, що у своїх романах-феєріях (він їх так, принаймні, називає), окрім звичних утопічних картин комуністичного майбутнього, багато уваги приділяє українській космогонії та різного роду дискурсам в релігійний досвід людства. «Пітьма..» перечитувалася мною в школі разів п’ять, а нещодавно була придбана на Петрівці і прочитана ще раз. Наївно для днів теперішніх, але з хорошим тлом для думання.

 

dredberi_topРей Бредбері «Кульбабове вино»

Читав всього один раз в житті, в часи вар’ятсько шкільні, але цього вистачило, щоб пронести через роки смак дитинства, описаний в книзі і час від часу зачерпати з цього нетлінного джерела натхнення для власних пісень, деякої прози та просто життя. Твір однозначно шедевральний. Десь на розламі світів Добра та Зла, якби уявити, що вони можуть існувати окремішньо, ця книга знаходиться в якості дієвої зброї в руках Воїнів Світла. До перепрочитання.)

 

 

survivorЧак Паланік «Вцілілий»

Один із тих авторів, що легко і невимушено робили перманентно протестний настрій мого студентського життя і продовжують в значній мірі робити його зараз, перемістившись в площину радше світоглядову. Другий роман епатажного американця, серед всієї творчості автора, за якою я слідкую від книги до книги, займає для мене осібне місце. Тисяч цікавих дрібниць, що є візитною карткою Чака, жорстка соціальна сатира, стьоб над сектантством та американським соціумом взагалі. Брудно, але феєрично, як і вся творчість Паланіка.

 

kingСтівен Кінг «Сяйво»

Кінг разом з Паланіком належать до авторів, прочитана кількість книг яких є для мене рекордною в порівнянні з іншими письменниками. Культовий роман Кінга зробив мої середні класи, а до року закінчення школи твір був прочитаний як мінімум разів три-чотири, щоразу переносячи мене разом з усіма моїми дитячими дрижаками в гірський готель в гості до Джека Торренса та його демонів. Перфектно для стайлу. Вважаю Кінга недооціненим автором, назаслужено списаним до когорти дешевої популярної прози. Насмілюся припустити, що колись його вчитимуть в школах, а «Сяйво» увійде до читацької програми із зарубіжної літератури.

 

trohypitmyЛюбко Дереш «Трохи пітьми»

Певно, один з моїх улюблених українських письменників, якщо не улюблений. Не так пре манера письма автора та всі інші технічно-стилістичні моменти, як сама тематика. Від літературної спадщини Лавкрафта до актуальних навколорелігійних пошуків, які для самого Дереша часто є відголосами його власних духовних практик. Це те, що мене дійсно цікавить і чого я не знаходжу в творах інших вітчизняних авторів. «Трохи пітьми» прочитана мною декілька раз і захоплює як персонажами, так і філософським підтекстом оповіді – Дереш запопадливо копирсається в природі людського, часто ненайчистішого.Мене щиро пре, хто б там і що про Любка не думав і не писав.

 

kap-grant

Жуль Верн «Діти капітана Гранта»

Один з ліпших творів шкільної програми. Пригадую, що в рік прочитання роману, я повертався до нього ще декілька раз, щоразу відкриваючи все нові і нові цікаві для себе моменти. Верн, зрештою, зробив те, чого від нього вимагалося в свій час при написанні книги – привив мені любов до географії, пригодницької літератури та великих романів;) Однозначно до перепрочитання вкупі з іншими творами французького класика. А ще – на поличку домашньої бібліотеки.

 

barkaВасиль Барка «Жовтий Князь»

Психологічно найважча книга, яку мені коли-небудь доводилося читати. Саме тим, певно, і знакова. Чорні сторінки української історії, трагедія Голодомору, як трагедія українського народу і кожного маленького українця, який стикнувся з тою бідою, в творі письменника змальована в таких кричущо болючих дрібницях, що я і досі пам’ятаю, як тряслися руки мої в процесі читання та дрижав голос при переказі твору на уроках. Не певен, що захочу перечитати, але те, що цю книгу має прочитати кожен українець, для мене факт доконаний.

 

bulgakovМихайло Булгаков «Майстер і Маргарита»

Улюблений російський письменник у своєму культовому романі торкається тем релігійно-філософських, що завжди становили для мене неабиякий інтерес. Висміювання радянського побуту і світогляду радянської людини, захоплююча манера письма та колоритні персонажі, непередбачуваний сюжет та містична аура, що панує навколо рядків роману, — книга, однозначно, світового рівня. Читав так багато раз, що найближчі років 10-20 точно не планую.)

 

 

robinson

Даніель Дефо «Робінзон Крузо»

Особлива книга в моєму житті, бо саме вона наштовхнула мене в давні шкільні часи на перші прозові проби пера, завершити які ні снаги, ні терпіння мені не стало.) Історія життя людини на безлюдному острові збуджувала уяву настільки, що я декілька раз пробував написати щось своє, кожного разу повертаючись до перфектного роману Дефо, але нічого не виходило. Давно планую перечитати. Мені видається, що це один із небагатьох творів, який у шкільній програмі перебуває заслужено.

 

 

poshtamt

Чарльз Буковскі «Поштамт»

Прочитав відносно нещодавно разом з деякими іншими романами автора і відкрив для себе по духу інакшу літературу – літературу, де люди не апелюють до ідеалів, позбавлені надмірного романтизму, не задаються банальними світоглядовими питаннями,  а живуть щоб жити, з усіма своїми траблами, огріхами, темними сторонами, в бруді і вкрай реалістичній варіації нашої реальності. Мені це сподобалося. До того я рідко читав щось подібне. Література чоловіча, сильна і твердолоба. Такого часом не вистачає.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

28.11.2024|14:49
Видавництво Старого Лева спільно з Talents for Ukraine запускають серію подій "Читати. Говорити"
27.11.2024|12:11
"Книгарня "Є" відновлює тури для письменників: дебютні авторки-фантастки вирушають у подорож Україною
21.11.2024|18:39
Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
19.11.2024|10:42
Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
19.11.2024|10:38
Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
11.11.2024|19:27
15 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
11.11.2024|19:20
Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
11.11.2024|11:21
“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
09.11.2024|16:29
«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
09.11.2024|16:23
Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії


Партнери