Re: цензії
- 20.11.2024|Михайло ЖайворонСлова, яких вимагав світ
- 19.11.2024|Тетяна Дігай, ТернопільПоети завжди матимуть багато роботи
- 19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачкаЧасом те, що неправильно — найкращий вибір
- 18.11.2024|Віктор ВербичПодзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
- 17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. СумиДіалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
- 14.11.2024|Ігор Бондар-ТерещенкоРозворушімо вулик
- 11.11.2024|Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти«Але ми є! І Україні бути!»
- 11.11.2024|Ігор Фарина, член НСПУПобачило серце сучасніть через минуле
- 10.11.2024|Віктор ВербичСвіт, зітканий з непроминального світла
- 10.11.2024|Євгенія ЮрченкоІ дивитися в приціл сльози планета
Видавничі новинки
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
- Легенда про ВільнихКниги | Буквоїд
- Нотатник Вероніки Чекалюк. «Смачна комунікація: гостинність – це творчість»Книги | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Небо, ромашки і ти»Поезія | Буквоїд
- Володимир Жупанюк. «З подорожнього етюдника»Книги | Буквоїд
Літературний дайджест
Юрій Винничук. Країна спадкових вундеркіндів
Роботи – непочатий край, але її треба виконати, інакше династія хабарників ніколи не перерветься.
Авжеж, Мойсей мав рацію – сорок років і не менше необхідно для того, щоб оновити націю, дати змогу вдихнути їй свіжого повітря, а натомість видихнути усі флюїди рабства, принижень і примітивних спокус.
Однак для нас, можливо, і сорок років буде недостатньо. Якщо ми говоримо про те, що наше армійське командування прогнило до кісток, як і усі правоохоронні органи, то не забуваймо, хто гряде на зміну – синочки крадіїв, бюрократів і хабарників.
Хто вчиться на юридичних факультетах? А на факультеті міжнародних відносин? А у військових академіях? Синочки і донечки. Ті, хто виховувався в атмосфері солодкого безтурботного життя, усі примхи якого у будь-яку мить задовольняв любий батечко. Ті, що навчалися в елітних школах, з дитинства відпочивали на дорогих курортах і їздили на дорогих машинах.
Ось і свіжий приклад. Генпрокурор В. Ярема, виправдовуючи свого заступника, перекинув стрілку на його сина – це той, мовляв, прикупив собі трішки гектарів. Бо сам кришталево-чистий Даниленко не має стосунку до маєтку і тих 140 гектарів, які придбав його синочок. Бо синочок, якому уже – ого-го! – аж 30 років, займається бізнесом. І непогано займається, якщо йому вдалося заробити на таку велику територію.
Але яке же нам це знайоме! Ми вже це чули, але з вуст саме тієї влади, яку так натхненно валив В. Ярема. Саме такими убивчими аргументами захищав свого синочка Янукович. Адже і той був талановитим бізнесменом.
Тільки ж усім нам, і В.Яремі в тому числі, було тоді ясно, що без теплого крильця Баті молодий і дуже талановитий бізнесмен ніколи б не став мільярдером.
Тобто постає питання: а чим товариш Ярема відрізняється від товариша Януковича?
Та не минуло багато часу, як нова блага вість: синочок генпрокурора теж виявився не пальцем роблений – очолив Департамент держреєстрації речових прав на нерухоме майно. Очолив, можна сказати, невеличкий клондайк, завдяки якому можна буде уже тисячі гектарів купувати.
І теж, що цікаво, дуже талановитий синочок, бо має тільки 26 років! Це ж якими талантами володіє цей вундеркінд, щоб так хутко просуватися на службі?
Дуже гірко розчаровуватися в людях, яким співчував, з якими був на Майдані, за кожним кроком яких стежив і підтримував. А тепер бачиш, що усе було фікцією і бажанням поміняти шило на мило. Своє мило. Яким так зручно замилити очі довірливому народу.
Взагалі з прокурорами у нас біда чорна. Попередник В. Яреми теж ґав не ловив і за три місяці надбав маєтків більше, ніж англійська королева. В кожному разі будинок, який він купив у Лондоні, і готель у Києві – королеві точно не по зубах. А наш хлоп із села й не таке може. Головне – партію правильну вибрати. Яка не тільки сприятиме хабарництву, але й після викриття не дасть свого на розтерзання і буде, зціпивши зуби, пропускати повз вуха усі звинувачення.
Я не знаю, якою у нас буде люстрація. Кажуть, що вона викликає страшний протест у хабарників, а регіонали навіть подали позов до Конституційного суду. Це, звичайно, гарні новини. Вони обнадіюють. Вони свідчать про те, що люстраційний закон хабарники розглядають, як свою загрозу.
Але, коли такий закон прийняли у Польщі, то винятків проти люстрації там не було. Був люстрований навіть сам Лєх Валенса. У нас же не будуть люструвати ні депутатів, ані міліції. Щодо президента, то це не так суттєво.
Я розумію, що депутати інакше б цього закону не прийняли, але до чого тут міліція? Один із найкорумпованіших силових органів. Адже там також високі чини люблять плодити талановитих бізнесменів з числа своєї родини.
Треба також пам´ятати про ще одну річ. Розслідуючи збагачення прокурорів і суддів, не можна забувати, завдяки яким кримінальним справам вони збагатилися. Адже за цими справами стоять долі людей. Якщо хтось був спроможний заплатити хабара, то постраждав хтось інший. Чому б не переглянути усі ті справи, після яких прокурор або суддя зуміли суттєво поправити своє матеріальне становище? Одних тільки кримінальних справ стосовно ДТП зі смертельними випадками, де винуватці відбулися легким стресом, – тисячі.
Та що там казати: роботи – непочатий край. Але її треба виконати, інакше династія хабарників ніколи не перерветься.
Щодо скандалу з діючим генпрокурором, то в цивілізованій країні він би уже сам подав у відставку, забравши разом з собою і свого талановитого синочка. В іншому випадку таке рішення мав би прийняти президент. Чекаємо.
А загалом рейтинг політичних сил, які можуть потрапити до парламенту, викликає тихий смуток. Друге місце у Ляшка? Фантастика. Досить було один раз з´явитися на шоу Савіка Шустера з вилами, а потім розіграти постановочну сцену допиту сепаратистів – і маєш тобі: ти герой!
Але що тут дивуватися. Чи не вибирав уже наш народ таких відвертих пройдисвітів, як різні там зелені, червоні, сіро-буро малинові? Чи не переконав Литвин, що він потрібен країні?
Мабуть, є якийсь стабільний прошарок людей, яким показуха з вилами нагадує славні часи Кармелюка і Гайдамаччини. Та ледве чи хтось з них задумався: а яким же чином зміг цей народний герой проникнути з вилами на телестудію? Хіба там нема охорони? Є. А якщо пропустили – отже це був запланований сценарій. І якщо він на тій студії був постійним гостем, то це ж теж не просто так. Хтось мусив дуже подбати про його присутність.
І не допоможуть викривальні документи про Ляшка, так само своєрідного вундеркінда, який вигулькнув з порожнечі, свідчення про його кримінальне минуле, бо той прошарок довірливого люду, як залізобетон. Він є, і його нічим не проб´єш. Так само, як не проб´єш свідомості ватника в Лугандоні. Він буде мерзнути, жити в темряві, без води і їжі, але проклинатиме "хунту" і "америкосів".
Коментарі
Останні події
- 28.11.2024|14:49Видавництво Старого Лева спільно з Talents for Ukraine запускають серію подій "Читати. Говорити"
- 27.11.2024|12:11"Книгарня "Є" відновлює тури для письменників: дебютні авторки-фантастки вирушають у подорож Україною
- 21.11.2024|18:39Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
- 19.11.2024|10:42Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
- 19.11.2024|10:38Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
- 11.11.2024|19:2715 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
- 11.11.2024|19:20Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 11.11.2024|11:21“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
- 09.11.2024|16:29«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
- 09.11.2024|16:23Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії