Re: цензії

20.11.2024|Михайло Жайворон
Слова, яких вимагав світ
19.11.2024|Тетяна Дігай, Тернопіль
Поети завжди матимуть багато роботи
19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачка
Часом те, що неправильно — найкращий вибір
18.11.2024|Віктор Вербич
Подзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. Суми
Діалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
Розворушімо вулик
11.11.2024|Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
«Але ми є! І Україні бути!»
11.11.2024|Ігор Фарина, член НСПУ
Побачило серце сучасніть через минуле
10.11.2024|Віктор Вербич
Світ, зітканий з непроминального світла
10.11.2024|Євгенія Юрченко
І дивитися в приціл сльози планета

Літературний дайджест

Голос народу про Майдан і не тільки

«Літопис самовидців: дев’ять місяців українського спротиву» передає шквал емоцій різних людей в соцмережах від листопада 2013-го до серпня 2014-го

Днями літературний простір «Гогольфесту» був переповнений відвідувачами, хоча це вже друга презентація книги «Літопис самовидців: дев’ять місяців українського спротиву». Перша відбулася на початку вересня у рамках Форуму видавців у Львові.

Упорядницею книги про Євромайдан та останні події в різних містах стала авторка «України молодої» Тетяна Терен. У короткі терміни вона зробила грандіозну роботу, що репрезентує голос українського народу, його емоції, переживання, прагнення. А от ідея видати таку книгу належить письменниці Оксані Забужко. На презентації абсолютно нової жанрової роботи «Літопис самовидців: дев’ять місяців українського спротиву» вона запевнила, що «українська література пішла у «Фейсбук». Керівник проекту та співзасновник видавництва «Комора», в якому вийшла книга, Ростислав Лужецький, у свою чергу, наголосив: «Ми спробували знайти свою власну форму. І вибрали концепцію людського наративу, яка, на нашу думку, є найбільш драматичною та точною».

Ще з початку літа ходили чутки, що Оксана Стефанівна готує книгу про Майдан. Відома письменниця ж зізналася, що у цьому випадку її ім’я є радше промоцією книги, а всі тексти до неї добирала й упорядковувала Тетяна Терен. У книзі близько 150 авторів та понад 200 текстів. Але фактично авторами стали й ті, хто просто поширював ці пости у соціальних мережах — «Фейсбуці», «Вконтакті», «Живому журналі», блогах. Тож до «Літопису самовидців» потрапили думки з мережі, які мали щонайменше кількасот репостів. «Поширюйте те, що важливо. Чим більше поширень, тим більше шансів, що це збережеться», — радила Забужко на презентації. Саме завдяки цьому Тетяні Терен вдалося перемогти в «Фейсбук»-війні і знайти тексти з періоду травневих подій в Одесі, що зникли взагалі. Тільки завдяки тому, що користувачі інтернету копіювали, зберігали їх, ділилися ними на різних сайтах, форумах, ці тексти вдалося віднайти.

Авторами книжки «голосів народу», від якої «хочеться плакати», є письменники, журналісти, митці та люди інших професій, які ділилися своїми враженнями і свідченнями під час останніх тривожних  подій в Україні. Видання обійшлося без політиків та політики, і воно — не про політику.

Критеріями для відбору текстів була їхня літературна якість, велика кількість поширень — щонайменше кілька сотень репостів — та емоційність. У «Літописі самовидців» збережено авторський правопис, немає цензури. Окрім цього, тут містяться невеликі врізки новин.

Тетяна Терен зауважила: «Важливою є не хронологія подій, а хронологія емоцій». І дійсно, книга ніби виринула із великого й потужного океану людських емоцій, настроїв, переживань, що були у серці кожного українця. Попри строкатість стилю, авторів, форми, її зміст має цілісність та виглядає як один надзвичайно потужний текст. «Ця книга є пошуком жанру, яким можна у літературі відобразити масові процеси», — зауважила Оксана Забужко.

Музичну частину презентації продовжили сестри Тельнюк. Вони заспівали уривок із поеми Шевченка «І мертвим, і живим, і ненарожденним...», «Хлопчику, хлопчику» та пісню на слова поетки і режисерки Ірини Цілик, які увійшли до «Літопису...» — «Повертайся живим».

Частину тиражу видавництво «Комора» передасть у військові шпиталі солдатам. Можливо, комусь із них ця книжка допоможе краще відчути, за що вони воюють.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

28.11.2024|14:49
Видавництво Старого Лева спільно з Talents for Ukraine запускають серію подій "Читати. Говорити"
27.11.2024|12:11
"Книгарня "Є" відновлює тури для письменників: дебютні авторки-фантастки вирушають у подорож Україною
21.11.2024|18:39
Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
19.11.2024|10:42
Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
19.11.2024|10:38
Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
11.11.2024|19:27
15 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
11.11.2024|19:20
Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
11.11.2024|11:21
“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
09.11.2024|16:29
«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
09.11.2024|16:23
Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії


Партнери