
Re: цензії
- 28.04.2025|Ігор ЗіньчукЗаборонене кохання
- 24.04.2025|Вероніка Чекалюк, науковець, кандидат наук із соціальних комунікацій«До співу пташок» Олега Кришталя як наука одкровення
- 21.04.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук, Уповноважений із захисту державної мовиДжерела мови російського тоталітаризму
- 18.04.2025|Ігор ЗіньчукРоман про бібліотеку, як джерело знань
- 18.04.2025|Валентина Семеняк, письменницяЗа кожним рядком – безмежний світ думок і почуттів
- 12.04.2025|Андрій СодомораІ ритмів суголосся, й ран...
- 06.04.2025|Валентина СеменякЧитаю «Фрактали» і… приміряю до себе
- 05.04.2025|Світлана Бреславська, Івано-Франківськ«Ненаситність» Віткація
- 30.03.2025|Ігор ЧорнийЛікарі й шарлатани
- 26.03.2025|Віталій КвіткаПісня завдовжки у чотири сотні сторінок
Видавничі новинки
- Петро Панч. «Голубі ешелони»Проза | Буквоїд
- Олександр Клименко. "Метапрозорість"Книги | Буквоїд
- Семенова Юлія. "Well Done"Книги | Буквоїд
- Микола Мартинюк. «Розбишацькі рими»Дитяча книга | Буквоїд
- Ніна Горик. «Дорога честі»Книги | Буквоїд
- Еліна Заржицька. «Читанка-ЧОМУчка». 7+Дитяча книга | Буквоїд
- Мистецтво творення іміджу.Книги | Дарина Грабова
- Еліна Заржицька. «Читанка-ЧОМУчка»Дитяча книга | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Торф»Книги | Буквоїд
- Вийшла антологія української художньої прози «Наша Перша світова»Книги | Іванка Когутич
Літературний дайджест
Казка у віршах від Савки і переклади поезій білоруського опозиціонера Некляєва
Перед Форумом видавців (14-18 вересня) «Високий Замок» традиційно дізнався, якими книжками поповнили свої асортименти провідні українські видавництва.
«Видавництво Старого Лева»: «Прибулець з Інтернету» і місто, «що зветься по-княжому – Львів...»
Це львівське видавництво, яке спеціалізується на дитячій літературі, не зраджує власним традиціям – до Форуму видавців підготувало одразу кілька видавничих “бомб”. Цієї осені «Старий Лев» відкриває нові імена – і письменників, і художників. Серед таких новинок - книга харків’янки Олесі Чертової «Дана і дракон» з вигадливими ілюстраціями львів’янки Юлі Процишиної. Це казкове фентезі - насамперед для дівчаток, які потайки мріють про те, щоб із ними сталося щось незвичайне, казкове... Дві невеликі повісті – «Дана і дракон» та «Дана і русалка» – читаються на одному подихові.
Для майже підлітків – повість Оксани Лущевської «Друзі за листуванням». Героїня - українська дівчинка Ксеня з провінційного містечка, яка потрапляє в англомовний літній табір у США, де й знайомиться з американським хлопчиком Еріком. Між дітьми зав’язується чи то трепетна дружба, чи майже любов. Розлучатися важко... У хід іде листування.
Новий для українського ринку автор Сергій Гридін своєю першою книжкою «Федько, прибулець з Інтернету» вчинив серед школярів справжній “бум”. Відтак видавництво друкує продовження пригод Сашка Біленького, його товариша Петрика на прізвисько Професор, Марічки Петренко та симпатичного комп’ютерного віруса Федька. Цього разу друзі потрапляють до закинутого міста у віртуальному вимірі, яке захопили підступні шмиглі... Сенсація видавничого сезону від “Видавництва Старого Лева” - повість «Сестричка» від наймолодшої авторки Олі Русіної, якій – лише 16. На літературну творчість юну письменницю надихнули серія «Обережно: дівчата!» і... молодша сестра Катя (у книзі - Ксеня).
Для найменших – книжечка «Забавлянки» на картоні із чудовими віршиками майстра дитячої літератури Галини Малик. Ілюстрації - молодої художниці Вікторії Намазової. У цій же серії видавництво кілька місяців тому видало «Лапи і хвости» Мар’яни Савки та «Хто кричить кукуріку?» Ігоря Січовика. Найкращим подарунком дитині від трьох до шести років стане яскрава, ошатна книжка із соковитими малюнками – така, як «Баламутинки» з віршиками Романа Скиби і акварельними ілюстраціями Марічки Михайлошиної. Стати зачитаною до дір має усі шанси і збірничок казок Лесі Мовчун з ілюстраціями Дмитра Кузьменка «Арфа для павучка».
А книгою-візиткою “Видавництва Старого Лева” стане віршована казка «У місті Старого Лева», автором якої стала знана поетеса, а за сумісництвом головний редактор видавництва Мар’яна Савка. Проілюстрував видання Володимир Штанко. 29 віршованих строф захоплюючого сюжету, кожна з яких починається словами «У місті, що зветься по-княжому – Львів»... 48 сторінок яскравих ілюстрацій, на яких - затишний, майже казковий Львів, симпатичні львів’яни і навіть мер та дільничний інспектор...
«Ярославів Вал»: про видатних українців і... «Міражі 2077 року»
Видавництво “Ярославів Вал” відкриває осінній сезон новою книгою свого керівника Михайла Слабошпицького – «Українець, який відмовився бути бідним (Петро Яцик)». Як стати людині багатою, а державі сильною – над цими запитаннями роздумують і автор книги, і його персонаж – видатний український бізнесмен і меценат Петро Яцик. Ще одна новинка від Слабошпицького - «Поет із пекла (Тодось Осьмачка)» – про Осьмачку-легенду й Осьмачку-реальність.
Дві книжки цьогоріч вийшли у Надії Степули: збірник есеїв «Анабазис» і роман «Небо (не) сповідане. Все (і) ніщо». Й Іван Корсак видав у “Ярославовому Валу” дві новинки: історично-пригодницький роман «Корона Юрія ІІ», у якому звертається як до подій часів Київської Русі та Великого князівства Литовського, так і до початку ХХ століття, коли тривав процес створення незалежної держави Україна, та книгу «Завойовник Європи».
Книга «Останній постріл. Еріка» Романа Колісника об’єднала під однією обкладинкою два твори. В анотації до «Останнього пострілу” сказано: “Це - один із найсильніших творів про людину й війну в українській літературі. Він звучить на рівні Ремарка, Олдінгтона, Турянського». А канадський українець Степан Горлач у новій книзі «І так... я жив» переносить читача у власне дитинство, свої воєнні поневіряння, життя у далекій чужині...
Також серед прозових новинок – гостросюжетний політичний трилер «Час смертохристів: Міражі 2077 року» Юрія Щербака, пригодницька повість “За золотом Нестора Махна” Олександра Скрипника і книги «На межі двох світів» Божени Коваленко й «Кирилиця київських вулиць» Станіслава Бондаренка.
З поетичних новинок від видавництва “Ярославів Вал” – збірка «Порцеляновий янгол» Валерія Гужви і «Вічний вітер» видатного білоруського поета і опозиційного політичного діяча Володимира Некляєва (переклади Павла Вольвача, Василя Герасим’юка та Тараса Федюка). А книга “Трагічних дум твоїх упертість” Дмитра Іванова складається зі статей про поета, інтерв’ю з ним та п’яти його найвідоміших балад.
Алла Коваль і Віктор Коптілов презентують новинку для мовознавців - «Крилаті слова в українській літературній мові».
Галина ГУЗЬО
Коментарі
Останні події
- 30.04.2025|09:36Андрій Зелінський презентує нову книгу «Мапа»
- 29.04.2025|12:10Новий фільм класика італійського кіно Марко Белоккьо: історична драма «Викрадений» виходить на екрани у травні
- 29.04.2025|11:27«Основи» готують оновлене англомовне видання «Катерини» Шевченка, тепер — з перекладом Віри Річ
- 29.04.2025|11:24Що читають українці: топи продажів видавництв «Ранок» і READBERRY на «Книжковій країні»
- 29.04.2025|11:15Митці й дослідники з 5 країн зберуться в Луцьку на дводенний інтенсив EcoLab 2.0
- 24.04.2025|19:16Ееро Балк – лауреат премії Drahomán Prize за 2024 рік
- 24.04.2025|18:51Гостини у Германа Гессе з українськомовним двотомником поезії нобелівського лауреата
- 21.04.2025|21:30“Матуся – домівка” — книжка, яка транслює послання любові, що має отримати кожна дитина
- 18.04.2025|12:57Під час обстрілу Харкова була пошкоджена книгарня «КнигоЛенд»
- 14.04.2025|10:25Помер Маріо Варгас Льоса